Німеччина стала другою країною після Польщі за кількістю прийнятих українських біженців. Названо основні витрати, а також зарплати, на які можна там розраховувати.
Найбільші витрати у Німеччині – на житло. Вартість оренди квартири залежатиме від регіону. Власник кожні два роки має право підвищувати оплату на 50 євро. Двокімнатна квартира коштує близько 600 євро. Також оплачується електроенергія та вода. Потрібно врахувати витрати на дрібний ремонт у квартирі.
Не менше 200 євро на місяць коштує їжа, це при дуже скромному меню.
Зараз зручно використовувати проїзний квиток за 49 євро, а раніше потрібно було окремо купувати проїзні для дорослих та дітей.
Кожному мешканцю Німеччини потрібна страховка – її розмір становить близько 60 євро на рік. Внески на медичне та соціальне страхування складають суттєву частину зарплат у Німеччині – близько 20%.
Власники авто мають порахувати витрати на бензин, паркування та страховку. Ремонт машини у середньому коштує 400 євро.
Українські біженці з дітьми одержують виплати та пільги, тому не особливо орієнтуються у витратах, вони покладені на Джобцентр. Але ті, хто вже самостійно заробляє, самі платять за групи продовженого дня у школі та за садок. Дитячий садок може коштувати 300-400 євро на місяць. Шкільна екскурсія – близько 400 євро. Малозабезпечені сім’ї мають право на фінансову допомогу – слід написати відповідну заяву вчителю.
Середні зарплати у Німеччині
Витрати на життя в Німеччині для людей, які не отримують соціальної допомоги, становлять від 1000 до 3000 євро на місяць. У 2023 році в державі встановлено такі середні зарплати:
- Франкфурт – 3773 євро;
- Мюнхен – 3780 євро;
- Кельн – 3501 євро;
- Штутгарт – 3754 євро;
- Берлін – 3168 євро;
- Гамбург – 3475 євро.
Потрібно врахувати той факт, що спочатку українці не можуть розраховувати на високий дохід, тому що не знають мови. Оплата на некваліфікованих роботах буде меншою. Залежно від професії, біженці отримуватимуть близько 13 євро на годину. Мінімальна зарплата – 1645 євро.
При зарплаті менше ніж 1372 євро для однієї людини і менше ніж 1754 євро на двох можна подати заяву на допомогу Wohngeld (субсидію).