Нафта, гроші, вічно живий і не в ізоляції: що стоїть за вояжем Путіна до арабських шейхів

12 Грудня 2023, 11:17
79bd0d0b ee7a 4f17 a63b 69e23f85 Економічні новини - головні новини України та світу

Аравійський вояж Путіна (або не-Путіна) в Україні особливої уваги та висвітлення в медіа не отримав, через шалений потік інших подій, але абсолютно даремно. Це несподіване турне підсвітило дуже багато важливих явищ і тенденцій, а також побічно підтвердило деякі гіпотези і плітки. Після вояжу на Аравійський півострів і зустрічі Путіна вже в Москві з президентом Ірану, що відбулася потім, Путін або той, хто грає його роль, заявив про те, що після "довгих роздумів" ухвалив рішення вкотре, вже в п'ятий раз за рахунком, висунути свою персону в президенти Росії. Схоже, шоу, що передувало цьому, мало продемонструвати, що напередодні призначених на березень 2024 року в Росії "виборів президента", Путін (або хто там замість нього?) не просто "живіший за всіх живих", але й не перебуває в міжнародній ізоляції, а навпаки, є дуже навіть "рукостисканим".

Причому це шоу було розраховане як на внутрішнього російського споживача, так і на міжнародну громадськість, включаючи західну, демонструючи, що витівка з санкціями та міжнародною ізоляцією Путіна та Росії загалом провалилася. І треба бути об’єктивним, демонстрація виявилася досить успішною.

У своїх інтересах підіграли і арабські шейхи, які влаштували московському гостеві помпезний прийом.

Звернула увагу та безпосередність, з якою арабські шейхи приймали підсанкційного Путіна, формально начебто міжнародного ізгоя, фактично позбавляючи його цього статусу, дезавуюючи оголошену Заходом міжнародну ізоляцію Путіна і демонструючи «рукопожатість» воєначальника країни, який затіяв у ХІІ ст. з переділом кордонів, що востаннє на континенті було за часів гітлеризму. Мотивується це тим, що Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), мовляв, не підписали відомий Римський статут, а тому не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС), який видав ордер на арешт Путіна, про що докладно йшлося у публікації. Оголосити Путіна міжнародним карним злочинцем – це легко, але як реально посадити його в клітку ».

Щоправда, є одна цікава деталь: ні США, ні Україна Римський статут не ратифікували, хоча Україна його й підписала, а тому юрисдикція МКС на Штати та Україну не поширюється, але це вже інше питання.

Внеском у передвиборну скарбничку став і приїзд до Москви президента ісламської республіки Ебрахіма Раїсі, що пішов відразу після аравійського вояжу. Навіть з урахуванням того, що Іран та його верхівка самі по собі на Заході вважаються за розрядом ізгоїв, такий візит мав продемонструвати, що іноземні делегації до Москви їздять, тобто жодної міжнародної ізоляції не існує. У березні нинішнього року це продемонстрував навіть «цілий» Сі Цзіньпін, який відвідав Москву, про що докладно йшлося у публікації « Сі з’їздив у гості до Пу: глобальна загроза чи багато галасу з нічого » .

Ну, а після такого насиченого міжнародного порядку денного можна і оголосити, що «після довгих роздумів» було прийнято рішення вп’яте висуватися в президенти, що Путін (?) і зробив відразу ж після пафосної поїздки до Аравії та підозріло таємничої зустрічі з президентом Ірану в п’ятницю 8 грудня 2023 року.

То чи існує Путін?.. Трохи конспірологічного марення

Автор цих рядків дуже далекий про те, щоб втягуватися в дискусію про те, чи існує зараз у природі справжній Путін, тим більше приймати ту чи іншу версію, особливо після того, як цю тему вже давно «перетерли» всі кому не ліньки.

Але якщо бути об’єктивним, то звертає увагу той факт, що з поведінкою умовного Путіна в публічному просторі, із пов’язаним з ним інформаційним порядком денним у Росії останнім часом відбувається щось дивне, і все це відрізняється про те, що було, наприклад, роком раніше.

На це звертають увагу багато хто, навіть ті, хто скептично ставиться до всіх цих чуток навколо наявності-відсутності в природі справжнього Путіна.

Зокрема, цьому було присвячено опублікований 8 грудня 2023 року матеріал російського опозиційного проекту з однойменною невигадливою назвою « Проект » під назвою «Життя після смерті». Публікацію присвячено п’ятому за рахунком походу Путіна до президентів.

Автори цього опусу зазначають, що на початок третього десятиліття на чолі Росії Путін встиг сильно втомитися від власного народу. Настільки, що почав займатися публічною роботою, тобто своєю основною діяльністю, лише у разі особливої потреби.

Автори справедливо звертають увагу на цілу низку свідчень дивацтва та змін у поведінці Путіна, вдаватися до яких не будемо, а бажаючі можуть ознайомитись за посиланням.

Звернімо лише увагу на один пасаж на самому початку зазначеної публікації:

« Наприкінці жовтня політолог Валерій Соловей та пов’язаний з ним telegram-канал « Генерал СВР » повідомили — Путін помер, його труп поміщений у «морозильну камеру», а замість справжнього президента весь світ спостерігає його двійника. На тяжку хворобу глави держави Соловей натякає з 2016 року — тоді він передбачав швидку відставку Путіна «через обставини непереборної сили». Тож історія про труп у холодильнику викликала в соцмережах переважно глузування. Натомість у існування у глави держави двійника вірить багато хто ».

Тут автори «Проекту» мають рацію. Це вже не перший випадок, коли Путіна оголошують «зниклим», але після цього він раптом знову «з’являється». Один такий попередній випадок описувався ще у травні 2020 року в публікації « Що відбувається в Росії: Путіна зливають його кореша ».

Не вдаючись, знову-таки, в порожню полеміку, зазначимо, що відсутні переконливі докази того, що вельми неоднозначний професор Валерій Соловей і так званий «генерал служби зовнішньої розвідки», анонімно провідний вказаний ТГ-канал, є одна й та сама особа. Або, інакше кажучи, тут стільки ж доказів, як і в тому, що справжнього Путіна вже немає в природі, а замість нього – двійник. Не кажучи вже про те, що наявність двійника не виключає наявність у природі справжнього Путіна. Так само як нічим підтверджується розхожа теза, що зазначений ТГ-канал ведеться під контролем і за завданням ФСБ, оскільки абсолютно незрозуміло, навіщо ФСБ переконувати широку громадськість у тому, що справжнього Путіна вже немає, а є його двійник, який, до того ж, часто фігурував на публіці в той час, коли Путін начебто як у природі однозначно існував.

Якщо продовжити думку «проекту під назвою «Проект» про те, що багато хто в Росії допускає існування двійника, то можна звернутися до нині всіма лаєм « генералу СВР », який пише приблизно те саме:

Останні опитування ФСТ показали довіру росіян «президенту» на рівні 27,6%. Більш цікавими є відповіді на інші питання, які ФСТ включили вперше. Так, до більш ніж 70% опитаних останнім часом доходила інформація, що президент Росії Володимир Путін помер наприкінці жовтня. Довіряють цій інформації (Путін помер і зараз його представляє двійник) 18%, припускають, що це ще 41%».

До речі, це дуже екстравагантно, але в Росії справді соцопитування іноді замовляє ФСТ – Федеральна служба охорони, яка займається охороною великих політично значущих осіб та чиновників, включаючи Путіна або його двійника, або їх обох… Принаймні, у мережі інформація про це є, та це вкотре доводить, що «розумом Росію не зрозуміти».

Але підняте це питання аж ніяк не для того, щоб взяти участь у абсолютно безглуздій у нинішній ситуації дискусії про те, чи існує ще справжній Путін і чи не замінює його двійник, який уже отримав жартівливо-зневажливу прізвисько «Васильич». Причому останній може замінювати як уже неіснуючого Путіна, так і ще існуючого, але який знаходиться, наприклад, на лікарняному ліжку, у клітці, у неадекваті, на прийомі у алтайських шаманів тощо.

Кому і для чого може бути потрібне таке «шапіто»?

Набагато важливіше, на думку автора, два питання.

По-перше, за будь-якого «ступеня свіжості» Путіна все більше складається враження, що Росією править якесь «політбюро», що складається з так званих «веж Кремля», на чолі з секретарем радбезу Миколою Патрушевим. Про те, що являють собою «вежі Кремля» докладно йшлося в травневій 2020 року публікації « Колективний Путін та його складові ».

Патрушев – ворог розумний, розважливий, вкрай небезпечний і, як видається, спочатку куди більш адекватний, раціональний і жорстокий, ніж власне Путін, навіть якщо Путін існує в природі в оригінальному вигляді.

Більше того, за такого розкладу, на виборах у крісло російського ватажка можна посадити як справжнього Путіна, так і якогось «Васильича», а Росією та війною в Україні й далі правитиме Патрушев, погоджуючи з рештою членів «політбюро» ті шкурні питання , які їх цікавлять Таким чином, буде лише продовжена висхідна ще до початку XVII століття традиція Московського царства в частині посадки на трон «Лжедимітрієв», яких було аж троє.

Але в такому розкладі, по-друге, виникає слабке місце у вигляді лідерів іноземних держав, з якими Путін або його двійник повинні з деякою періодичністю зустрічатися, щоб демонструвати, як сказано вище, відсутність ізоляції, рукостискання та інше. Насамперед це мають бути лідери провідних незахідних країн рівня Китаю, Індії, Саудівської Аравії, того ж Ірану.

Але якщо в Росії навіть на рівні обивателів багато хто підозрює можливість наявності двійника, причому не має значення, існує справжній Путін чи ні, то це тим більше відомо в Китаї та інших країнах.

Здавалося б, ці країни та їхні лідери мають навідріз відмовитися від участі у такого роду «маскараді». Але не все так просто, і саме з Китаю все могло і початися, тому що згаданий « генерал СВР » наполегливо стверджує, що саме двійник був у Китаї з недавнім візитом, і при цьому (від себе додамо) не має значення, чи існує насправді справі реальний Путін:

« З легкої руки лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який, як жартують в оточенні Патрушева, «роздрукував» дублера, показавши, що з двійником президента Росії Володимира Путіна зустрічатися не соромно, тепер не гребують зустрічатися керівники інших країн. Саме завдяки Сі Цзіньпіну стало можливо вчорашнє турне дублера до ОАЕ та Саудівської Аравії, де керівництво цих країн з цікавістю розглядали та спілкувалися з ним. Звертаємо вашу увагу на те, що візит Наслідного принца Саудівської Аравії до Росії був скасований, коли принцу доповіли, що зустрічатися йому доведеться з людиною схожою на Володимира Путіна. Зрозуміло, що в гості до двійника Наслідний принц летіти відмовився, але за посередництва китайських товаришів було організовано візит дублера до ОАЕ та Саудівської Аравії. Одним із аргументів китайського керівництва на користь зустрічі з дублером було швидке офіційне оформлення президентства двійника на виборах у Росії навесні наступного року. Китайці вважають, що дублер після виборів буде самостійнішою фігурою і ігноруватиме його неправильно. У перспективі китайське керівництво бажає посадити за стіл переговорів із двійником та європейськими лідерами.

Президент Ірану Ебрахім Раїсі вчора з більшим ентузіазмом зустрічався з дублером, ніж колись із нині покійним президентом Росії Володимиром Путіним. Раїсі чудово розуміє, що від сьогоднішнього керівництва Росії, яке стоїть за двійником, можна отримати набагато більше, ніж від Путіна, якби він живий. Слабкість позиції Заходу, який дико боїться розпаду Росії, та бажання, з боку Півдня та Сходу, здобуття вигод від існування двійника російського президента, робить сьогоднішню, загалом абсурдну, ситуацію в російському керівництві, можливою».

Колізія, що описується тут, із спадковим принцем Саудівської Аравії Мухаммедом бен Салманом (МбС) побічно підтверджується закордонними медіа. Зокрема, Reuters у публікації ” Russia and Saudi Arabia urge all OPEC+ powers to join oil cuts ” або ” Росія та Саудівська Аравія закликають усі країни ОПЕК+ приєднатися до скорочення видобутку нафти ” звертає увагу на слова “умовного Путіна” у розмові з принцом МбС про те, що зустріч повинна була відбутися в Москві, тобто принц повинен був приїхати до Росії, через певні обставини це не вийшло, але в майбутньому ніщо не повинно завадити принцу приїхати до Москви, щоб продовжити ділові та дружні відносини.

Навіщо ці ігрища можуть бути потрібні іноземним державам та лідерам? Якщо говорити про Китай, то здається, там можуть побоюватися зміни влади в Москві з незрозумілими перспективами для Росії і антизахідного альянсу Москви і Пекіна, на який спирається вся конструкція не-Заходу (глобального Півдня), що старанно вибудовується Пекіном, проти колективного Заходу. Тут і розширення БРІКС під егідою Пекіна зі вступом туди, в тому числі Саудії, про що докладно йшлося в публікації « БРІКС перетворюється на ЄБАРЕКІС: як це позначиться в Україні », та інші політичні та економічні інтереси. Зрештою, знаючи якусь «страшну кремлівську таємницю», китайські товариші отримують додатковий важіль тиску на Москву та особисто Патрушева у своїх інтересах.

До речі, на Заході також дуже побоюються зникнення Путіна з непередбачуваними наслідками для Росії та всього світу.

У рамках цього, зміцнюючи вплив Китаю на Близькому Сході в якості альтернативи Штатам, від яких тамтешні шейхи вперто хочуть дистанціюватися і знаходять альтернативу в особі Пекіна і Москви, китайські товариші цілком могли пояснити арабським шейхам, як правильно поводитися в такій ситуації, а шейхи вирішили не відмовляти товаришам у цій люб’язності, тим більше що й самі шейхи на цьому можуть мати непогані дивіденди.

Якщо виходити з того, що Росією навіть за наявності «справжнього» Путіна править «політбюро» на чолі з Патрушевим, то по суті байдуже, чи справжній Путін чи ні.

Оскільки справа йде до виборів, то незалежно від того, є «справжній Путін» або «путінозамінник Васильович», світові треба було явити якесь «тіло», щоб показати, що воно «тіло» живе, відносно здорове, а також що це не ізгой , тому що з ним зустрічаються і вітаються за руку не тільки китайські товариші та іранські аятоли, які давно працювали з Москвою, а й арабські шейхи, включаючи наслідного принца Саудівської Аравії, провідної країни арабського світу.

Спочатку були гроші та стройові верблюди

Тільки тепер можна до кінця зрозуміти причини та зміст вояжу на Аравійський півострів.

Далі «тіло», яке приїжджало в гості до арабських шейхів, потім зустрічалося з президентом Ірану, і нарешті заявило про висування своєї кандидатури на чергових президентських виборах Росії іменуватимемо Путіним без лапок і додаткових коментарів на тему ступеня оригінальності цього «тіла», щоб не засмічувати текст зайвими словами.

Цим візитом Путін, крім іншого, розширив мізерну географію закордонних поїздок. Після початку повномасштабної агресії 24 лютого 2022 року, він нікуди не виїжджав, окрім Китаю, Ірану, Білорусі та Киргизії. Тепер до цього списку додалися дві арабські країни Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Королівство Саудівська Аравія (СА).

Путін летів до Аравії з великою помпою на урядовому Іл-96 у супроводі чотирьох озброєних до зубів винищувачів Су-35, для чого було отримано спеціальні дозволи тих країн, через повітряний простір яких проходив політ.

Перша зупинка була в ОАЕ, і тут почалися «східні дива у стилі Шехерезади та «Тисячі та однієї ночі».

Якщо Саудівська Аравія – це, перш за все, про нафту, то Емірати – це інше, хоч і нафта там теж є.

З початком повномасштабної агресії проти України з подальшим запровадженням санкцій проти Росії та її бізнесу в Європі, Емірати перетворилися на центр російської ділової активності та міжнародної торгівлі. Туди з Європи перебралися російські нафтові трейдери, через Дубай річкою потекли російські гроші, там осіли багато бізнесменів і їхні родини, що поїхали після початку війни.

У вересні з’явилися повідомлення про те, що США, Великобританія та ЄС стурбовані зростанням постачання товарів подвійного призначення через ОАЕ до Росії і відправили представницьку делегацію до Еміратів, щоб це обговорити. А у жовтні США ввели санкції проти низки компаній з ОАЕ за порушення стелі цін на російську нафту.

Тому Емірати – це насамперед про гроші, а не про нафту.

Незважаючи на те, що президент ОАЕ шейх Мухаммед бен Заїд Аль Нахайян зустрічати Путіна в аеропорт не приїхав, він надав гостю воістину пафосний східний прийом «багатому». На узбіччях дороги Путіна зустрічали стройові верблюди та почесна варта, а в повітрі барражували винищувачі F-16 (ті самі!), які фарбували небо кольорами російського триколору.

Путін подякував шейху «за барвистий та дружній прийом». Шейх назвав Путіна “дорогим другом”. Вони похвалили один одного за міцніші зв’язки та зростаючу торгівлю, на чому відкрита частина зустрічі завершилася. Про що йшлося на закритій частині, можна лише здогадуватися з урахуванням того, що сказано вище про переміщення російських капіталів, ділків та бізнесу під тиском санкцій з Європи в Емірати, які перетворюються на такий собі арабський офшор.

Емірати взагалі прагнуть стати такою собі «аравійською Швейцарією». Така собі багата нейтральна країна, притулок для торговців та фінансистів усього світу. Країна намагається дружити з усіма, а тому є чудовим місцем для міжнародних зустрічей, ярмарків і мирних переговорів, якщо такі будуть потрібні. Під час перебування Путіна там проходила 28 Конференція ООН зі зміни клімату.

З Еміратів Путін все ще з помпою та винищувачами подався до столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяд для зустрічі з 38-річним спадковим принцем Мохаммедом бін Салманом, який є фактичним керівником держави, формально очолюваного 87-річним королем Салманунзом .

А з наслідним принцом Саудії «перетирали» нафту

Напередодні вояжу Пєсков, прес-секретар Путіна, заявив, що під час візиту обговорюватимуться двосторонні відносини, рівень видобутку нафти «для забезпечення стабільності цін» та міжнародні справи, зокрема війну Ізраїлю з ХАМАС.

Помічник Путіна із зовнішньої політики Ушаков додав, що війну в Україні також обговорять. Нагадаємо, що у серпні Саудівська Аравія збирала конференцію щодо України з країнами «глобального Півдня».

Росія та Саудівська Аравія є членами ОПЕК+, але між ними є розбіжності щодо видобутку нафти. З метою підвищення цін на нафту Ер-Ріяд добровільно скоротив видобуток і переконує зробити це Росію, але Москва скоротила експорт, а не видобуток.

Відносини з найбільшими нафтовидобувними країнами Перської затоки для Росії є дуже важливими, оскільки від них залежить формування світових цін на нафту. Останнім часом у рамках ОПЕК+ Росія, Саудівська Аравія та інші найбільші нафтовидобувні країни постійно знижують постачання нафти світовий ринок, прагнучи їх утримати високому рівні.

Водночас США, які не входять до ОПЕК, постійно збільшують поставки нафти, щоб збити ціни. Також на зниження цін на нафту у світі працює політика високих ставок ФРС, яку зараз проводить Вашингтон.

Агентство Reuters у публікації ” Russia and Saudi Arabia urge all OPEC+ powers to join oil cuts ” або ” Росія та Саудівська Аравія закликають усі країни ОПЕК+ приєднатися до скорочення видобутку нафти ” дає наступну інформацію про зустріч Путіна та принца МбС.

Саудівська Аравія та Росія, два найбільші у світі експортери чорного золота, що видобувають у сумі п’яту світову нафту, закликали всіх членів ОПЕК+ приєднатися до угоди про скорочення видобутку на благо світової економіки.

Кремль опублікував спільну російсько-саудівську заяву.

У заяві йдеться, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), Росія та інші союзники на попередньому візиті тижні домовилися про нові добровільні скорочення приблизно на 2,2 мільйона барелів на добу. У рамках цього договору Саудівська Аравія та Росія продовжили свої добровільні скорочення на 1,3 мільйона барелів на добу.

«У сфері енергетики обидві сторони високо оцінили тісне співробітництво між ними та успішні зусилля країн ОПЕК+ щодо підвищення стабільності світових нафтових ринків… Вони наголосили на важливості продовження цієї співпраці, а також на необхідності приєднання всіх країн-учасниць до угоди ОПЕК+ таким чином, щоб це служило інтересам виробників та споживачів і підтримувало зростання світової економіки», – йдеться у московському варіанті заяви.

У свою чергу Саудівське державне інформаційне агентство SPA повідомило, що спадкоємець і Путін підкреслили на своїй зустрічі необхідність того, щоб члени ОПЕК+ взяли на себе зобов’язання за згодою групи.

Джерела на нафтовому ринку заявили, що така явна публічна заява Кремля і королівства про «приєднання» до скорочень, схоже, була спробою надіслати сигнал членам клубу ОПЕК+, які не скоротили або скоротили недостатньо.

Найбільшим членом ОПЕК, виключеним із скорочень, є Іран, економіка якого перебуває під різними санкціями США з 1979 року після приходу до влади аятол і захоплення посольства США в Тегерані. Іран нарощує видобуток і сподівається досягти рівня 3,6 млн. барелів на добу до 20 березня наступного року.

Очевидно, саме це стало наступного дня головною темою переговорів у Москві Путіна з президентом Ірану, оскільки Іран вважається союзником Москви, який може вплинути на позицію Тегерана щодо нафти.

Інтерес Саудівської Аравії в цих переговорах і взагалі в міжнародній активності останнього часу полягає в тому, що спадкоємець прагнув відновити статус Саудівської Аравії як регіональну державу зі зменшенням залежності від США, хоча Саудівська Аравія є найбільшим покупцем американської зброї.

Крім того, Ер-Ріяд прагне через різні мирні ініціативи покращити свою міжнародну репутацію, вкрай зіпсовану після жорстокого вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в 2018 році.

Москва також вкрай зацікавлена в тому, щоб вбити клин у відносини між Саудією та Штатами, які стосунки і так зараз є не найкращими, хоча раніше Саудівське королівство було одним із головних союзників Вашингтона на Близькому Сході.

Трохи про нафтові розбирання

Нафтове питання у цьому вояжі було одним із найважливіших, оскільки Москва, як і Ер-Ріяд, вкрай залежить від цін на нафту. Фінансування Москвою війни в Україні, нарощування військового виробництва, загалом підтримка економіки та соціальної сфери в Росії украй залежить від цін на нафту.

А ціни на момент візиту різко впали. Ціна на нафту еталонної північноморської марки Brent за тиждень знизилася до 75 доларів. У зв’язку з цим, ціна на російську нафту Urals впала до 57 доларів за барель, тобто нижче за стелю, встановлену Заходом для російської нафти в санкційних цілях, якщо це можна назвати санкціями.

Також свою роль відіграє і те, що Штати стали прискіпливіше спостерігати за перевезеннями російської нафти, поступово караючи порушників і погрожуючи пальцем тим, хто може опинитися в числі санкцій.

Втім, це вже не перше з часів введення нафтової стелі на російську нафту падіння цін, в результаті якого ціни виявляються нижчими від цієї стелі. Наприклад, подібне вже було рік тому, у грудні 2022 року, про що йшлося у публікації « Москва плювала в «нафтову стелю», але ціни на нафту раптом різко обвалилися ». Тому надто радіти не варто, допоки не стане зрозумілим, наскільки довгостроковим виявилося зниження цін на нафту, не кажучи про те. що Росія має й інші ресурси для експорту, хоча головною залишається нафту та частково газ.

Не вдаючись до подробиць, зазначимо, що нинішнє зниження цін на нафту зумовлене цілою низкою факторів. Насамперед це наростаючі глобальні економічні проблеми та окремо погіршення фінансово-економічної ситуації в Китаї, що веде до зниження попиту на нафту, відповідно до її здешевлення. Крім того, до суттєвого падіння цін на нафту призвела політика різкого підвищення Федеральним резервом США облікової ставки з метою боротьби з інфляцією, що веде до втечі спекулятивних капіталів з нафтових ф’ючерсів у долар та американських боргових зобов’язань (treasuries). Зрештою, видобуток нафти суттєво наростили США, що також призвело до її здешевлення.

Для Саудівської Аравії це теж дуже болюче питання, оскільки, за наявними даними, реальний ВВП Саудівської Аравії в 3-му кварталі 2023 року знизився на 4.4%, рік до року, на тлі падіння активності в нафтовій галузі на 17%. Слід гадати, що значною мірою це викликано тим самим скороченням видобутку нафти, про яке йшлося на зустрічі Путіна і наслідного принца.

Спроби впливати на Москву низькими цінами робив Байден ще влітку минулого року, який намагався умовити Саудівську Аравію як провідного члена ОПЕК суттєво збільшити видобуток, знизивши цим світові ціни на нафту.

Спроби Байдена не мали успіху, хоча він особисто їздив до Саудії, щоб умовити наслідного принца суттєво підвищити видобуток, але з цього нічого не вийшло, причому Байдену, главі США, було надано далеко не найвідповідніший прийом, про що йшлося в липні 2022 року. у публікації « Знову нафту в обмін на «ніжки Буша», або Чим Америка не зупинить Путіна ».

Нафтові санкції Заходу виявилися малоефективними, оскільки Москва зуміла домовитися з ОПЕК у рамках ОПЕК+, про що йшлося у жовтні 2022 року в публікації « Змовившись з арабськими нафтовими шейхами, Путін послаблює санкції, завдає удару по Байдену та глобальній економіці ».

Невиправданими виявилися надії Заходу на обмеження у вигляді так званої «нафтової стелі» у розмірі 60 доларів за барель, вище за який російську нафту нібито заборонено купувати, транспортувати і страхувати, виявилися неефективними. Куди більшою проблемою для Москви залишається звичайне кон’юнктурне зниження ціни на нафту, коли вона падає нижче встановленої стелі, про що рік тому, у грудні 2022 року йшлося у згаданій публікації. ». Саме така ситуація склалася зараз в черговий раз, і це спонукало активність Москви і Саудів як найбільших виробників нафти, які сильно залежать від нафтового експорту.

Справа ясна, що справа темна: зустріч із президентом Ірану

Про зустріч Путіна з президентом Ірану Раїсі наступного дня після вояжу в Аравію відомо фактично лише те, що Раїсі до Москви прилітав і така зустріч начебто мала місце.

Про це добре написав іраніст Микита Смагін у своєму тг-каналі «Дежурний Іраном»:

« На подив порожній візит Раїсі до Москви з погляду публічних висловлювань.

Сторони не оголосили нічого нового. Ритуальні «відносини розвиваються» та символічні заяви щодо Гази.

Великий договір про співробітництво так і не підписано, його опрацювання знову «на завершальній стадії» – так було останні кілька років як мінімум.

Хіба що Путін підтвердив, що ось-ось буде укладено угоду про зону вільної торгівлі між Іраном та ЄАЕС. Договір справді дуже важливий.

Щоправда, 5 грудня помічник президента Росії Юрій Ушаков не лише це вже озвучив, але навіть дату та місце підписання договору назвав: 25 грудня у Санкт-Петербурзі.

Із казусів: Раїсі не заявляв, що запрошує Путіна до Ірану, але президент Росії відповів, що «обов’язково скористається запрошенням» і відвідає Іран.

Втім, відсутність заяв ще не говорить про те, що нічого важливого не обговорювали за зачиненими дверима. Делегація Ірану була досить представницькою, і в ЗМІ мусувалося інтригуюче: «переговори між Путіном і Раїсі тривали понад 5 годин».

Можна сказати, що найважливіше між Іраном та Росією вже відбулося і без жодних візитів. Останні два роки ми побачили стільки, що Раїсі та Путін взагалі можуть не зустрічатися, і так зрозуміло: співпраця Ірану та Росії на зовсім іншому рівні. Але все ж таки насторожує настільки порожній зміст зустрічі. Чи Росія вирішила не бравувати відносинами з Іраном на тлі візиту Путіна до Саудівської Аравії та ОАЕ, чи Москва взагалі вирішила відтепер щонайменше озвучувати підсумки міжнародних переговорів. Мовляв, менше знатимуть – більше користі ».

«Спонтанне» висування із загрозами зовнішньому світу

Фіналом зазначеного вище ланцюжка пов’язаних між собою подій стала «спонтанна» заява Путіна про висунення своєї кандидатури на новий, п’ятий термін на президентських виборах, які пройдуть у березні 2024 року. Оскільки президентська каденція в Росії залишає 6 років, то він має намір затриматися в Кремлі, як мінімум, до 2030 року, якщо щось не станеться, звісно, якщо це «щось» уже не сталося.

Цю «спонтанну» заяву було зроблено у Великому Кремлівському палаці, де цілком «спонтанно» було зібрано на вручення державних нагород масовку у вигляді окупантів, що воюють в Україні, матерів окупантів, яких уже «утилізували» в Україні тощо. Ця масовка так само «спонтанно» проголошувала заяви про те, «що Путін потрібен Росії та їм особисто, що без нього життя замре на всьому просторі від Балтики до Камчатки» і таке інше.

Заяву про висунення своєї кандидатури Путін зробив, навіть не дивлячись у телекамери, яких там зібралася велика кількість, очевидно, також через якусь «спонтанну випадковість».

«Не приховуватиму, що в різний час у мене були різні думки, але зараз настав час ухвалити рішення. Я балотуватимуся на пост президента», – заявив, трохи пококетувавши, Путін.

«Путін піде на вибори як військовий лідер країни, яка перебуває у стані війни», – прокоментував заяву Сергій Марков, колишній радник та «штатна балалайка» Кремля, очевидно, для тих, хто не вміє читати і не знає нинішніх міжнародних подій.

Про те, що все це було спонтанним, повідомила ще одна «штатна кремлівська балалайка» в особі Пєскова, прес-секретаря Путіна.

Якщо вірити тому, що говорив Пєсков, то Путін відгукнувся на заклик «героїчних людей Росії», які отримували ордени за агресію та вбивства в Україні, і вирішив піти знову в президенти, так би мовити, «спонтанно відповідаючи на глибинні сподівання народу».

Мало хто в нас і на Заході звернув увагу на ще одну заяву путінського секретаря Пєскова: «Росія та Путін на чолі Росії очолили процес тектонічних змін, тектонічних зрушень… Росія сповнена рішучості захищати свої інтереси».

Для тих, хто погано зрозумів сенс сказаного і того, що відбувається насамперед на Заході, все це дещо емоційно, але чітко і виразно « розжував » російський опозиціонер Роман Попков:

Частина західних еліт і частина західного обивателя не можуть зрозуміти навіть те, що Москва говорить відкрито. Де вже тут чекати на розуміння того, що не говориться відкрито, на розуміння якихось таємних пружин.

Ось Пєсков заявляє зараз: «Росія та Путін фактично очолили процес тектонічних змін у всіх сферах, включаючи світову політику, ці процеси необоротні».

Якщо перекласти цю фразу з кремлівської мови російською та іншими мовами людства, то ви почуєте відкрите визнання: «Після України ми підемо далі. Ми не зупинимося, навіть якщо ви віддасте нам цей випалений південно-східний кут України».

«Тектонічні зміни» та «незворотні процеси» – це означає для них насамперед, що вони шукатимуть військову можливість йти далі. Вглиб України. У Латгалію та іншу Латвію. До Молдови. До Фінляндії. Вони трохи дещо потестують своїми провокаціями, і потім вирішать, що горезвісною П’ятою статтею статуту НАТО можна витерти ж * пу.

Втома від війни у вас там, на Заході? Ага. Ви по-справжньому втомитеся, коли бундесвер і US Army почнуть отримувати труни з охопленого вуличними боями Даугавпілса.

Вони не зупиняться. Такі не зупиняються ».

Від себе додамо, що в цьому сенсі абсолютно байдуже, хто фігурує в Кремлі в ролі ватажка – справжній Путін або якийсь його замінник типу «Васильич».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті