Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Молекулярні кухарі та генні інженери: хто буде потрібен Україні в найближчі п’ять років

20 Квітня 2016, 16:00
no image

Через декілька років країні будуть потрібні молекулярні кухарі, генні інженери та механіки.

293255
За два місяці в Україні стартує вступна кампанія, а багато випускників шкіл досі не визначилися, з якою професією пов’язати своє життя, щоб гарантовано бути затребуваним після закінчення вишу. “Сегодня” розпитала експертів ринку, які “кадри” будуть у тренді в найближчому майбутньому і як правильно обрати спеціальність, щоб не опинитися “за бортом”.

За словами директора департаменту розвитку трудового потенціалу Федерації роботодавців України Родіона Колишка, ринок праці завжди безпосередньо пов’язаний з розвитком пріоритетних галузей в економіці. “Зараз в Україні переломний момент: ми відходимо від сировинної орієнтації. Це пов’язано з тим, що для нас закриваються ринки СНД, а Україна підписала угоду про вільну торгівлю з ЄС. І це вплине на запити ринку праці”, – говорить Колишко. Так, у найближчі декілька років наша країна буде розвивати сектори економіки з високою доданою вартістю (наприклад, переробка сировини). Тому будуть потрібні інженери з автоматизації, яких зараз на ринку найбільший дефіцит. “Ще один світовий тренд – розвиток аграрного сектора. Отже, через п’ять років на ринку праці будуть актуальними будь-які пов’язані з цим професії – від звичайного агронома до фахівців у генній інженерії”, – говорить Колишко.

За словами експертів, не втратить актуальності і сфера ІТ: “Ми дедалі більше входимо в мережу, переводимо дедалі більше речей в електронний формат, програмуємо дедалі більше процесів. Тому від фахівців ІТ вимагають дедалі нових і нових навичок, у тому числі знання нових мов програмування. Протягом найближчих декількох років потреба в таких працівниках тільки зростатие”, – вважає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крім того, за її словами, затребуваними будуть кухарі та швачки: “Через несприятливу ситуацію у сфері профосвіти сьогодні на ринку – дефіцит робітничих професій”. Колишко згоден з цією думкою – за його словами, зараз, навіть незважаючи на порівняно непогані зарплати, люди вельми неохоче освоюють “ручні” професії. “Треба підвищувати їхній престиж. Тим більше що в майбутньому вони вже не будуть чисто робочими, адже в них уже сьогодні почали проникати елементи ІТ. Наприклад, кухарів тепер навчають молекулярної кухні, а прибиральники повинні вміти керувати спеціальними мийними машинами. Такі суміжні професії можуть бути в тренді через п’ять років”.

Тим, кому ближчі точні науки, фахівці радять обирати професії механіків та інженерів. “Їхній престиж поступово підвищується в суспільстві. Крім того, вони затребувані за кордоном, – каже Колишко. – А з огляду на територіальне розташування України та її інтеграцію в європейське суспільство, у перспективі затребуваними будуть логісти та працівники туристичної сфери”. З огляду на швидкість розвитку світу, важливою конкурентною навичкою стане здатність швидко опановувати нові спеціальності та працювати з великим масивом інформації.

Вивчайте мови та гугліть

Також експерти настійно радять абітурієнтам не лінуватися й активно розвивати додаткові навички. Наприклад – учити мови, менеджмент і все те, що дасть вам можливість виглядати більш виграшно на тлі інших претендентів. “Чим більше мов ви знатимете, тим більші будуть шанси знайти роботу в тій же Європі”, – упевнена Тетяна Пашкіна. Причому, крім англійської, варто звернути увагу на мови країн ЄС (німецьку та польську), а також на екзотичні мови країн, що динамічно розвиваються (китайську, японську, корейську). А Родіон Колишко радить у виборі професії орієнтуватися на перспективу і збирати про неї всю можливу інформацію: “Потрібно максимально детально вивчити, які можливості вам дасть спеціальність, промоніторити рівень зарплат, дізнатися про перспективи кар’єрного зростання, а також – про можливість роботи в Україні та ЄС”.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті