Останнім часом з'являється все більше свідчень того, що Москва нібито має намір приєднати до Росії окуповані території та ЛДНР. У той же час, якщо вірити інформації, що надходить з Москви, Путін ніяк не ухвалить рішення про те, приєднувати окуповані території до Росії або «ліпити» з них якийсь «слов'янський союз».
Але найголовніше, приєднання окупованих територій України до Росії веде до знищення путінського режиму і загрожує світовою катастрофою.
Приєднання окупованих земель – прямий шлях до краху Путіна
Адже Україна законно вважає ці землі своїми і атакуватиме їх з метою звільнення, і в цьому Україну підтримає весь світ, окрім хіба кількох путінських сателітів. Що такі наміри серйозні, нещодавно продемонстрували вибухи на аеродромі Саки у Криму. Причина цих вибухів так і залишилася до кінця не ясною, але очевидно, що сталися вони явно не самі по собі.
До речі, реакція Москви на ці вибухи була дуже показовою. Це були незрозумілі заяви про детонацію через загоряння, порушення техніки безпеки тощо. Словом, говорилося все, що завгодно, аби не називати реальну причину у вигляді удару Україною в тому чи іншому вигляді. Тому що визнання того факту, що це був удар України, вимагатиме реакції у тому чи іншому вигляді, а на це зараз у Росії, схоже, не виявилося ні сил, ні коштів, не кажучи вже про те, що Крим є міжнародно. -визнаною територією України.
Коли Україна збереться з силами і візьметься звільняти окуповані території, які Москва на той час «приєднає» до Росії шляхом псевдоюридичних рухів тіла, на кшталт сфальсифікованих «референдумів», перед Кремлем дуже жорстко постає питання про те, що робити: залишати ці території як «жест» доброї волі», як це було в березні, коли путінським військам довелося спішно залишати Київську, Чернігівську та Сумську області, або виводити конфлікт на новий рівень загострення, аж до застосування ядерної зброї під приводом того, що у Росії, мовляв, відбиратимуть начебто як «її» територію, а це, згідно з російською військовою доктриною, дає право застосувати у відповідь зброю масової поразки.
В останньому випадку Путін і правляча верхівка Росії різко обтяжать свій склад злочину в якості міжнародних військових злочинців з непередбачуваними наслідками. В іншому випадку, тобто при залишенні «приєднаних територій» та/або відмови від застосування неконвенційних методів війни для утримання цих територій, Путін і компанія зі «збирачів земель» перетворяться, пардон, на «просирателей земель». Результатом стане падіння режиму через втрату суспільної легітимності в очах накачаного істеричною пропагандою масового російського обивателя. Звичайно, якщо в цьому випадку можна говорити про легітимність як таку, але саме так, схоже, в сучасній Росії її розуміють.
Хворобна метушня (не)приєднання
Але звернемося безпосередньо до «приєднання», зробивши попереднє зауваження такого змісту.
Маніакальне прагнення московської правлячої верхівки «приєднувати» до Росії все, до чого можуть дотягнутися руки, можна оцінювати виключно в термінах психіатрії.
Що Москва робитиме з «приєднаними» та «звільненими» землями України? Ще якось можна зрозуміти «приєднання» Херсона, який не постраждав у результаті, як вважається, «зради». Але що робити з руїнами Донбасу, який Москва тупо використовує як постачальник гарматного м’яса для війни?
А головне, у Москви своїх 17 млн. кв. км території, левова частка якої живе в хаосі і запустінні, не кажучи вже про зовсім безлюдні місця, де в самому буквальному значенні слова, не ступала нога людини. І таких пустельних, занедбаних або взагалі безлюдних місць у Росії мільйони квадратних кілометрів, які можна порівняти за площею з найбільшими країнами світу. Інша справа, що, за деякою інформацією, що надходить з Москви, Путін ніяк не ухвалить остаточного рішення про те, будуть ці території «приєднувати» до Росії або з них «ліпитимуть» якийсь новий союз з Білоруссю та Росією. Наскільки відомо, опрацьовуються саме ці два варіанти, про що далі.
Путін взагалі останнім часом, за чутками, став украй нерішучим, що продемонстрували січневі події у Казахстані. Наскільки відомо, він поставив завдання розробити два варіанти окупації Казахстану – повністю та частково. Але в результаті не було навіть спроб реалізувати хоча б один із цих планів.
Якщо ж говорити про катастрофічний для Росії та Путіна сценарій «приєднання українських земель», то вже кілька разів місцеві московські «розумні голови» попереджали Путіна про необхідність скоріше «зав’язувати» з війною і виводити з України війська. Але Путін, за чутками, подібні пропозиції відкидає і вважає, що його морально опущені генерали нарешті зможуть в Україні щось значуще «звільнити» для того, щоб потім «приєднати» це «щось» до Росії.
Інша річ, що у Москві є прихильники як приєднання, і освіти союзу. І треба думати, перші поки що поспішають «поперед батька в пекло», педалюючи на місця руху руху місцевих колаборантів з проведення «референдумів про входження». У той же час, заступник голови адміністрації Сергій Кирієнко, який є особливо довіреною особою Путіна, займається питанням створення «союзу трьох слов’янських народів» на основі Росії, Білорусі та тієї частини України, яку Путіну вдасться «відтяпати», і саме в цій якості Кирієнко нещодавно відвідував ЛДНР та інші окуповані території.
Саме через призму придворної метушні навколо московського трона, а також неадекватних рішень самого Путіна, слід розглядати рухи окупантів та їх посібників з числа колаборантів у питанні проведення «референдумів про приєднання». Ці референдуми спочатку були з пафосом анонсовані, але останніми днями надходить все більше інформації про те, що вони відкладаються на певні невизначені терміни, наприклад, до «визволення» України Путіним.
Є «приєднання» початок, але не видно у нього кінця…
Як би там не було, але спочатку в надрах української влади міцніло переконання в тому, що Москва має намір проводити на окупованих територіях «референдуми про приєднання». Зокрема про це заявляв радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.
“Це абсолютно реалістичні плани. Тут навіть не має значення, до «референдумів» Україна поверне ці території чи після – їх треба буде повертати будь-кому», – сказав Денисенко.
Він зазначив, що Росія в будь-якому разі налаштована проводити «референдуми», незважаючи на контрнаступ ЗСУ.
«Навіть якщо росіяни контролюватимуть одне село в одній області, вони все одно проводитимуть у цьому селі «референдум» і розповідатимуть, що вся область хоче приєднатися до РФ. Станом зараз у них план один: «референдум». Вони ухвалили рішення про проведення «референдумів» ще півтора місяця тому. Вони виходять із того, що це не повинно вплинути на їхню переговорну позицію. Вони вважають, що через кризи, створені Путіним у цій війні, європейці не звертатимуть уваги на анексію українських територій. Це енергетична, міграційна, інфляційна та ціннісна кризи. Тому вони налаштовані «референдуми» проводити», – заявив Вадим Денисенко у коментарях для ЗМІ.
Радник міністра звернув увагу на те, що процес підготовки «референдумів» триває важко.
«В них немає людей для виборчих комісій. У Херсоні вони створили комісію із семи осіб, хоча територіальна виборча комісія не може бути у складі менш як 15 осіб. На минулих виборах на Херсонщині було 10 тисяч комісій, а зараз вони мають у плані 1,5 тисячі. Вони вважають такі речі умовністю. Здебільшого ці “референдуми” проводитимуться для телевізійної картинки», – зазначив Денисенко.
Від себе відзначимо, що деяка інформація з Москви дозволяє стверджувати, що «референдум» є не єдиним варіантом, що розглядається. Є ще так званий «союзний варіант», про що йшлося вище і ще буде сказано далі.
Найцікавіше, що у справі пособництва окупантам відзначилися не колаборанти з Херсонської області, яка окупована практично повністю, а їхні «колеги» із Запорізької області, яка є дуже далекою від повної окупації путінськими військами. Ну, типу завзяття показували, або щось таке…
Саме призначений Росією голова адміністрації Запорізької області Євген Балицький підписав розпорядження про проведення референдуму про входження захопленої території до складу РФ. Пізніше цей персонаж розповів, що «референдум» відбудеться восени «за ініціативою мешканців Запорізької області».
З Москви «підспівав» Пєсков, речник Путіна. Він заявив, що провести референдуми нібито хочуть самі громадяни України, а не Кремль.
У відповідь Володимир Зеленський погрожував Москві, що у разі проведення «референдумів» жодні переговори з Москвою не будуть можливі взагалі.
Коли ж «розпорядження» про проведення «референдуму» в Запорізькій області було опубліковано, стало очевидним, що в Москві справді ще до ладу не визначилися, що і як «приєднуватимуть», і у зв’язку з цим питання «референдумів» повисло в повітрі.
Суть цього «указу» полягає в тому, що буде створено якусь «виборчу комісію», яка надасть пропозиції щодо проведення референдуму. Найголовніше, що ні терміни, ні спосіб голосування в цьому указі не встановлюються. При цьому в усній формі було заявлено, що вибори відбудуться “за російськими законами”.
Таким чином, з одного боку, цей «документ» начебто запускає процес «виборів», а з іншого боку, це «папірець ні про що». У цьому сенсі досить показовим є посада якогось Володимира Джабарова, члена ради федерації Росії. Цей російський державний чоловік висловив цілком здорову думку, що питання про «референдум» про «приєднання» Запорізької області до Росії можна ставити тільки після того, коли під контролем Росії буде вся область.
А цього навіть близько немає і не буде…
Одночасно з розмовами про «референдуми» окупанти намагаються роздавати в окупованих регіонах російські паспорти.
Так, стало відомо, що близько 2500 жителів Бердянська в Запорізькій області отримали паспорти РФ, а ще 5 тисяч осіб нібито очікують на отримання громадянства.
Довідково: 2500 осіб – це 2,21% від довоєнного населення Бердянська, чисельність якого становила понад 113 тисяч осіб.
Дуже невизначеною є ситуація з «референдумами» у ЛДНР, у яких раніше завзято висловлювалися за їхнє проведення. Але нещодавно Пушилін із ДНР, а раніше Пасічник із ЛНР, заявили, що дату «референдуму» про входження Донбасу до складу Росії назвуть після захоплення всієї Донецької області.
Зрештою, напередодні початку повномасштабної агресії проти України Москва визнала ЛНР та ДНР. І якщо зараз порушувати питання про входження ЛДНР до складу Росії, то втрачається сенс визнання. Втім, шукати логіку в діях путінської Москви – це часто безнадійне заняття.
Щоправда, виникають «непонятки» із Луганщиною, яка фактично повністю перебуває під контролем окупантів. І той факт, що навіть при цьому там поки що не поспішають проводити «референдум», вкотре свідчить про те, що в Москві, очевидно, остаточного рішення про «приєднання» не прийнято, і Путін все ще не розуміє, що робити з усім тим. , Що його оркам вдалося окупувати, зрівнявши більшу частину із землею.
У Путіна панують розбрід, хитання та маніакальні плани
Отже, наведені вище факти підтверджують те, про що говорять деякі «зливи» анімальних джерел з Москви .
Наразі Путін не має остаточного рішення про те, як чинити з окупованими територіями України. Є розпорядження готувати кілька варіантів реалізації цілого ряду рішень, але який із цих варіантів у кінцевому рахунку буде реалізований, і чи буде якесь із підготовлених рішень втілено в життя, поки що взагалі невідомо.
Крім варіанта приєднання через «референдуми», існує ще ідея створення «союзу трьох слов’янських народів Росії, України та Республіки Білорусь». Сенс цього варіанта полягає в тому, що окуповані регіони України будуть визнані справжньою Україною на чолі, наприклад, з легітимним Януковичем. І ходять чутки, що нібито саме до цього варіанту схиляється частина людей із ближнього кола Путіна, а також Путін. Але остаточного рішення, повторимо, немає, і тому всі рухи тіла у питанні «кооптації» окупованих територій України поки що обмежуються розмовами та прийняттями різного роду «місцевих розпоряджень» ні про що, як у випадку із Запорізькою областю.
В той же час, у ближньому колі Путіна є достатня кількість прихильників, які підштовхують до варіанта «приєднання» територій.
Але цей варіант, ще раз повторимо, загрожує непередбачуваними наслідками як для Путіна, так і для путінської Росії в цілому. Очевидно, що Україна неминуче відвойовуватиме окуповані території, визнані Москвою «своїми», і це може призвести до ядерної війни з найважчими наслідками для всіх, включаючи Захід та Росію, Путіна та його «оточення».
Одним із варіантів краху Путіна може стати, зокрема, військова хунта, яка може захопити владу в Росії, якщо влада Путіна різко похитнеться.
Ситуація підігрівається тим, що навколокремлівські еліти перебувають у роздратованому стані і дедалі більше висловлюють і демонструють своє невдоволення відсутністю чітких та зрозумілих перспектив. Поганий стан здоров’я Путіна не є сьогодні секретом для більшості людей, що знаходяться в кремлівських орбітах, і вони відчувають природний страх за своє майбутнє в Росії без Путіна, який є єдиним гарантом збереження поточного статусу кво.
Чутки про «транзит влади», що наближається, тобто про передачу її наступнику, тільки підливають олії у вогонь, адже в реальності рамки, параметри і концепція транзиту з подробицями відома лише вузькому колу друзів і осіб наближених до президента. Цілі та завдання так званої спеціальної військової операції невідомі не лише простим людям, а й елітам, а що можна буде вважати «перемогою» і коли війна закінчиться не знають навіть у найближчому оточенні Володимира Путіна, там у кожного на цей рахунок своя особлива думка та бачення. підсумків.
Ще більше еліти лякає перспектива поразки у війні, і якщо раніше в поразку не вірили і практично не обговорювали такі варіанти, то зараз слово «ураження» у Кремлі і біля нього, за чутками, звучить частіше, ніж «перемога». Останнім часом вже більшість у генштабі Росії має чітке уявлення, що настав час як мінімум зупинитися, більше того, багато хто відкрито говорить про поточну ситуацію як про рух до катастрофічних подій, коли великі поразки на фронті неможливо буде камуфлювати дрібними перемогами, і «добрих рішень» просто не залишиться.
Ситуація лише загострюється закритістю Путіна та його наростаючою нерішучістю.
У сенсі «рефрендумів» та «приєднань» окупованих територій цікавить нещодавній інформаційний злив про тому, що днями Путіну було представлено чергову доповідь, складену групою кваліфікованих експертів при раді безпеки РФ.
У доповіді йдеться про втрачений наступальний потенціал збройних сил РФ з детальним аналізом того, що відбувається. Експерти вказували на високу ймовірність серйозних втрат для російської армії за можливого контрнаступу Збройних сил України на кількох напрямках, а також на мінімальні шанси найближчими місяцями для російських військ утримати захоплені території в Херсонській та Запорізькій областях України.
У доповіді йдеться про проблеми планування спеціальної військової операції, зокрема недооціненої ефективності озброєнь, що поставляються Заходом Україні. У резюме експерти наполегливо радять відмовитися від частини окупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях та однозначно розпрощатися, як мінімум, до Нового року, з ідеєю проведення «референдумів» щодо приєднання до Росії на всій частині України, яка знаходиться під контролем Росії, включаючи ЛДНР. Подібні «референдуми», на думку авторів доповіді, практично однозначно матимуть наслідки, що перетікають у велику політичну кризу в російській владі.
За наявною інформацією, Путін відмовився брати до уваги рекомендації експертів, назвавши їх далекими від життя. Він також нібито заявив, що бадьорі обіцянки генштабу армії та міністерства оборони краще відображають реальність, як і перспективи швидких перемог, які обіцяні конкретними людьми у погонах, під їхню особисту відповідальність.
Крім того, з’явилася інформація про те, що нещодавно Путін у присутності ряду осіб вперше фактично визнав, що військовий конфлікт в Україні йде не просто не за планом. Це, власне, відомо давно і всім. Але агресія проти в Україні, нібито за визнанням Путіна, стає проблемою особисто для нього і потребує термінових заходів щодо її вирішення.
«Вирішення» проблеми Путін бачить у створенні нового «керованого хаосу», де він буде незаперечним переможцем. З цією метою Путін нібито віддав розпорядження у проведенні «переконливішої», ніж в Україні, «спеціальної військової операції» на території третьої держави, де можна «гарантовано» здобути переможний результат та усунути таким чином фокус уваги з українського фронту. Як «об’єкти» або, якщо завгодно, жертв такої «переконливої спецоперації» названі Грузія та Казахстан. Наслідуючи свою улюблену манеру, Путін нібито віддав розпорядження готувати варіанти нападу і на Грузію, і на Казахстан, а вже він в останній момент сам вибиратиме, яку з названих країн Москва «денацифікуватиме», «демілітаризуватиме» і взагалі «звільнятиме», а потім “приєднувати”.
Якщо все це відповідає дійсності, то Путіну та його кліці зараз буде явно не до «референдумів про приєднання до Москви міста Цюрюпінська, нині Олешки, Херсонської області». Очевидно, саме тому питання про проведення таких референдумів у ЛДНР та на окупованих територіях зависло на невизначений термін, так само як ідея про створення якогось «союзу Москви, Лукашенка та вічно легітимного Януковича».
Інша справа, що, зважаючи на явно невдалий хід «спецоперації» проти України, Путін штовхає Росію в наступну криваву авантюру, що загрожує наслідками для інших країн, зокрема, Казахстану та/або Грузії.
Тобто, є маніяк, якого треба нейтралізувати якнайшвидше, поки він не підпалив всю Євразію, реалізуючи на практиці свій психіатричний діагноз.
І дуже хотілося б, щоб західні панове якнайшвидше зробили належні висновки та надали Україні та її Збройним силам усю необхідну та достатню військово-технічну та іншу допомогу, а ВСУ покінчили з Путіним тут, зараз і якнайшвидше.
А інакше Америці та Заходу взагалі доведеться гасити пожежу по всьому євразійському континенту, та ще й за умов конфронтації з Китаєм.