Нова сесія Ради: вікно можливостей або суцільний популізм?

no image

Після невеликої паузи літніх відпусток депутати Верховної Ради України (ВРУ) з новими силами нарешті повернулися до стін рідного парламенту. Нинішній політичний сезон буде досить непростим для багатьох народних обранців, оскільки працювати доведеться з оглядкою на майбутні президентські та парламентські вибори в Україні, які мають відбутися вже наступного року. Враховуючи, що часу залишається все менше, спокуса прийняття популістських рішень в надії сподобатися своєму виборцю буде особливо сильною.

Відкриваючи засідання дев’ятої сесії ВР VIII скликання, спікер Андрій Парубій розповів про виклики, які стоять перед державою і українським суспільством, а також окреслив перелік завдань, що потребують першочергової уваги депутатів.

План дій від Парубія

«Багато хто говорить про те, що політичні емоції можуть перешкодити повноцінній і планомірній роботі парламенту. Але я впевнений, що це буде період шансів і вікон можливостей, коли ми зможемо продовжити системну роботу і дати відповідь на ті виклики, які стоять перед нами. Я впевнений, що почуття відповідальності більшості депутатів, почуття державності та інтересів держави будуть важливішими від політичних емоцій», – заявив він.

par2 Економічні новини - головні новини України та світу
Андрій Парубій: “Я підтримую пропозиції щодо закріплення євроатлантичного напряму в Конституції України”

Цієї осені ВРУ має намір розглянути сім блоків питань. Першочерговим є питання національної безпеки і підтримки Збройних Сил України (ЗСУ) як гарантії незалежності країни, а також продовження реформи сектору безпеки відповідно до стандартів НАТО. «Я підтримую пропозиції щодо закріплення євроатлантичного напряму в Конституції України. Ми не можемо допустити, щоб коли-небудь наш євроатлантичний напрям був будь-ким підданий ревізії. Зміни до Конституції України дають гарантію і впевненість, що цей напрям буде зберігатися незалежно від того, які політики перебуватимуть на президентській посаді або стануть депутатами ВРУ», – сказав Парубій.

Важливим питанням залишається прийняття бюджету країни на майбутній рік, який сподіваються погодити «не під «ялинку», а в передбачений законом термін». Також депутати збираються довести до логічного завершення реформу виборчого законодавства і оновити склад Центрвиборчкому (ЦВК). «Я впевнений, що вже у жовтні ВРУ повинна вийти на розгляд виборчого кодексу. Він систематизує низку законів: і закони про вибори в парламент, і закон про місцеві вибори, і про Центрвиборчком. І, звичайно ж, наш борг – оновити склад ЦВК. Рішення цього органу від 9 серпня про зупинення виборів у територіальних громадах стало дуже тривожним сигналом. Ми не можемо затягувати з цим питанням. Упевнений, в найближчий період ми зможемо знайти компроміс і, пройшовши всі процедури, оновити ЦВК», – повідомив голова ВР.

Не обійдеться і без традиційних питань, які особливо стають актуальними напередодні виборчого процесу. Так, серед пріоритетів робочої повістки нинішньої сесії депутатів значиться розгляд закону про українську мову. Адже після того, як Конституційний суд скасував так званий закон Колесніченка-Ківалова, утворився «законодавчий вакуум», який необхідно заповнити. За словами Парубія, вже зареєстровано п’ять законопроектів, які стосуються питання мовної політики. І нарешті – парламентська реформа. Зокрема, законопроекти про кількість парламентських комітетів, про тимчасові слідчі комісії (ТСК), а також скасування депутатської недоторканності.

На думку голови ВРУ, розпочати розгляд цих питань восени цілком реально. Адже саме напередодні виборів є великі шанси, що депутати, у спробі завоювати електоральні симпатії, будуть займатися реформами. «Як думаєте, питання депутатської недоторканності легше проголосувати у виборчий або не виборчий рік? Звичайно, у виборчий. Кожен, розуміючи, що він йде на вибори, думатиме: а як люди будуть аналізувати мій вибір?», – зазначив він. Спікер переконаний, що у виборчий рік легше збирати голоси за певні законопроекти і суспільству легше впливати на голосування кожного депутата, тому він розглядає цю осінь «як осінь шансів».

Крім того, значна частина часу буде присвячена блоку євроінтеграційних законів, які необхідні для виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом (ЄС). Зокрема, перший тиждень роботи парламенту депутати якраз і почнуть з їх розгляду.

Прогноз Гройсмана

«Зрозуміло, що політичні процеси і виборча кампанія матимуть безпосередній вплив на якість прийняття рішень і на життя країни … Я знаю, як і ви, що буде багато охочих дестабілізувати ситуацію. Як і в минулі періоди, ми будемо протистояти шаленому популізму, помноженому на передвиборчу боротьбу. Я думаю, що ми будемо свідками нового явища в Україні – політичного цинізму», – у свою чергу заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Говорячи про пріоритети, він підкреслив, що саме на цій сесії можуть бути прийняті рішення щодо закріплення права членства в ЄС і НАТО. За його словами, не буде сильної держави без сильної економіки. «Сьогодні економіка демонструє 3,6% зростання у другому кварталі 2018 року – це хороший сигнал для всіх нас. Треба посилювати можливості інвестування в Україну, підтримувати підприємництво, здійснювати подальші дерегуляції, створювати належний бізнес-клімат для того, щоб ми були конкурентними», – заявив голова уряду.

grojsman 2 Економічні новини - головні новини України та світу
Володимир Гройсман: “Наше завдання – взяти на себе відповідальність і зробити все, щоб зовнішні борги були виплачені”

Він нагадав, що з 2005 по 2013 рік Україна запозичила ззовні майже 50 млрд. дол (це 1,3 трлн грн). Тому тільки на обслуговування цих боргів щороку країна має витрачати один оборонний бюджет. «Ми повинні, врешті-решт в середньостроковій перспективі позбутися зовнішніх боргів країни. Це не мій уряд їх брав, й більшість цього парламенту, і українці точно ні в чому не винні, що за них приймали такі рішення. Але наше завдання – взяти на себе відповідальність і зробити все, щоб зовнішні борги було виплачено, щоб ми позбулися боргових пут на руках кожного українського громадянина. І це буде означати, що ми станемо сильнішими», – додав він.

Реванш «п’ятої колони» можливий

У свою чергу голови фракцій БПП і «Народного фронту» заявили, що через окремі ЗМІ представники так званої «п’ятої колони» намагаються влаштувати реванш Росії в Україні. За словами голови президентської фракції Артура Герасимова, динаміка антиукраїнських настроїв на окремих телеканалах уже стає очевидною. «Хочу нагадати, що минулого тижня було оприлюднено заяву фракції партії БПП щодо телеканалу NewsOne.

У ньому ще раз звернули увагу на те, що динаміка антиукраїнських настроїв на цьому каналі набуває все більших розмірів, і все частіше він ретранслює темники Кремля, часто використовуючи для цього представників «п’ятої колони». Ми вважаємо, що український інформаційний простір повинен бути рішуче захищений від телеканалів втікачів, які їх передали в управління Путіну», – сказав Герасимов.

Колега по коаліції від «Народного фронту» Максим Бурбак зауважив, оскільки країна вступає у виборчий сезон, слід забезпечити політичну стабільність і уникнути втручання Росії у вибори. Він підкреслив, що Служба безпеки України (СБУ) повинна провести розслідування діяльності Віктора Медведчука, який нещодавно купив телеканал «112 Україна». Голова фракції заявив, що СБУ і контррозвідка мають чітко відстежувати шляхи і джерела фінансування медіа, підозрюваних у співпраці з Росією.

b Економічні новини - головні новини України та світу
Максим Бурбак: “Оскільки країна вступає у виборчий сезон, слід забезпечити політичну стабільність і уникнути втручання Росії у вибори”

«Діяльність ворожої «п’ятої колони» в Україні – Медведчук і Андрій Портнов. Давно ми чули ці прізвища? Кум Путіна Медведчук роздає інтерв’ю і разом з головним юристом Януковича Портновим купує і контролює телеканали, готуючи реванш Путіна в Україні. Більш того, Медведчук, прикриваючись нібито своєю участю в тристоронній контактній групі зі звільнення заручників, єдиний в Україні має право літати в Росію, щоб за чаєм отримувати поради від Путіна з підготовки цього реваншу», – резюмував Бурбак.

Шукайте внутрішніх ворогів

У свою чергу депутат від партії «Відродження» Віктор Бондар порадив депутатам від коаліційної більшості не шукати ворогів ззовні. «Чому не виходить у влади забезпечити хороші процеси і створити належні умови для життя українців? Тому що постійно їм хтось заважає. А заважають їм, в першу чергу, їх же внутрішні проблеми, сварки, неможливість і небажання працювати. Заважає те, що абсолютно непрофесійні команди набрані в міністерствах, відомствах і в самому уряді», – заявив він.

Парламентарій переконаний, що перед тим як розглядати «дрібні питання, які їм накидали до порядку денного», необхідно почати з того, щоб переглянути склад Кабміну і заслухати звіт кожного міністра. «Давайте заслухаємо, якою буде валютна політика. Ми бачимо, який сьогодні безлад з валютними курсами, і промислові виробництва не знають, як планувати свою діяльність. Давайте заслухаємо уряд, що буде з виконанням бюджету, що відбувається в Державній фіскальної службі, в Митній службі. А там панує абсолютний розвал, боротьба кланів за контрабандні потоки, з правоохоронними органами і так далі. Це діяльність сьогоднішнього уряду», – резюмував він.

З критикою діяльності влади виступив і депутат від «Оппоблока» Олександр Вілкул. «Не секрет, що влада готує підвищення цін на газ для населення, збирається продовжити соціальні експерименти, які помилково називає реформами. Не маючи чіткої економічної програми, уряд планує продовжити бездумну і тупикову політику накопичення зовнішніх боргів. Замість підтримки промисловості вони знову просять у МВФ мільярдні кредити, називаючи це єдиним шансом втримати економіку», – заявив він. За словами політика, реальний стан економіки свідчить про те, що може статися ще більший обвал курсу гривні, а на країну може чекати криза невиплат пенсій та зарплат, як це вже було влітку.

«План» Ляшка

На думку лідера Радикальної партії Олега Ляшка, найкраща євроінтеграція – це коли українці живуть гідно у своїй державі. «Міністр закордонних справ Павло Клімкін визнав, що мільйони людей щороку виїжджають з України, чому вони їдуть? Тому що не бачать перспективи у власній країні. Вони шукають щастя на чужині», – заявив політик. А також зажадав від керівництва країни відмовитися від ідеї підвищення ціни на газ на догоду МВФ.

l nov Економічні новини - головні новини України та світу
Олег Ляшко: “План Ляшка: наведення порядку в країні, відновлення економіки, нові робочі місця для українців”

«Підвищення цін на газ в обмін на черговий кредит цієї організації – це консервування бідності українців, деіндустріалізація української економіки, зниження конкурентоспроможності нашої продукції і як наслідок – скорочення чисельності населення і збільшення кількості людей, які виїжджають за кордон», – переконаний Ляшко. Крім того, «радикал» запропонував свої зміни до Конституції України – ліквідація посади прем’єр-міністра країни за американською моделлю влади, коли президент очолюватиме уряд, і скорочення чисельності депутатів парламенту до 200 осіб. «Менше чиновників, більше трудящих! Менше «нахлібників», більше тих, хто створює Україну, хто відновлює її. План Ляшка: наведення порядку в країні, відновлення економіки, нові робочі місця для українців», – завершив він свій явно агітаційний виступ.

Рецепт щастя від «Самопомочі»

Водночас, на думку депутата від фракції «Самопоміч» Олега Березюка, функціональний обов’язок парламенту на нинішньому етапі – прийняти закон про вибори до ВРУ на пропорційній основі за відкритими списками. «Тому що «це інструмент боротьби з олігархічним урядом і владою в Україні», – упевнений парламентарій. Крім того, зволікання президента Петра Порошенка з подачею закону про Антикорупційний суд, переконаний політик, поставило в залежність уряд, призвівши до величезного фінансового дефіциту в країні. «Кабінет міністрів України залежить від олігархів, і не може виконувати свої функціональні обов’язки, виплачуючи пенсії і зарплати вчителям. Завдання парламенту – змусити створити якісний Антикорупційний суд», – резюмував він.

Все це свідчить про одне – жити і працювати країна наприінці передвиборчого – початку виборчого року буде складно. Проте найголовніше – не дати можливості для реваншу антиукраїнських сил у всіх гілках влади. Звичайні громадяни повинні знати, що європейський і цивілізований курс, за яким всі ми йдемо, хоча і в дуже складних умовах бойових дій і масштабної інформаційної війни Росії проти України, не буде знівельовано або кардинально переглянуто.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті