Україна закликає Захід надати економічну та військову допомогу через російські атаки на інфраструктуру

312995159 666562671707147 6695984642284964412 n Економічні новини - головні новини України та світу

Україна посилює свої заклики до Заходу про економічну та військову допомогу після тижнів російських атак на цивільну інфраструктуру з використанням ракет та безпілотників, через які країна не може виробляти достатньо електроенергії.

Президент Володимир Зеленський закликав західних політичних і ділових лідерів, які зібралися у вівторок в Берліні, надати більше фінансування для відновлення України. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на WSJ.

“Росія руйнує все”, – сказав пан Зеленський по відеозв’язку на відкритті Конференції з питань відновлення, реконструкції та модернізації України. Економічна підтримка, за його словами, “потрібна не завтра, вона потрібна зараз. У нас є нагальна потреба у відновленні будинків, шкіл, електростанцій”.

Ця конференція була організована саме зараз, тому що Україна потребує економічної допомоги більше, ніж будь-коли з моменту початку російського вторгнення в лютому цього року. Протягом останніх тижнів Москва завдала ударів по цивільній інфраструктурі України, що призвело до того, що з наближенням зими значна частина країни відчуває перебої в електропостачанні. За словами українських урядовців, було пошкоджено більше третини українських електростанцій.

Виступаючи на конференції в Берліні, український прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що війна знищила щонайменше 35% економіки країни. Він закликав Захід надати негайний пакет економічної допомоги у розмірі 17 мільярдів доларів. Він також попросив 1,5 мільярда доларів економічної допомоги на місяць від Європейської комісії в наступному році і ще 1,5 мільярда доларів на місяць від США.

Економічний радник пана Зеленського Олександр Роднянський, який був присутній на Берлінській конференції, попросив уряд Німеччини надати 500 мільйонів євро на місяць, що еквівалентно приблизно 494 мільйонам доларів, протягом 2023 року, щоб допомогти утримати українську державу на плаву проти російської агресії.

Заклики про економічну допомогу надходять у досить чутливий для західних лідерів час. Рішення Росії припинити постачання природного газу до Європи занурило регіон в енергетичну кризу, яка підживлює інфляцію, а також протести по всьому континенту. Німеччина виділила сотні мільярдів субсидій, щоб пом’якшити удар для споживачів і бізнесу, але іншим європейським країнам не вистачає фінансової потужності, щоб витрачати кошти в подібному масштабі.

В Європі політична підтримка України майже не зменшилася, незважаючи на зростаючі протести по всьому ЄС щодо вартості життя та високої інфляції, але допомога постійно відставала від підтримки США. Новий уряд Італії, до якого входять партії, чиї вищі посадові особи в минулому були близькі до Москви, поки що пообіцяв продовжувати надавати допомогу Києву.

ЄС обіцяє щомісячну підтримку Україні у розмірі 1,5 мільярда доларів на місяць до 2023 року, але не зміг виділити третину з 9 мільярдів доларів, які він обіцяв Україні у травні. Блок також нещодавно додав ще 500 мільйонів доларів до свого плану відшкодування країнам-членам за поставки зброї в Україну, довівши загальну суму до 3,1 мільярда доларів.

Франція і Німеччина оголосили про нову військову підтримку України протягом останніх двох тижнів, особливо у сфері протиповітряної оборони, причому Німеччина передала Києву свою систему ППО IRIS-T. Однак Великобританія, яка переживає період політичної турбулентності, залишається чи не найбільшим донором економічної та військової допомоги Україні.

Водночас, за даними Кільського інституту світової економіки в Німеччині, американська допомога Україні продовжує випереджати європейську: з початку війни Вашингтон надав Україні близько 52 млрд. дол. проти 29 млрд. дол.

“США зараз виділяють майже вдвічі більше, ніж усі країни та інституції ЄС разом узяті”, – сказав Крістоф Требеш, директор дослідницького центру при Інституті Кіля. “Це мізерний показник для великих європейських країн, особливо з огляду на те, що багато з їхніх зобов’язань надходять в Україну з великими затримками”.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який приймав конференцію в Берліні, сказав, що відновлення України буде завданням для наступних поколінь. Близький помічник пана Шольца сказав, що на відновлення інфраструктури та економіки країни після закінчення війни знадобляться десятиліття.

“Це не менше, ніж створення нового Плану Маршалла для 21-го століття”, – сказав пан Шольц, маючи на увазі великий пакет допомоги, який США надали для відновлення Німеччини та Європи після Другої світової війни.

width1260size1 960x639 1 3 Економічні новини - головні новини України та світу
width1260size1 960x639 7 Економічні новини - головні новини України та світу

“Це може бути досягнуто лише всією світовою спільнотою, яка зараз надає підтримку Україні”.

У доповіді минулого місяця Європейська комісія, український уряд і Світовий банк заявили, що поточна вартість реконструкції та відновлення в Україні становить 349 мільярдів доларів, але вона, ймовірно, зросте в найближчі місяці.

У Вашингтоні, тим часом, почали з’являтися тріщини в тому, що раніше було відносно міцною підтримкою значної допомоги Києву.

Лідер республіканців у Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті, який очолить більшість у Палаті представників, якщо республіканці візьмуть контроль над палатою, як це передбачають деякі опитування, заявив у вівторок, що Конгрес не буде “виписувати незаповнений чек для України” під керівництвом Республіканської партії. Заяви пана Маккарті свідчать про занепокоєння щодо витрат на Україну серед деяких рядових республіканців та їхньої політичної бази.

Минулого тижня пан Зеленський зустрівся з делегацією американських законодавців, які заявили, що на додаток до своїх звичайних запитів щодо зброї, він також наполягав на економічній підтримці. Один з членів делегації повідомив, що пан Зеленський сказав їм, що Україна має щомісячний дефіцит у розмірі 5 мільярдів доларів, і що гроші потрібні, щоб платити солдатам і утримувати уряд на плаву.

В інтерв’ю Володимир Кудрицький, голова правління НЕК “Укренерго”, яка керує українською системою передачі електроенергії, заявив, що тисячі ремонтників працюють по всій енергосистемі України, а оператори вводять віялові відключення, щоб запобігти руйнуванню системи під час російських ракетних бомбардувань.

Пан Кудрицький зазначив, що працівники можуть відновити роботу пошкоджених підстанцій протягом декількох днів, якщо у них будуть відповідні запчастини і пошкодження не будуть значними. Однак повне відновлення може зайняти місяці. За його словами, Україна вичерпує власні запаси обладнання і потребує нових поставок із Заходу.

“Якщо вони продовжать ці атаки, нам доведеться, ймовірно, запровадити більше відключень електроенергії, щоб зберегти баланс у системі”, – сказав пан Кудрицький.

Попри те, що останніми днями атаки на українську інфраструктуру зменшилися, нещодавно іранські безпілотники були запущені з Білорусі у напрямку Київської області, повідомив українським ЗМІ полковник Юрій Ігнат. Ця атака підкреслює зростаюче занепокоєння щодо нової загрози Україні з боку Білорусі, де зараз дислокуються тисячі російських військовослужбовців.

width1260size1 960x639 2 3 Економічні новини - головні новини України та світу
width1260size1 960x639 3 2 Економічні новини - головні новини України та світу

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті