Стрічка новин
17 Грудня 2024
Сьогодні

10 тисяч гривень штрафу через дитину: батьків школярів хочуть карати за “пустощі” учнів

Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні обговорюється суттєве збільшення штрафів за буллінг у школах.

На її думку, нинішні штрафи у розмірі 850-1700 гривень є недостатніми для стимуляції виховної роботи серед батьків та педагогів.

Школа
Школа

Чому чинні штрафи є неефективними?

“850-1700 грн – це невелика сума, яка далеко не завжди мотивує батьків і вчителів задуматися про виховання дитини. Багато хто воліє просто заплатити штраф, уникаючи реальних зусиль щодо вирішення проблеми” , – підкреслила Лєщик.

Вона вважає, що штрафи мають бути відчутними, щоб виконувати виховну та стримуючу функцію. Омбудсменка пропонує підняти мінімальний штраф до 10 000 гривень, що, на її думку, стане більш ефективним інструментом боротьби з булінгом.

Проблеми фіксації випадків булінгу

Лєщик також зазначила, що однією з головних проблем залишається процес документування випадків цькування. Часто справи розвалюються через:

  • неналежного оформлення документів;
  • складнощів для постраждалих учнів у збиранні доказів;
  • видалення записів із відео або аудіо, які фіксують булінг. Нерідко батьки булерів чи педагоги вилучають гаджети та видаляють компрометуючі матеріали.
Школа
Школа

Як збільшення штрафів може змінити ситуацію?

Омбудсменка впевнена, що підвищення штрафів вплине на всіх учасників освітнього процесу: батьків, педагогів та самих учнів. За її словами, суттєве покарання змусить серйозніше ставитись до профілактики буллінгу, а також мотивує вирішувати конфлікти на ранніх стадіях.

“Ефективний штраф у розмірі від 10 000 гривень стане важливим фактором стримування і допоможе запобігти повторенню таких ситуацій”, – зазначила Лєщик.

Що далі?

Пропозиція про збільшення штрафів викликає дискусії серед фахівців, батьків та вчителів. Прихильники ідеї вважають, що посилення покарання створить стимули більш відповідального поведінки. Проте критики побоюються, що тільки штрафи не вирішать глибинних проблем буллінгу в школах, таких як недолік психологічної підтримки та профілактичних програм.

ТЦК у школі
ТЦК у школі

Питання підвищення штрафів поки залишається відкритим. Але одне зрозуміло — без рішучих кроків у цій галузі проблема булінгу в українських школах продовжуватиме завдавати шкоди багатьом дітям та сім’ям.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті