Народний депутат від фракції «ЄС» Олексій Гончаренко переконаний, що сьогоднішнє голосування за створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) у справі «вагнерівців» - це спроба влади, створити видимість розслідування напередодні виходу фільму Bellingcat.
Гончаренко підкреслює, що «Слуги народу» намагаються проштовхнути ТСК яка б займалася не тільки у гучною справою «вагнерівців», а й усім спектром резонансних епізодів, які мають ознаки державної зради, – передає власний кореспондент Економічних новин в ВР України.
За словами нардепа, створити з ТСК «збірну солянку» – усвідомлений крок влади з тим, щоб справа «вагнерівців» ніколи не була розслідувана.
«Слуги народу» будуть намагатися протягнути власну постанову щодо даної ТСК. Там все в купу хочуть змішати. Так можна накидати різні справи з часів Богдана Хмельницького і стверджувати, що ТСК щось там розслідує. Справжня причина створення ТСК, це щоб вона нічого не могла розслідувати», – переконаний нардеп.
Нагадаємо, Верховна Рада розгляне на сьогоднішньому пленарному засіданні два законопроєкт про створення ТСК. Перший законопроєкт стосуватиметься створення ТСК виключно по справі «вагнерівців».
Проєкт постанови № 4105 – про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, які могли привести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» і нанесення шкоди національним інтересам України (проєкт н.д. Р.Костенко надано на заміну 24.09.2020 р.)
Другий законопроєкт пропонує створити ТСК по всім епізодам державних зрад, в тому числі і «вагнерівців». Автор законопроєкт – нардеп від «Слуга народу» Давід Арахамія.
Проєкт Постанови № 5243 про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету і територіальної цілісності і які несли загрозу національним інтересам і безпеці України (проєкт н.д. Д.Арахамії надано 16.03. 2021 р.).