56% українців заявили, що в них недостатній рівень доходів. 26% громадян називають свою зарплату надто низькою для проживання. Таким чином, близько 82% громадян незадоволені своїм фінансовим становищем. Про це стало відомо з результатів соціологічного дослідження Gradus Research.
15% респондентів заявили, що їхні доходи навряд чи можна назвати достатніми для нормального проживання. Українців, які мають дохід “більше, аніж достатньо”, лише 2%.
За даними дослідження, приблизно 43% українців мають щомісячну зарплату менш як 10 тисяч гривень. При цьому зарплату від 10 до 20 тисяч на місяць мають 31% респондентів. За словами 21% опитаних громадян, в них зарплата понад 20 тисяч гривень.
Підвищення рівня доходів відчули лише 26% респондентів. При цьому 21% опитаних заявили, що не відчули змін. 53% громадян зазначили, що в них рівень доходів скоротився.
За словами директорки дослідницької компанії Gradus Research Євгенії Близнюк, результати, які були отримані серед бізнес-спільноти, демонструють стабільність. Проте показники широкої аудиторії погіршилися. Соціологиня підкреслила, що демонструється втома суспільства від війни, перенапруження та стрес на тлі того, що люди не розуміють, коли це може завершитися.
“Ми пам’ятаємо, що і 2022, і 2023 рік були більш оптимістичними і з точки зору горизонту завершення війни, люди перебували в очікуванні успішного контрнаступу, що суттєво впливало на оцінку досвіду життя в Україні. Наразі ж бачимо тверезий погляд на існуючі обставини”, — додала експертка.