Стрічка новин
Сьогодні

Іран оголосив про вихід з міжнародної ядерної угоди із Заходом

1727974659 2277 Економічні новини - головні новини України та світу

В Ірані оголосили, що її ядерна програма більше не пов’язана обмеженнями, оскільки закінчився термін міжнародної угоди з провідними світовими державами. Про це пише The Guardian.

“Відтепер усі положення угоди, включно з обмеженнями на іранську ядерну програму і пов’язані з нею механізми, вважаються припиненими”, – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Ірану.

У виданні нагадали, що у 2015 році Іран підписав угоду, офіційно відому як Спільний всеосяжний план дій (СВПД), відповідно до якої міжнародні санкції було знято з країни в обмін на обмеження ядерної програми. Його було укладено між Іраном, Китаєм, Великою Британією, Францією, Німеччиною, Росією та США.

Крім того, угода вже багато років перебувала в стані хаосу, підкреслили у виданні. Наприклад, під час свого президентського терміну Дональд Трамп у 2018 році оголосив про вихід США з угоди і відновив санкції. Він пояснив своє рішення тим, що йому не подобався пакт, підписаний його попередником – Бараком Обамою. Незабаром після цього Іран активізував свою ядерну програму.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті