Стрічка новин
Сьогодні
4 Листопада 2024

Чи проживе Україна без грошей МВФ

31 Березня 2016, 10:40
no image

Обіцяних траншів не було із серпня 2015 року, однак найгірші прогнози в стилі «все пропало» не справдилися.

1425238545_384649660

Якби в Україні був діючий уряд, можна було б розраховувати на отримання 1 млрд доларів кредитних гарантій США і 3 млрд доларів кредиту від МВФ, заявив Петро Порошенко на засіданні фракції БПП.

Президентові, звичайно, видніше, але поки що це питання неблизького майбутнього. В українському уряді – повні розбрід і хитання, а грошей МВФ ми вже не бачимо вісім місяців. Проте нічого несподіваного не відбулося – як котилися в прірву повільно, але впевнено, так і котимося. Без усяких непередбачених катастроф. Виходить, країна може обійтись і без МВФ? Думки експертів з цього приводу розділилися.

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру: «Кредити Україні не потрібні!»

– Час, що минув після отримання останнього траншу, показав, що ми можемо спокійно прожити і без грошей МВФ – вони нам не потрібні. Особливо враховуючи, що кредити доведеться віддавати, отже, для української економіки вони недоцільні по суті. Натомість потрібно реально проводити реформи, чого українська влада робити не вміє. Тим часом тут все не так уже й складно. Простий приклад. На руках в українців сьогодні – близько $100 млрд. Треба поставити на чолі НБУ грамотного фахівця, повернути довіру до банків – можливо, навіть впровадити преференції для валютних вкладників. Тим самим країна отримає необхідну валюту для інвестування в економіку, причому без усіляких міжнародних кредиторів.

Дмитро Кучер, фінансовий експерт FIBO Group: «Гроші фонду – це апарат штучної підтримки життя»

– Сьогодні без грошей міжнародних кредиторів України доведеться складно. З іншого боку, постійне сидіння на «кредитній голці» призводить до збільшення зовнішнього боргу та подальшого жорсткого скорочення бюджетних витрат, що збільшує соціальну напруженість у країні. Проблема ще й у тому, що гроші МВФ не спрямовуються на фінансування реального сектора або розвиток бізнесу, так що бюджет не має нових надходжень, зумовлених зростанням виробництва. Єдине джерело його поповнення – зростання податкових ставок і поява нових податків і зборів. У такій ситуації допомогу від МВФ можна порівняти хіба що з апаратом штучної підтримки життя для тяжкохворого пацієнта. Рано чи пізно його доведеться від’єднати, і тоді все залежатиме від того, чи зумів організм хворого накопичити внутрішні резерви для самостійного життя, або ж від’єднання від апарата означає летальний результат. В умовах тотальної корупції в Україні це буде, скоріше, другий варіант.

Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру Разумкова: «МВФ нам усе ж допоміг, хоч і не грошима»

– Незважаючи на те, що транші із серпня 2015 р. не надходили, було б неправильно говорити, що Україна обійшлася без МВФ, адже реструктуризація зовнішніх боргів відбулася не без допомоги фонду. А це зняло з країни значну частину виплат  наприкінці минулого року і на початку нинішнього. Хоча реструктуризація багато критикувалася, а економісти були незадоволені її умовами та параметрами, проте, сьогодні можна констатувати: для економіки України це – менше зло.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті