Війна спричинила кризу в індустрії сурогатного материнства в Україні

ba76e971 9951 4501 8cc0 8a6e78f9 Економічні новини - головні новини України та світу

Коли в лютому на Україну почали падати ракети, жінці з центру країни довелося евакуюватися з особливо небезпечного місця. Вона була на 30-му тижні вагітності - чужою дитиною. 31-річну жінку, яка через страх перед жорстоким ставленням до себе назвалася Тамарою, посадили на автобус до Польщі представники агентства сурогатного материнства " Втілення мрій", з яким вона співпрацювала.

Під час довгої подорожі у неї набрякли ноги. Але Тамара дісталася до безпечного місця та у квітні народила здорову дитину, яка зараз перебуває зі своїми батьками в Америці. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на The Economist.

За словами Сема Еверінгема, керівника неприбуткової організації Розвиток сім’ї”, до війни в Україні щороку народжувалося близько 2,5 тисяч дітей від сурогатних матерів. Батьками немовлят, як правило, ставали іноземні пари, переважно з Європи та Китаю. Вони цінують зрозуміле законодавство України про сурогатне материнство, яке гарантує, що вони визнаються законними батьками своєї дитини з моменту зачаття. Їх також влаштовує ціна. Пан Еверінгем стверджує, що народження дитини від української сурогатної матері коштує від $35,000 до $55,000 – близько третини від ціни в Америці.

Не дивно, що російське вторгнення спричинило безлад у цій галузі. Сурогатним матерям прийшлося приймати пологи в підвалах лікарень. Усім вагітним жінкам довелося миритися з більш обмеженим медичним обслуговуванням, особливо на сході країни, де конфлікт є найбільш запеклим. Іноземні батьки, багато з яких пройшли тривале лікування безпліддя і втратили вагітність раніше, відчувають тривогу здалеку.

Українські агентства сурогатного материнства відреагували на катастрофу абсолютно по-різному. На початку війни кілька агентств перестали відповідати на електронні листи та телефонні дзвінки, залишивши вагітних жінок без можливості зв’язатися з батьками дітей, яких вони виношують. В Інтернеті з’явилися групи, які об’єднували батьків і сурогатних матерів, що опинилися в такій ситуації. Тамара використовувала Facebook та власні детективні навички, щоб відстежити близько 20 іноземних пар від імені інших сурогатних матерів.

Але оскільки конфлікт триває, агентства знайшли способи продовжувати виконувати свої обіцянки. Агентство Sensible Surrogacy, яке має партнерів в Україні, оплатило евакуацію українських сурогатних матерів до Польщі та Чехії. Там агентство найняло місцевий персонал для перевірки стану жінок та продовження щотижневих аналізів крові на алкоголь та інші наркотики. Заковика в тому, що сурогатні матері мають повернутися в Україну незадовго до пологів. Якщо вони народжують у Польщі, де сурогатне материнство є незаконним, біологічні батьки автоматично не отримують жодних прав на дитину.

Певний час іноземні пари, які зазвичай приїжджали в Україну для народження дітей, змушені були платити місцевим няням, щоб ті передавали новонароджених на перетині кордону. Британія почала видавати візи українським сурогатним матерям, які виношували дітей для британських пар. Але зараз, коли бойові дії ведуться переважно на півдні та сході країни, іноземні пари знову їдуть до таких міст, як Київ та Львів, щоб забрати своїх дітей.

Міжнародні агентства сурогатного материнства кажуть, що інтерес до українського сурогатного материнства різко впав на початку війни, але зараз знову зростає. Глобальний попит на сурогатне материнство зростає, частково тому, що люди створюють сім’ї в більш пізньому віці, що збільшує ризик того, що вони більше не будуть репродуктивно спроможними. Але в останні роки Камбоджа, Індія, Непал і Таїланд заборонили сурогатне материнство для нерезидентів через побоювання, що жінок можуть експлуатувати. У Британії дозволено лише “альтруїстичне сурогатне материнство”, коли сурогатна мати отримує гроші лише на покриття витрат. Це зменшує кількість жінок, які готові його надавати.

Українських жінок, які втратили все на війні, можуть експлуатувати, якщо в індустрію прийдуть нечисті на руку. Але Ольга, українська сурогатна мати, яка виношує вже третю дитину для іноземної пари, каже, що не шкодує про своє рішення. Їй платять 450 доларів на місяць під час вагітності. Після пологів вона отримає ще 18 000 доларів. Це сума, яка змінює життя в країні, де до війни ВВП на одну особу становив близько 4800 доларів. “Сурогатні матері – дорослі люди, – каже вона. “Ми знаємо, що робимо”.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті