Стрічка новин
4 Грудня 2025

На базі Ради Європи завершили підготовку до створення трибуналу для Путіна

путін

Група держав (Core Group) зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України завершила підготовку технічних і юридичних документів для його запуску на базі Ради Європи.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на генерального секретаря Ради Європи Ален Берсе за підсумками засідання Core Group у Страсбурзі 19-21 березня.

За підсумками засідання Core Group завершила технічну роботу над трьома проєктами документів: проєктом двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи про заснування спецтрибуналу, проєктом статуту спецтрибуналу та проєктом розширеної часткової угоди про управління спецтрибуналом.

Тепер ці три документи будуть винесені на політичний розгляд держав-учасниць групи.

Берсе привітав “успішне завершення засідання” групи держав зі створення спеціального трибуналу в межах Ради Європи.

“Я вітаю успішний результат засідання ключової групи та завершення підготовки необхідних техніко-юридичних документів для створення спеціального трибуналу в межах Ради Європи”, – наголосив Берсе.

Генсек Ради Європи підтвердив, що організація готова до “швидкого запуску” трибуналу і закликає держави “продемонструвати політичну волю для забезпечення” його створення.

Обговорення стосовно спецтрибуналу для Росії за злочин агресії тривають із 2022 року, оскільки досі не існує міжнародного суду, який би притягав до відповідальності за злочин агресії. Але практичного прогресу в цьому питанні тривалий час не було.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті