7 ключових моментів у промові Путіна про анексію

kkxdacca6yi63ddosodl27gyey 1200x755 Економічні новини - головні новини України та світу

У злобному, конспірологічному зверненні в п'ятницю, під помпезні фанфари, президент Росії Володимир Путін запропонував кремлівське виправдання анексії Росією чотирьох українських областей, представивши антизахідний світогляд, в якому звинуватив "англосаксів" в неоколоніалізмі і підривній діяльності.

Півгодинна промова була виголошена в помпезній Георгіївській залі Великого Кремлівського палацу, де Путін оголосив, що Росія формально приєднає до себе Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області України після сфабрикованих референдумів, які там відбулися. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на The Washington Post.

“Люди зробили свій вибір, однозначний вибір”, – сказав Путін.

Сфабриковані референдуми відбулися на тлі засудження з боку світових лідерів та українського військового натиску, що означає, що Росія не контролює ці регіони, які вона оголосила своєю власністю.

Ось сім ключових тез і звинувачень з тексту промови.

1. Росія ніколи не відмовиться від анексованих регіонів.

Путін заявив, що Москва ніколи не відмовиться від анексованих територій.
“Я хочу, щоб мене почула київська влада і їхні справжні господарі на Заході, щоб вони про це пам’ятали. Люди, які живуть в Луганську і Донецьку, Херсоні і Запоріжжі, стають нашими громадянами. Назавжди”, – сказав він.

Путін також заявив, що мав право прийняти ці території, оскільки перша стаття статуту Організації Об’єднаних Націй дозволяє самовизначення.

Росія вже анексувала українську територію раніше. У 2014 році вона захопила контроль над Кримом після аналогічного сфабрикованого референдуму. Однак більшість міжнародної спільноти досі вважає півострів частиною України, а Київ пообіцяв відновити контроль над ним.

2. Україна повинна відступити.

Путін зажадав від української влади розпочати мирні переговори, сказавши “київському режиму негайно припинити бойові дії, закінчити війну, яку вони розв’язали ще у 2014 році, і повернутися за стіл переговорів. Ми до цього готові”.
В свою чергу Україна постійно вимагає, щоб Росія залишила всі окуповані території, захоплені після вторгнення в Україну 24 лютого, а також Крим, як умову мирного врегулювання конфлікту. Виступаючи на відкритті Генеральної Асамблеї ООН минулого тижня, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути покарана за свої злочини.

“Проти України було скоєно злочин, і ми вимагаємо покарання”, – сказав Зеленський, який виступав на засіданні дипломатичного зібрання вищого рівня по відеозв’язку.

3. Захід намагається знищити Росію.

Хоча анексія українських територій і була темою промови, більша частина її часу була присвячена нападкам на Захід і, зокрема, на Сполучені Штати. Російський президент повторив багато своїх відверто контрконспірологічних поглядів, зокрема, теорію “золотого мільярда”.

Путін звинуватив Захід у створенні “неоколоніальної системи”, спрямованої саме на знищення Росії, а згодом стверджував, що Захід “потонув в океані фейків”, а його лідери брешуть, як Йозеф Геббельс, головний пропагандист нацистської Німеччини.

“Варто нагадати Заходу, що він почав свою колоніальну політику ще в середні віки, а потім пішла світова работоргівля, геноцид індіанських племен в Америці, пограбування Індії, Африки, війни Англії і Франції проти Китаю, в результаті яких він був змушений відкрити свої порти для торгівлі опіумом”, – сказав Путін.

“Підкреслюю, що одна з причин багатовікової русофобії, неприхованої злоби цих західних еліт до Росії полягає саме в тому, що ми не дали себе пограбувати в період колоніальних завоювань. Ми змусили європейців торгувати на взаємовигідних умовах”, – сказав він.

4. Ядерну загрозу становлять США, а не Росія.

Російські офіційні особи неодноразово робили приховані натяки на ядерну зброю під час війни в Україні, а сам Путін минулого тижня припустив, що Кремль “використає всі засоби, які є в нашому розпорядженні” для захисту російської території – до якої тепер, на думку Путіна, можуть належати і анексовані українські регіони.

Але в п’ятницю Путін заявив, що саме Сполучені Штати становлять ядерну загрозу для світу, посилаючись на використання ядерної зброї проти японських міст під час Другої світової війни.

“США – єдина країна у світі, яка коли-небудь використовувала атомну зброю. Вони знищили міста Хіросіму і Нагасакі. До речі, це створило прецедент”, – сказав Путін.

“Дозвольте також нагадати, що США разом з британцями перетворили на руїни Дрезден, Гамбург, Кельн і багато інших німецьких міст без будь-якої військової необхідності під час Другої світової війни. І це було зроблено демонстративно, без жодної, повторюю, військової необхідності. Була лише одна мета, як і у випадку з ядерними бомбардуваннями в Японії: залякати і нашу країну, і весь світ”, – сказав він.

5. “Англосакси” влаштували диверсію на газопроводі “Північний потік”.

“Англосаксам мало санкцій, вони перейшли до диверсій. По суті, вони почали руйнувати загальноєвропейську інфраструктуру”, – сказав Путін, маючи на увазі, судячи з усього, руйнування газопроводів “Північний потік – 1” і “Північний потік – 2”.

Трубопроводи, побудовані для транспортування російського природного газу до Європи, були пошкоджені подвійними вибухами біля берегів Данії у вівторок. Деякі європейські чиновники в приватному спілкуванні звинувачують саме Кремль у цих вибухах, стверджуючи, що лише Росія мала чіткий мотив для такої атаки.

6. Росія ніколи не визнає права ЛГБТ.

Путін ще раз розкритикував права ЛГБТ на Заході і запевнив, що Росія ніколи не піде таким же шляхом.

“Ми хочемо, щоб дітям з початкової школи нав’язували те, що веде до деградації і вимирання? Ми хочемо, щоб їх вчили, що замість чоловіків і жінок нібито існують якісь інші статі, щоб їм пропонували операції зі зміни статі? Для нас це неприйнятно, у нас інше майбутнє”, – сказав Путін.

Під час правління Путіна Росія прийняла кілька законів, спрямованих проти ЛГБТ-спільноти, в тому числі закон про “гей-пропаганду”, який викликав широку міжнародну критику.

7. Як сказав Іван Ільїн, “доля Росії – це моя доля”.

Наприкінці промови Путін процитував Івана Ільїна, теоретика антикомунізму, який був висланий до Швейцарії.

“І якщо я вважаю своєю батьківщиною Росію, то це означає, що по-російськи я люблю, споглядаю і думаю, по-російськи я співаю і говорю; що я вірю в духовні сили російського народу і приймаю його історичну долю своїм інстинктом і своєю волею. Його дух – мій дух, його доля – моя доля, його страждання – моє горе, його розквіт – моя радість”, – сказав Путін, завершуючи свою промову.

Історики часто називають Ільїна фашистом. Він відомий своїм ідіосинкратичним світоглядом, який поєднував більш традиційні християнські та монархічні погляди з теоріями змови та квазімістичними поглядами на владу вождів.

Наприкінці своєї промови Путін підписав “договори про приєднання” до Росії Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, а також маріонетки Кремля цих регіонів.

Під оплески лідери взялися за руки і скандували:

“Росія! Росія! Росія!


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
1 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Павел Козак
2 лет назад

Понятное дело все эти сказки рассказывается для безмозглого стада именуемого “великим русским народом”…

Відео
Всі статті