Стрічка новин
Сьогодні

Професор розповів, чому “співпраця” із машиною є ключем до створення етичних систем ШІ

5 Вересня 2023, 23:37
виклик

На думку Д. Фокс Харрелла, ШІ може сприяти розвитку суспільства, але люди та машини повинні працювати разом.

Професор цифрових медіа, обчислювальної техніки та штучного інтелекту в Массачусетському технологічному інституті Д. Фокс Харрелл вважає, що співпраця, а не командно-контрольна система є ключем до створення культурно та етично позитивних систем, інформує The Guardian.

Сьогодні системи штучного інтелекту відіграють важливу роль у створенні тексту та зображень, діагностиці захворювань і навіть в автономних системах зброї. На думку професора, можна розглядати відносини між машиною та людиною як такі, що ґрунтуються на командуванні та контролі – або як на основі співпраці. Для цього важливо з’ясувати, що люди роблять найкраще, а що комп’ютер, щоб вони могли плідно працювати разом. Обидва підходи мають місце. Але Д. Фокс Харрелл вважає, що останній підхід є менш відомим, але більш прийнятним. Створення систем штучного інтелекту, заснованих на багатьох різних культурах, із відповідними етичними принципами може значно покращити роботу ШІ.

професор

Люди можуть свідомо проектувати обчислювальні системи з цінностями та світоглядом, який самі хочуть бачити. Наприклад, Центр передової віртуальності Массачусетського технологічного інституту розробив симуляції, такі як Breakbeat Narratives, у співпраці з Universal Hip Hop Museum і Microsoft. Система використовує технології центру, персонажів, створених художником коміксів Блеком Кірбі, розмовний штучний інтелект Microsoft і музичний архівний вміст від TunesMap Educational Foundation, щоб навчати користувачів історії хіп-хопу.

Людство створює штучний інтелект та обчислювальні системи для творчого самовираження, навчання та соціального блага, суттєво налаштовуючи технології для людей, які їх використовують. Існує чудова можливість для штучного інтелекту мати позитивний соціальний вплив завдяки такому дизайну, але для цього галузь має бути більш міждисциплінарною, цінуючи цілі та ідеї мистецтва, гуманітарні і соціальні науки.

Людству потрібно усвідомлювати культурні цінності, на яких базується штучний інтелект. З обережністю можна створювати системи, засновані на різних світоглядах, і вирішувати ключові етичні проблеми, такі як прозорість і зрозумілість. ШІ дійсно пропонує надзвичайні творчі можливості. Але творцям потрібно виконувати соціально-культурну роботу, яка є принаймні такою ж важкою, як технічно розробка цих систем – і, можливо, складніша. Бувають випадки, коли в обчислювальній техніці доречна парадигма командно-контрольного характеру. Однак, дивлячись на штучний інтелект, іноді необхідно бачити більше “джазових” можливостей для творчої, спільної імпровізації.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті