Співзасновник технологічної корпорації Білл Гейтс упевнений, що штучний інтелект дасть змогу людям здійснювати відкриття з такою швидкістю, "яку ми ніколи раніше не бачили".
Про це він написав у своєму блозі.
Гейтс вивчив те, як ШІ-продукти застосовують у різних країнах, і дійшов висновку, що масштабне і повсюдне впровадження нейромереж можливе до 2030 року, а зараз поки що ведеться щось на кшталт підготовки. На його думку, жителі розвинених країн користуватимуться ШІ-додатками дедалі частіше і частіше.
“Робота, яку буде виконано наступного року, підготує ґрунт для масштабного технологічного буму, який трапиться пізніше в цьому десятилітті завдяки ШІ”, — написав Гейтс.
На думку Білла Гейтса, ШІ буде застосовуватися в таких напрямках:
- боротьба зі стійкістю до антибіотиків;
- персоналізація освітніх програм на основі ШІ з урахуванням культурного контексту:
- зниження ризиків під час вагітності;
- ШІ-інструменти для оцінки ризику зараження ВІЛ;
- ШІ-додатки з голосовим управлінням для медпрацівників, що дають змогу зібрати точний анамнез;
- ШІ-чат-боти та інші продукти, максимально адаптовані під потреби, культурні, національні, релігійні та інші особливості жителів різних країн.
“ШІ-продукти мають бути максимально адаптовані до людей, які будуть їх використовувати”, — написав він.
“Якби мені довелося зробити прогноз, то в країнах з високим рівнем доходу, як-от США, до використання ШІ населенням на високому рівні загалом залишилося 18–24 місяці. Я очікую побачити порівнянний рівень використання в африканських країнах приблизно за 3 роки. Розрив існує, але він набагато менший, якщо порівнювати темпи впровадження інших інновацій”, — підсумував Білл Гейтс.