Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Українцям, які оновили свої дані, все одно загрожує штраф: у Міноборони пояснили, який саме

14 Липня 2024, 21:27
snimok ekrana 2024 07 14 v 21.26.36 Економічні новини - головні новини України та світу

У Міноборони вкотре попередили, що військовозобов’язані громадяни, які не оновили свої дані до 16 липня, ризикують отримати штраф від 17 000 до 25 500 гривень. Додатковий штраф може бути накладений за за непроходження військово-лікарської комісії. Пізніше в міністерстві спростували цю інформацію.

Про це розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони Марк Андрусяк. За його словами, повноваження про накладання штрафів на військовозобов’язаних, які не оновлять свої облікові дані до 17 липня, мають виключно територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. 

Згідно з повідомленням представника Міноборони, громадяни були зобов’язані оновити три категорії інформації: місце проживання, номер телефону та, у разі наявності, адресу електронної пошти.

“Громадяни, які не оновили свої дані, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено розмір такої відповідальності на сьогодні від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень”, – говорить Андрусяк.

Він зазначив, що законом не передбачена процедура автоматичного накладання штрафів, а повноваження їх накладати мають виключно ТЦК та СП.

“Факт виявлення правопорушення може здійснити технічних працівник ТЦК та СП. За інформацією, яка є в єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які всі більше знають як систему “Оберіг”, він може це побачити. Виявлення факту цього правопорушення він документально оформлює і передає керівнику ТЦК для складання протоколу”, – розповів представник Міноборони.

Він також підкреслив, що не всі громадяни, які оновили свої дані, будуть призиватися на службу. За даними представника Міноборони, наразі вже оновили дані близько 3 мільйонів громадян України. Потреби Збройних сил по призову під час мобілізації значно менші. Тому не всі громадяни, які оновили облікові дані, будуть призвані на військову службу. Він також додав, що оновлення даних створене для справедливого підходу, “щоб держава бачила всіх військовозобов’язаних на військовому обліку”.

Також Андрусяк заявив, що штрафні санкції можуть бути застосовані не лише до тих, хто не оновив дані, але й до тих, хто оновив їх, але не з’явився на військово-лікарську комісію. За словами представника Міноборони, це два різних правопорушення, які тягнуть за собою накладення окремих штрафів.

“Законом передбачено, що оновлення даних громадянами – це окремий вид військового обов’язку. Крім того, в статтю 21 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію додано ще один обов’язок громадян – проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до проходження військової служби. Таким чином, це два різні так званих виконання військового обов’язку. Законодавством передбачено, що за окремі правопорушення повинні накладатися окремі штрафи”, – зазначив Андрусяк.

Проте ствердження про штрафи за ВЛК спростувало Міністерство оборони, опублікувавши офіційне повідомлення. У відомстві заявили про некоректних трактувань норми закону про оновлення військово-облікових даних та передбачених законодавством штрафів. 

“У зв’язку з поширенням неточної інформації у деяких телеграм-каналах та інших інформаційних ресурсах щодо штрафів за оновлення даних без проходження військово-лікарської комісії Міністерство оборони України роз’яснює. Наразі законодавством України передбачено окремі види військового обов’язку, зокрема оновлення даних та проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до проходження військової служби. Міністерство оборони підкреслює, що при поновленні даних проходження військово-лікарської комісії не вимагається. Проходження ВЛК необхідне лише після отримання повістки на проходження військово-лікарської комісії”, – наголосили у відомстві.

Оновлення даних та штрафи

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. За оновленим законодавством, всі військовозобов’язані українці віком від 18 до 60 років повинні до 16 липня 2024 року оновити свої облікові дані. Тим, хто не зробить цього вчасно, загрожують штрафи. 

Перевірити виконавче провадження за штрафом ТЦК можливо за допомогою сервісу «Опендатабот». Цю нову функцію сервіс запустив 10 липня. Наступного дня її зробили платною.  Проте, Інформатор нагадує, що на сайті Мін’юсту перевірити штраф можна абсолютно безкоштовно.

Також в Міноборони нагадали, що з 18 червня військово-обліковий документ у “Резерв+” отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи тимчасове посвідчення. Тому його копію можна використовувати у всіх ситуаціях, де це необхідно. Наприклад, при прийомі на роботу або отриманні послуг у ЦНАП.

Нагадаємо, до крайнього терміну для оновлення військово-облікових даних згідно з законом про мобілізацію залишились лічені дні. Вже після 16 липня чоловікам, які відмовились повідомити ТЦК актуальну інформацію про себе, загрожують штрафи від 17 до 25 тисяч гривень. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті