Американські вчені провели нове дослідження, в ході якого з'ясували, що всього 10 хвилин плавання в океані, може істотно вплинути на мікробіом шкіри.
Дослідники виявили це після проведення експерименту на пляжі. Для дослідження, експерти зосередилися на групі обраних відвідувачів пляжу. Вони вибрали тих, хто не дуже часто плавав в океані і не користувався сонцезахисним кремом, не приймав ванну протягом останніх 12 годин і не приймав ніяких антибіотиків протягом останніх шести місяців. Мікробіоми шкіри тестували за допомогою тампона перед початком плавання, відразу після 10-хвилинного плавання, через шість годин після плавання і через день.
Цікаво, що шкірні мікробіоми учасників були зовсім відмінні один від одного, перш ніж вони почали плавати, але стали дуже схожими після всього лише 10-хвилинного плавання. Проте, зміни були тимчасовими, так як через шість годин мікробіоми шкіри учасників почали виглядати як мікробіоми після плавання, а до 24-годинному тесту вони вже були дуже відмінні один від одного. Однак турбує не кількість часу, яке мікробіоми шкіри учасників змінювали і заселяли океанічними бактеріями, а бактерії, виявлені дослідниками на їх шкірі.
Після тестування дослідники виявили, що хоча більшість бактерій були практично нешкідливі, вони також виявили присутність видів Vibrio дуже небезпечних для людини, в тому числі бактерії, що викликає холеру. Крім того, дослідники також зазначають, що кількість Vibrio, виявлене на шкірі людини, було в 10 разів більше, ніж кількість, яке вони виявили в пробах океанської води. Це може означати, що цей вид має здатність прикріплюватися до шкіри людини. Більш того, останні дослідження показали, що мікробіом шкіри грає важливу роль в імунітеті і захисту від інфекційних захворювань.