Центр репродуктивної медицини в Україні: Тут з’являються на світ тисячі дітей «на замовлення»

19 Жовтня 2021, 16:16
deti Економічні новини - головні новини України та світу

Вони їдуть удвох, а повертаються сім'єю. Це подорож за дитиною. Україна - одна з небагатьох країн світу, де сурогатна мати, згідно з українським законодавством, може народити дитину «під замовлення». Саме тому сюди з'їжджаються пари з усього світу. Місцем, де організований весь цей процес, служать центри репродукції людини. У Польщі посередники цієї процедури діють цілком легально.

Як виходить, що пари з усього світу приїжджають до Києва – здійснити за гроші свою мрію і стати батьками? Ця історія стосується і поляків, і саме в Польщі вона почалася. Як інформують Економічні новини, про це пише Polsat News.

Журналісти «Report» Моніка Гавронский і Яцек смари зіграли роль пари, яка не може мати дітей за медичними показаннями. Вони вирушили на зустріч з посередником, який організовує так зване сурогатне материнство. У Польщі це незаконно, тому були створені компанії, які займаються посередництвом у цьому процесі і відправляють бажаючих через східний кордон, оскільки Україна – одна з небагатьох країн у світі, де сурогатна мати може народити дитину на ваше замовлення.

Не потрібно нічого доводити

– В Україні закон такий, що ви є батьками дитини з самого початку – за свідоцтвом про народження. Це виглядає так, як ніби ви народили дитину, тільки в іншій країні. Величезною перевагою законності процедур є те, що вам не потрібно нічого доводити », – пояснив журналістам посередник репродуктивної клініки.

– Існує кілька варіантів програм. Найдешевший – з перенесенням заморожених ембріонів – коштує 32 тисячі доларів. Це програма, коли ви проводите процедуру ЕКО в Польщі і відправляєте заморожені ембріони – сюди не входить вартість транспортування – 34,5 тисячі доларів, – розповів посередник. Як вона додала, «в разі вибору іншого донора – польської чи української жінки, це додаткові витрати в розмірі 11,5 тисячі доларів».

– Незалежно від того, скільки процедур ЕКО або перенесення ембріонів нам доведеться провести, ми проводимо їх в рамках програми. Ці програми представлені в двох варіантах – срібному і золотом. Остаточні суми – $ 54 000 для першого і $ 67 000 для другого », – сказала вона.

Як виглядає «фабрика немовлят»

Журналісти »Report» дісталися до місця, яке називають фабрикою немовлят – це центр репродукції людини в Києві. У клініці вони побачили тридцять дітей, які очікують виїзду з України. Репортерам дали дозвіл на зйомку за однієї умови – вони не повинні підніматися на другий поверх. Там відбувається екстракорпоральне запліднення яйцеклітини.

– Ми в Україні не надто ліберальні і не дуже консервативні. Якщо порівняти Польщу і Сполучені Штати, то ми опинимося посередині. Я займаюся цим вже багато років, ви, поляки, ще не доросли до цього, – каже Альберт Точиловський, власник найбільшої репродуктивної клініки в Україні.

Як він пояснив, запліднена яйцеклітина повинна якомога швидше потрапити до сурогатної матері, яка, хоча і народить дитину, генетично не має до нього ніякого відношення. – Час від часу я зв’язуюся з батьками. Вони іноді надсилають фотографії, і я радію, що дитина росте здоровим і все добре, – сказала Анжеліка, одна з сурогатних матерів, з якої розмовляли журналісти »Report».

Дитина не має спорідненості з матір’ю

Правила прості – жінка несе відповідальність за виношування і народження дитини. Хоча вона вагітна, вона не буде йому родичкою. Анжеліка зважилася на таку послугу вдруге.

– Коли я лежала в пологовому залі разом з іншими сурогатними матерями і коли дитина, яку я народила, заплакала, я не відреагувала як справжня мама і не побігла до неї. Однак під час вагітності я відчувала відповідальність за дитину і стежила за тим, щоб ніхто не вдарив мене по животу. Єдине, що я зробила, це вибрала ім’я для дитини, щоб я могла якось звертатися до неї під час вагітності », – зізналася вона.

Сурогатні матері в Україні проходять спеціальний відбір – журналісти »Report» зустрілися з однією з них. За її зізнанням, тільки двоє людей обізнані про її рішення. – Моя сім’я нічого не знає, крім мого партнера і старшої дочки. Вони мене розуміють. Мій чоловік навіть ні про що не питав, але він все зрозумів, – каже Юлія, сурогатна мати з України.

До 22 тисяч євро за пологи

У договорі, який вона уклала з клінікою, докладно описані всі умови, які повинні бути виконані до і під час вагітності. Сурогатна мати не повинна перевтомлюватися. Вона повинна бути молодше 40 років, не пити і не курити. Вона повинна часто проходити медичне обстеження і мати хоча б одну власну дитину. Передбачається, що після пологів їй буде легше розлучитися з новонародженим.

– Я стала сурогатною матір’ю з кількох причин. З одного боку, мені хотілося відчувати себе потрібною, а з іншого – я знала, що це допоможе мені вирішити фінансові проблеми. Саме тому я приїхала сюди і прийняла це рішення », – зізналася Юлія.

Сурогатні матері під час вагітності вже не можуть приймати самостійні рішення про долю майбутньої дитини. Також немає жодних шансів, що дитина, яку вони народять, залишиться з ними. Жінки кажуть, що найголовнішим стимулом для них є гроші – чималі для українських умов. Як підкреслив директор клініки, сурогатні матері отримують винагороду – від 16 до 22 тисяч євро. – Моя мета – купити будинок для себе і своїх дітей, – каже Юлія.

Анжеліка, яка скоро народить свою другу дитину за допомогою сурогатного материнства, не приховує, що нею рухали фінансові причини. – Під час першої вагітності я вирішила виплатити кредит. Тепер я хочу купити квартиру і, можливо, витрачу гроші на ремонт», – сказала вона.

Генетичний каталог донорів яйцеклітин

Для того щоб дитина народилася в Україні легально і подібним чином – він повинен бути генетично пов’язаний з одним з батьків. Якщо жінка безплідна, можливе використання донорської яйцеклітини – майбутні батьки вибирають ідеального кандидата з генетичного каталогу.

– В нашій базі даних є польки, українки, грузинки, дами з Південної Африки з білим кольором шкіри … Донори знаходяться в нашій онлайн-базі даних. Ви отримаєте від мене дані для входу, а потім виберете кандидата, який буде відповідати вашим очікуванням », – пояснив посередник журналістам« Report ».

База даних містить дуже докладну інформацію про донорів. – У кожного донора є фотографія, анкета з такими подробицями, як історія сім’ї, освіту, хобі та риси характеру », – додала вона.

– Чи можна вибрати стать дитини? – запитав журналіст »Report».

– Можна, – відповів посередник.

Як це відбувається в Україні

Комерційна послуга по народженню дитини з заплідненої яйцеклітини іншої жінки вже багато років викликає суперечки з етичних міркувань. Він заборонений в більшості європейських країн.

– Сурогатне материнство призначене для тих пар, в яких жінки не можуть самостійно виношувати дитину. У 80 відсотках випадків використовується яйцеклітина від донора. В цьому випадку матір’ю може стати жінка не старше 50 років. Для пар з медичними протипоказаннями сурогатне материнство є останнім порятунком. Ви повинні дозріти до того, що потім буде відбуватися в Україні, – каже директор клініки.

З моменту прийняття рішення в Польщі до того, як забрати дитину з України, потрібно всього один рік і менше 300 тисяч злотих. Така ціна батьківства.

Ми не соромимося того, як народився наш дитина

У київській клініці журналісти познайомилися з парою з Іспанії – Емі і Полом. Молоді батьки повернуться в країну разом зі своїм сином Лукасом. Пара кілька років намагалася завести дитину. Однак, на жаль, жінка не змогла виносити дитину. У неї тричі траплялися викидні. І з кожною втратою дитини вона поступово втрачала слух на праве вухо. Сьогодні вона втратила слух на 60 відсотків.

– У мене був вибір: або я стану глухою матір’ю, або хтось допоможе мені завести дитину », – каже Емі.

– Ми не соромимося того, як народився Лукас, і обов’язково розповімо йому про це. Це більше, ніж просто зустріч чоловіка з жінкою і подальше народження спільну дитину », – сказав Пол.

– Є чоловік, жінка, сурогатна мати, донор клітин, лікарі – але також багато роботи, грошей і емоцій. Це все те, що створило Лукаса в цьому світі. Я думаю, що це набагато більше, ніж класичні історії кохання, від яких зазвичай народжуються діти », – додав він.

Наш син – наше маленьке диво

Щоб здійснити свою мрію, подружжю довелося продати свою квартиру і взяти кредит. – Я б знову заплатив всі гроші світу. Наш син – наше маленьке диво », – сказала Емі.

Пара вирішила взяти яйцеклітину у донора. Пол, з іншого боку, є донором сперми. – Як іспанка, я маю темніший колір обличчя, ніж мій партнер. Нам було важко знайти кого-то з темним волоссям і іспанськими рисами обличчя, тому ми вибрали жінку, схожу на Пола », – сказала вона.

Пандемія завадила планам батьків

У минулому році в травні клініка вирішила опублікувати фотографії, які обійшли весь світ. Більше 60 дітей, народжених сурогатними матерями для іноземних пар, очікували своїх батьків. Через пандемії COVID-19 іноземці не могли приїхати, щоб забрати дітей. Журналісти »Report» відвідали саме цю кімнату півтора роки по тому.

– Під час локдауна ми показали на відео сімдесят дітей. Через два місяці очікують дітей було вже близько 300. Це показує, що наші програми ефективні і що народжується багато дітей, – каже власник клініки.

В Україні налічується близько 50 клінік, що займаються сурогатним материнством. Та, яку відвідали журналісти Report, є найбільшою. Вона складається з комплексу будівель, де майбутні батьки чекають дитину. Їх чекають численні зручності – ресторан, тренажерний зал і навіть салони краси та водії. Це величезний бізнес, і ви можете бачити це на кожному кроці. Ви можете замовити фотосесію і навіть придбати спеціальні прикраси.

– Люди приїжджають до нас з усього світу. Буває, що клієнтам доводиться летіти 24 або 36 годин на літаку, щоб дістатися до нас », – каже директор клініки.

«Ми дбаємо про те, щоб у наших пацієнтів не було ніяких проблем».

З 2015 року по всій Азії почали закриватися клініки, що пропонують «асистування материнству». З тих пір бізнес переїхав в Україну.

Тільки в цій клініці, яку відвідали журналісти »Report«, з 2010 року народилося близько 5 000 дітей, які виїхали з України майже на всі континенти. Вони також приїхали в Польщу. Однак власник клініки не надає конкретних даних, піклуючись про конфіденційність своїх клієнтів.

– Я не буду говорити про польських пацієнтах. Коли приїхали журналісти з Італії, я не говорив про клієнтів з їх країни. Польща дуже консервативна, і ми стежимо за тим, щоб у наших пацієнтів не було ніяких проблем, – зізнався директор Точиловський.

Сіра зона посередників

Адвокат Сергій Антонов, який спеціалізується на сімейному праві, розповів журналістам »Report» про сіру зоні посередників – це ті, хто заробляє на Привозі клієнтів до Києва.

– Звичайно, у нас є закон, який регулює роботу клінік сурогатного материнства. Однак такого нормативного акту, який би охоплював всі аспекти, пов’язані з діяльністю комерційних посередників сурогатного материнства, не існує. І це найбільша проблема. У нас є випадки, коли різні агентства збирали гроші з клієнтів, а потім зникали », – визнав він.

За визнанням адвоката, він не раз чув питання про те, чи не занадто ліберально українське законодавство. – Якщо ми подивимося на сурогатне материнство, то це лікування – лікування безпліддя. Люди, які зважилися на це, повинні попередньо пройти через багато етапів лікування. Україна гарантує, що це регулюється законом. І перш за все – щоб був баланс інтересів усіх учасників, але найголовніше – це благо дитини, – сказав він.

Щорічно в Україні близько 4 тисяч дітей народжуються «на замовлення».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті