Солдати Кім Чен Ина у війні Путіна, або Північнокорейське «кімчхі» в степах України

22 Жовтня 2024, 18:55
afccfc63 ddc61fea5824471104e22b7 Економічні новини - головні новини України та світу

Отже, те, про що давно попереджали західних партнерів України, починає поступово збуватися. Агресія Москви проти України, що почалася як двосторонній регіональний конфлікт, нехай навіть за підтримки третіх країн по обидва боки, починає втягувати інші країни та набувати багатостороннього характеру. У війну проти України на боці агресора вступає північнокорейський режим, який, до речі, володіє ядерною зброєю. Власне, рано чи пізно цього слід було очікувати, і Захід нічого не зробив для того, щоб перешкодити розростанню війни. Звичайно, це ще далеко не «довгоочікувана» Третя світова війна, але впевнений крок у її напрямку.

Характерно, що Захід інформацію про фактичний вступ Північної Кореї, яка має ядерну зброю! – У війну на момент написання цієї публікації довгий час намагався всіляко “спускати на гальмах” під приводом відсутності її підтвердження. З боку це виглядає як «страусина» спроба «сховати голову в пісок», оскільки визнання цього факту вимагатиме від Заходу певних дій у відповідь, але наскільки можна зрозуміти, на Заході не знають, що з цим робити.

У всьому цьому інтерес і важливе значення має відношення Китаю до прямої участі свого північнокорейського васала у війні за Росії. За деякими даними, вкрай небезпечна «художня самодіяльність пхеньянського пупса» викликає в Пекіні занепокоєння і сильне роздратування, так само як і небезпечні «шашні» Москви та Пхеньяна за спиною у Китаю, про що детальніше йшлося в публікаціях « Пу в гостях у Сі: 42-а зустріч тричі китайського лідера з п’ятиразово інавгурованим міжнародним злочинцем » та « Візитами до КНДР та В’єтнаму, Путін різко перекроює карту ризиків в Азії та світі ».

Крім того, незрозуміло, як лицемірно-демонстративна миротворчість Китаю, який також допомагає Москві у війні у своїх шкурних та політичних інтересах, але намагається робити це без зайвого шуму, тим більше не залазячи явно у війну, співвідноситься з прямою участю північнокорейського васала у війні. у тому числі у світлі «китайсько-бразильського мирного плану щодо України» та формування Пекіном групи «Друзів світу», про що докладно йшлося у публікації « Друзі світу», друзі Москви, чи друзі Китаю? ».

Пригадаємо, як усе розвивалося.

Втягування Північної Кореї у війну проти України на стороні Москви є певним ланцюжком подій, які слід згадати у розвитку для кращого розуміння суті того, що відбувається.

Почалося все, нагадаємо, поставками Москві північнокорейських боєприпасів, а потім балістичних ракет малої дальності, які агресор не забарився використати для ударів по Україні, про що, зокрема, ще в січні нинішнього року докладно йшлося у публікації « Північнокорейські ракети проти України: багато галасу навколо давно відомих речей ».

Потім був гучний візит «особи, схожої на Путіна» до Північної Кореї, результатом стало підписання 19 червня двостороннього «Договіру про всеосяжне стратегічне партнерство», фактично військового пакту, в якому зокрема значиться: «Якщо одна зі сторін зіткнеться зі збройним вторгненням і виявиться в стані війни, інша сторона негайно використовує всі наявні засоби для надання військової та іншої допомоги». Про цей візит, його підсумки та можливі наслідки у червні 2024 року йшлося у публікації « Візитами до КНДР та В’єтнаму, Путін різко перекроює карту ризиків в Азії та світі ».

Характерно, що буквально днями, за даними медіа, ця угода була передана до російської Держдуми для ратифікації, створюючи видимість юридичних підстав для вступу північнокорейського «королівства чучхе» у війну проти України. Адже якщо формально війну з Україною в Москві не визнають, називаючи розв’язану бійню «спеціальною військовою операцією», то збройне вторгнення України, що підпадає під умови договору, на територію агресора в Курській області має місце, що дає формальні підстави для втручання Північної Кореї у війну. Інша річ, якими є справжні мотиви втручання, про що далі.

Принагідно зазначимо, що широко поширений досі у нас міф про те, що КНДР є таким собі «відстоєм» є не більш ніж інфантильною байкою. Про це докладніше йшлося у зазначеній публікації « Візитами до КНДР та В’єтнаму, Путін різко перекроює карту ризиків в Азії та світі », тому коротко нагадаємо, що, незважаючи на тоталітарні збочення, КНДР – це індустріально високо розвинена та мілітаризована країна з потужною індустрією. , насамперед військової, з досить високим рівнем освіти, з четвертою за розміром армією чисельністю близько 1,3 млн. осіб при населенні близько 26 млн. осіб. Незважаючи на десятиліття санкцій від самого «зачаття» КНДР наприкінці 1940-х років, ця країна має власну ядерну зброю, запускає міжконтинентальні та космічні ракети та супутники, тобто має те, чого вже близько не має Україна і чого ніколи не мали дуже багато розвинених країн. Можна справедливо говорити про проблеми якості та рівня північнокорейської техніки, про те, що все це досягається за рахунок бідності та придушення громадян цієї країни, але до такого ворога слід ставитись дуже серйозно.

Нещодавно в низці зарубіжних медіа з посиланням на різні джерела стала з’являтися інформація про те, що північнокорейські військовослужбовці з’явилися в районі бойових дій на боці агресора, поки що переважно в ролі фахівців з обслуговування військової техніки КНДР, причому серед них вже нібито є втрати в наслідок вогневої поразки з боку ЗСУ. Одночасно почала з’являтися інформація про те, що КНДР готується до відправки значних військових контингентів для безпосередньої участі у війні за Москви.

Одним з перших про це повідомило видання Corriere della Sera у публікації ” Guerra in Ucraina, quei sei militari nordcoreani uccisi in un raid contro russi nel Donbass: Putin e la legione straniera ” або ” Війна в Україні, шестеро північнокорейських солдатів, убитих у ході рейду проти росіян на Донбасі: Путін та іноземний легіон ».

Зазначається, що на Донбасі загинули шість північнокорейських солдатів, а Москва формує для війни свого роду «іноземний легіон».

Також наголошується, що КНДР давно постачає Москві артилерію, а корейські боєприпаси становлять до половини того, що використовує ворожа армія проти України. Передбачається, що постачання зброї Пхеньян заробляє на життя, і раніше постачання здійснювалося Ірану, Сирії, Єгипту або Катару.

Але відправка особового складу для безпосередньої участі у далекій бійні – це вже зовсім інший, значно вищий рівень залучення до війни. З посиланням на українську розвідку повідомляється про можливість того, що ще у вересні Пхеньян направив на окуповані Росією території України кілька військово-інженерних бригад для відновлення, причому їх найм міг обійтися Москві в 115 млн доларів.

Також повідомляється, що в результаті ударів українських військ нібито загинули шестеро, а поранено трьох північнокорейських військовослужбовців, які спостерігали за тренуванням російських штурмовиків.

Інформацію про відправку в зону військових дій північнокорейських військових і загибель деяких з них підтвердило південнокорейське інформагентство Ренхап (Йонхап) у публікації « Н. , відправить війська на Україну на підтримку Росії: міністр оборони Південної Кореї » Повідомляється, що про таку можливість у парламенті Південної Кореї заявив міністр оборони Кім Ен Хьон.

Цю ж інформацію озвучив The Times у публікації ” North Korean soldiers have been killed in Ukraine , Kyiv says” або “Київ заявив, що в Україні загинули північнокорейські солдати “.

При цьому було озвучено важливу інформацію про те, що, за даними західних розвідок, половина снарядів, що використовуються Росією, або близько трьох мільйонів на рік, постачається Північною Кореєю. На початку року українська розвідка применшувала внесок Кіма в російську війну, стверджуючи, що половина снарядів, що поставляються, – пустушки. Але нещодавно глава української розвідки генерал Буданов заявив, що Північна Корея стала найбільшим постачальником зброї для Путіна.

«Обсяги військової продукції, що поставляються ними, фактично впливають на інтенсивність бойових дій. Вони постачають величезну кількість артилерійських боєприпасів, що дуже важливо для Росії. Як глава розвідки, я можу сказати прямо: те, що вони поставляють туди балістичні ракети, для нас неприємно, але це не так вже й багато, а що стосується боєприпасів, то це для нас критично важливо», – цитує The Times слова Буданова. .

У свою чергу, The Guardian, повторюючи вищесказане в публікації ” North Koreans deployed alongside Russian troops in Ukraine , sources say” або “Джерела повідомляють, що північнокорейці дислокуються разом з російськими військами в Україні “, повідомляє, що військові інженери КНДР допомагають армії РФ у Росії завдання ударів по Україні північнокорейськими балістичними ракетами KN-23. Стверджується, що військові з КНДР знаходяться за російською лінією фронту в командах, які підтримують пускові установки згаданих ракет.

The Washington Post з посиланням на представників ГУР Міноборони України в публікації « North Korean forces back Russia inside Ukraine, officials say» або «Чиновники стверджують, що північнокорейські війська підтримують Росію на території України » йде ще далі, стверджуючи, що в Росії проходять підготовку кілька тисяч солдатів з Північної Кореї їх можуть перекинути в Україну до кінця року, а північнокорейські офіцери вже знаходяться на території України для вивчення поля бою.

Висловлюється також припущення, що військові КНДР також можуть використовуватися в прикордонних регіонах Росії, щоб звільнити російські війська для участі в бойових діях в Україні.

Присутність у районі бойових дій північнокорейських фахівців із озброєнь видання з посиланням на джерела в Південній Кореї пояснює тим, що КНДР постачає Москві не лише боєприпаси, а й складне озброєння, яке потребує технічного супроводу, наприклад, бронетехніку, ракети та реактивні системи залпового вогню.

НАТО і США поки що «відморожуються»

Вказаних вище свідчень накопичується дедалі більше, до дедалі переконливішої інформації у тому, що КНДР направляє війська безпосередньої участі у війні за агресора, що далі.

Яка ж реакція США та НАТО? Особливо з огляду на те, що Північна Корея – це не хусити, Хезбалла та ХАМАС, це навіть не Іран!

КНДР має ядерну зброю та засоби її доставки, причому не приховує цього, як Ізраїль. Про якість та ефективність цих озброєнь ходить багато чуток, але це вже інша тема.

Більше того, Північна Корея з приводу і без неї демонструє риторику про готовність цю зброю застосувати. У цьому сенсі Ін представляється куди «упортішим», ніж навіть путінський режим.

Саме тому важливою є реакція США та НАТО на перспективу залучення до розв’язаної Москвою війни проти України ще однієї ядерної держави з неадекватним керівництвом.

Але реакції поки що ніякої!

Новоявлений генсек НАТО Марк Рютте, який має славу затятого прихильника України, на прес-конференції в Брюсселі 18 жовтня заявив, що НАТО поки не підтверджує участь солдатів КНДР у війні в Україні. Хоча зауважив, що це може змінитися.

Потім міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що не може підтвердити інформацію щодо розміщення північнокорейських військ у Росії для відправки в Україну. Про це пише Reuters у публікації “Pentagon chief says he cannot confirm reports Russia for possible Ukraine deployment ” або ” Голова Пентагону заявив, що не може підтвердити повідомлення про можливе розміщення північнокорейських військ в Росії для відправки на Україну “.

Остін зазначив, що такий крок КНДР викличе занепокоєння, якщо виявиться правдою.

Занепокоєння? Really?! Занепокоєння сильне? Глибоке?

При цьому наголошується, що розвідоргани Південної Кореї, найважливішого союзника США в регіоні, повідомили про відправку 1500 північнокорейських спецназівців на Далекий Схід Росії для навчання та акліматизації на місцевих військових базах з можливим їх подальшим перекиданням до району бойових дій.

Така страусова реакція США і НАТО, повторимо, обумовлена тим, що визнання факту вступу Північної Кореї у війну вимагатиме адекватної реакції, а Вашингтон навряд чи зараз уявляє, якою може бути реакція.

Введення будь-яких чергових санкцій виглядатиме безглуздо і нікчемно, оскільки Північна Корея живе під санкціями все своє життя, але це не завадило їй створити потужну армію, військовий пром, ядерні боєголовки та ракети.

Як у випадку з Хезбаллою та Іраном, гнати до берегів Північної Кореї авіаносний флот? Але повторимо, це не Хізбалла і навіть не Іран! Крім того, що сама Північна Корея є серйозною загрозою і має ядерну зброю, по сусідству в регіоні є Росія і Китай.

Насамперед, Штати не розуміють, що з цим робити і вирішили потягнути час, сподіваючись, що «якось воно буде».

Крім того, на носі вибори, і зараз будь-який крок у бік ескалації та втягування США в ще одне вогнище напруженості може дати додаткові переваги Трампу, який міцно осідлав антивоєнну риторику, звинувачуючи Байдена, Харріс та всіх демократів у розпалюванні світової ядерної війни з використанням стилістики замполіта батальйону Червоної Армії.

Єдиним, хто став «різко ставити питання», виявився голова комітету з розвідки Палати представників США Майк Тернер, який у московському стилі заявив, що вступ Північної Кореї у війну на боці Росії означатиме «перетин червоної лінії». Про це пише Newsweek у публікації ” US Lawmaker: North Korean Troops Fighting for Russia Would Cross ‘Red Line'” або “Американський законодавець: північнокорейські війська, що воюють на боці Росії, перетнуть “червону лінію”.

Тернер вимагає від Білого дому негайно скликати секретну зустріч на тлі повідомлень, що Північна Корея відправила солдатів на російсько-український фронт. У листі до президента Джо Байдена конгресмен написав, що повідомлення про різке збільшення військового партнерства між Росією та Північною Кореєю «викликають тривогу» і є «крайньою ескалацією конфлікту в Україні».

«Війська Північної Кореї, які атакують Україну з російської території або входять на українську територію, мають бути червоною лінією для США та НАТО… Ваша адміністрація має заявити про це абсолютно чітко та недвозначно», — йдеться у листі.

Тернер також закликав до «негайного проведення секретного брифінгу» в Комітеті з розвідки Палати представників «щодо можливої участі північнокорейських військ у потенційному українському конфлікті, що загострюється і розширюється».

До цієї заяви слід ставитись досить обережно, оскільки Тернер є республіканцем. Незрозуміло, як Тернер ставиться до Трампа, оскільки далеко не всі республіканці є симпатиками Трампа і входять до трампістського MAGA-крила партії. Можливо, заява Тернера є даниною передвиборчої боротьби.

Слід нагадати, що у 2019 році Трамп, будучи президентом, проводив у Ханої зустріч з Кім Чен Ыном з метою умиротворення Ына. За результатами зустрічі, Трамп назвав Іна «хорошим хлопцем». До чого призвело «умиротворення» і наскільки «хорошим хлопцем» є Ін, зараз стає очевидним.

Наскільки можна зрозуміти, приблизно так само Трамп, у разі приходу до влади, має намір «утихомирювати» Путіна, з яким, за словами Трампа, він «прекрасно ладить», про що пише The Telegraph у публікації « Trump turns rally into ‘musical’ after two audience members pass out » або « Трамп перетворив мітинг на «мюзикл» після того, як двоє глядачів знепритомніли ».

У будь-якому разі, поки в Америці не пройдуть вибори, і їх результати не стануть зрозумілими, очікувати від Вашингтона якоїсь виразної реакції на вступ Північної Кореї у війну Москви проти України навряд чи варто.

Звертає увагу той факт, що останніми днями виникла ситуація і на Корейському півострові між Північчю та Півднем. Тут Америці ховати голову в пісок буде набагато складніше, оскільки вона пов’язана з Південною Кореєю військовим пактом, і там розташовані американські війська.

Впливати на Іна через Китай у Америки зараз теж навряд чи вийде, оскільки відносини Вашингтона і Пекіна зараз дуже далекі від добрих.

Корейське кімчхи в кислих російських щах

У той же час, з різних джерел надходить дедалі більше інформації про те, що Північна Корея перекидає свої військові контингенти до Росії для перепідготовки, після чого вони можуть здаватися на українсько-російському фронті.

Виникають питання щодо того, навіщо Москві потрібна участь у війні північнокорейського ізгоя, щодо якості та боєздатності зброї та військ якої ходять досить критичні відгуки. Але якщо використання північнокорейського озброєння можна пояснити, то незрозуміло, що Москві дасть наявність на фронті кількох тисяч корейського особового складу, присутність яких найкраще не всяк випадок маскувати під бурятів чи інших зовні схожих громадян Росії. Але якщо навіть дрімучі громадяни Росії хоча б непогано розмовляють російською, то з корейцями і в цьому буде проблема. Адже ці кілька тисяч корейських солдатів зовсім не вирішують проблему браку особового складу в армії агресора, так само як і проблему нестачі робочих рук в економіці Росії внаслідок відтоку чоловічого населення в армію, де з метою залучення платять великі навіть за мірками розвинених країн гроші.

З іншого боку, не менш важливо зрозуміти, навіщо Кім Чен Ин влазить у зовсім чужу і дуже далеку від нього війну за переділ сфер впливу московським імперіалізмом.

Китай собі такого не дозволяє, постачає не так зброю, як продукцію подвійного призначення, а й це намагається робити без розголосу.

Достатньо того, що Пхеньян є найбільшим постачальником боєприпасів для Москви, добре заробляючи на цьому. Можна зрозуміти відправлення до Росії північнокорейських військових будівельників, знову ж таки, з метою заробітку та/або для одержання бартером енергоносіїв, продовольства, інших товарів, навіть військової продукції з Росії.

Але навіщо гнати своїх солдатів на бійню, вчинену путінською клікою в Україні?!

Образно кажучи, навіщо у величезний казан російських щей, зварених з кислої капусти, додавати не дуже значну кількість корейського кімчхи на основі тієї ж квашеної капусти.

Для довідки. Кімчхі (кор. 김치 , 沈菜; в різних діалектах і транскрипціях: чимчхі , чимчха , чим-ча , кімчі , ким-чі ) – страва корейської кухні, що представляє собою гостро приправлені квашені овочі, перш за все капусту, часто пекінську, приправлену червоним перцем, зеленим луком, часник іноді з додаванням редьки, іноді – кольрабі, редиски, огірків, баклажанів. У Кореї кімчхі вважається основною стравою. Корейці вважають, що щоденне споживання кімчхи сприяє розсмоктуванню жирових відкладень. Вважається також, що гостре кімчхи — добрий протизастудний засіб. Кімчхи та розсоли від нього вважаються ефективним засобом проти похмілля (щось схоже є й у нас).

Заяв та публікацій про вступ КНДР у війну проти України останніми днями стало критично багато.

Насамперед, про це офіційно заявив Зеленський з посиланням на дані розвідки.

З посиланням на Зеленського про це заявило видання Politico у публікації ” Putin uses North Korean troops to fight in Ukraine, Zelenskyy says” або “Зеленський заявив, що Путін використовує північнокорейських солдатів для ведення бойових дій в Україні “, в якій звертається увага на той факт , що зв’язки між Москвою та Пхеньяном значно зміцнилися після першого за 25 п’ять років візиту Путіна до КНДР.

Reuters в однойменній публікації ” Ukraine calls for sanctions over alleged North Korean involvement in war ” або ” Україна закликає до санкцій через передбачувану участь Північної Кореї у війні ” повідомляє вимогу України до Заходу посилити санкції щодо КНДР, хоча, повторимо від себе, дієвість їхня сумнівна.

Командувач сухопутних військ США в Індо-Тихоокеанському регіоні генерал Чарльз Флінн заявив, що участь північнокорейського солдатів у конфлікті дозволить Пхеньяну в режимі реального часу отримувати інформацію про свою зброю.

У свою чергу, The Telegraph у публікації ” North Korean troops set to join Russian army as Pyongyang ‘fully enters’ war ” або ” Північнокорейські війська збираються приєднатися до російської армії, оскільки Пхеньян “повністю вступає” у війну ” з посиланням на свої джерела Розвідка повідомляє, що бригада з 3000 північнокорейських солдатів незабаром приєднається до російських військ в Україні, що ознаменує повний вступ Пхеньяну у військовий конфлікт, а поки підрозділ таємно тренується на Далекому Сході, називається «Бурятський батальйон» і чекає відправки на фронт у складі російських військ. .

Стверджується, що загалом Північна Корея відправила 10 000 солдатів на службу в російську армію, і хоча якість північнокорейських військ оцінюється невисоко, вони будуть корисні для агресора.

«Трагічно бачити, як партнери України пропонують підтримку, немов грають у навчальний симулятор, заснований на теорії, тоді як російські союзники просто кидають військову силу, щоб допомогти Москві перемогти», — цитує видання професора стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюс Філліпа О ‘Браєн.

Колишній аташе з питань оборони Великобританії у Москві Джон Форман назвав північнокорейських солдатів «новим джерелом гарматного м’яса» у війні Москви проти України.

З посиланням на так званих російських військкорів повідомляється також про те, що не менше 18 північнокорейських солдатів вже дезертували з тренувальних таборів у Росії.

Південнокорейське видання Korea Times у публікації « North Korea decides to send around 10,000 soldiers to support Russia in Ukraine war: Seoul » або « Північна Корея вирішила відправити близько 10 000 солдатів для підтримки Росії у війні в Україні: Сеул » стверджує, що в Росію з КНДР переправили вже близько 1500 солдатів. Їх перевезли з використанням чотирьох десантних кораблів та трьох суден супроводу, що належать Росії з міст Чхонджин, Хамхин та Мусудан до Владивостока. Південнокорейська розвідслужба заявила, що очікуються подальші перекидання, в ході яких всього до Росії планується відправити 12 тисяч військових із КНДР. Їх розміщуватимуть у Владивостоці, Уссурійську, Хабаровську та Благовіщенську, де вони будуть інтегровані до російських військових частин, отримуючи російську військову форму та зброю.

Попередню інформацію з посиланням на південнокорейські спецслужби підтверджує Sky News в публікації «North Korea ‘sends 1,500 special forces with fake Путіна проти України ».

Повідомляється, що північнокорейські офіцери нібито вже перебувають на території Східної України. Йдеться про сумнівні наслідки відправлення північнокорейських солдатів на фронт через їхнє нібито погане оснащення та відсутність бойового досвіду.

Про відправку в Росію 11 тисяч солдатів КНДР глава ГУР МО України Буданов повідомляє в інтерв’ю виданню The War Zone в публікації “Nearly 11,000 “. 000 північнокорейських солдатів у Росії готуються вступити у бій ».

Буданов стверджує, перший загін чисельністю 2600 людина вирушить у Курську область, а куди інші – неясно.

The Telegraph у публікації “What Ukraine should expect from North Korean special forces on the battlefield ” або ” Чого Україні слід очікувати від північнокорейських спецпідрозділів на полі бою ” припускає, що в Україну можуть бути перекинуті підрозділи Сил спецоперацій КНДР (SOF), і хоча вони далекі від SAS (Special Air Service, британські сили спецоперацій), їх, на думку аналітиків, не слід недооцінювати.

Зазначається, що війська SOF є «одним із найтаємніших підрозділів такого роду у світі». Експерти називають їх «висококваліфікованими військами, оснащеними найкращим спорядженням, доступним для небезпечних та важливих місій».

Північнокорейський спецназ чисельністю 200 тисяч особового складу має в своєму розпорядженні 12 легких піхотних бригад, три розвідувальні підрозділи, три повітряно-десантні дивізії і три снайперські підрозділи.

Чисельність західних спецпідрозділів на порядки нижча. Вважається, що британська SAS має лише 500 діючих солдатів. Американські Delta Force налічує близько 2000 бійців, що діють.

Експерти вважають, що спецназ КНДР відстає в устаткуванні для дешифрування сигналів та наведення, а також не має передових вибухових речовин.

За даними розвідки Південної Кореї, північнокорейським військовослужбовцям, які вже в Росії, видали російську військову форму, зброю і підроблені посвідчення особи. Очікується, що їх буде відправлено до України після завершення акліматизаційної підготовки.

Наголошується, що неясно, яку роль неросійськомовні спецпідрозділи гратимуть на фронті в Україні, де йде війна на виснаження, але навряд чи це будуть традиційні для таких військ таємні операції.

Нарешті, The Washington Post у публікації ” Why North Korea is sending soldiers to the Russian front lines ” або ” Чому Північна Корея відправляє солдатів на російський фронт “, як випливає з назви, намагається відповісти на запитання: навіщо Північна Корея відправляє своїх солдатів на війну Москви з Україною?

Зазначається, що Північна Корея є одним із затятих прихильників військової операції Росії в Україні та однієї з чотирьох країн, які проголосували проти резолюції ООН, яка засуджує агресію. З того часу Пхеньян допомагає Путіну, відправляючи старі боєприпаси радянської доби. Американські чиновники кажуть, що в ці поставки входять артилерійські снаряди та інша зброя, а Північна Корея у відповідь отримує російську допомогу для розвитку власної програми озброєнь.

І Пхеньян, і Москва заперечують ці звинувачення.

Враховуючи повідомлення про те, що багато північнокорейських боєприпасів та озброєння не функціонують, Північній Кореї є сенс направити персонал для допомоги в обслуговуванні, управлінні та оцінці своєї зброї.

Можливо, Москва попросила Північну Корею допомогти із особовим складом, щоб уникнути нової хвилі мобілізації. Північнокорейські війська можуть звільнити резервні підрозділи біля Росії, що може «значний вплив» у деяких районах лінії фронту.

Тему продовжує The New York Times у публікації “For North Korea , War in Ukraine є Coveted Chance for Military Practice” або “Для Північної Кореї війна в Україні – бажаний шанс попрактикуватися у військових діях “.

Допомога Росії у конфлікті дає Північній Кореї можливість випробувати свою зброю, а війська КНДР отримують безпосередній бойовий досвід у сучасній війні. Для цього Північна Корея направляє військових інженерів та солдатів для участі у бойових діях разом із російськими військами. Це зміцнює боєздатність КНДР у протистоянні з Південною Кореєю.

Зокрема, північнокорейські балістичні ракети KN-23, які використовуються для ударів агресора по Україні, проходять випробування в бойових умовах. Потім вони можуть бути використані у можливому конфлікті на Корейському півострові.

За американськими та південнокорейськими даними, Північна Корея поставила до Росії тисячі контейнерів з артилерійськими снарядами, ракетами та іншою зброєю після вторгнення Москви в Україну в 2022 році. Натомість Північна Корея може попросити в Росії технологічну допомогу для своїх ядерних та космічних програм, а також можливість, попри резолюції ООН, направити своїх робітників для відновлення окупованих Росією регіонів України та отримання вкрай необхідних доходів.

У міру того, як Північна Корея зміцнює своє партнерство з Росією, вона також стає все більш ворожою до Південної Кореї, зруйнувавши цього тижня залізничні та автомобільні шляхи між двома Кореями, оголосивши Південь ворожою державою.

За даними ряду російських анонімних тг-каналів, на території Росії та на окупованих територіях України нібито вже перебувають до 2000 військовослужбовців КНДР, які переймають бойовий досвід та досвід військової підготовки в рамках угод Москви з Північною Кореєю. Північнокорейські військові поки що не беруть участі у штурмах українських позицій, перебуваючи групами по кілька людей на невеликій відстані від передової, переймаючи досвід та вдосконалюючи знання російської мови. Частина «інструкторів» із Північної Кореї після навчання управління бойовими безпілотними літальними апаратами удосконалюють свої навички на фронті проти українських військ, перебуваючи на відносно безпечній відстані. Частина військових із Північної Кореї проходять навчання у центрах підготовки біля Росії.

Але незважаючи на «дистанційну» участь, у ході війни вже загинули нібито 38 північнокорейських військових, отримали поранення понад 100 людей.

Та чи інша участь північнокорейських солдатів у бойових діях на боці Росії нібито була наполегливою ініціативою особисто Кім Чен Іна для отримання ними бойового досвіду. Є версія, що Ін нібито вимагає розширити присутність своїх військових у РФ до 10000 осіб і надати їм можливість брати участь у штурмах позицій ЗСУ у Курській області Росії та на кількох напрямках у Донецькій області України. Глава КНДР вважає безцінним набуття такого досвіду саме в осінньо-зимовий період у важких погодних умовах.

Російська верхівка нібито не в захваті від рівня підготовки північнокорейських солдатів, але не проти такого експерименту на відміну від командування армії агресора. Російські генерали вважають, що покладена на них відповідальність за «товаришою» з КНДР лише заважатиме на полі бою, особливо у світлі вимог не залишати «двохсотих» північнокорейців на полі бою і не допускати їх здачі в полон.

Остаточне рішення з цього приводу має бути ухвалене найближчим часом. Інформація про нібито переміщення до Росії північнокорейського спецназу як найбільш підготовлених та боєздатних підрозділів говорить на користь цієї версії.

Схоже, повноцінний вступ у війну на боці Москви проти України Північної Кореї, яка має ядерну зброю, набуває все більш реальних рис, поки західні партнери вдають, що цьому «поки що немає підтверджень».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті