Теорія загальної теорії відносності Ейнштейна стверджує, що гравітація - це результат викривлення простору і часу, коли велика маса створює більше гравітаційне тяжіння. Через століття після того, як відомий фізик висунув свою теорію, її нікому поки не вдалося оскаржити.
Американські вчені всебічно проаналізували сверхмассивную чорну діру в центрі галактики і в черговий раз переконалися в правдивості теорії відносності Альберта Ейнштейна. Загальна теорія відносності пророкує ефект, відомий як гравітаційний червоний зсув, яке відноситься до гравітації, що впливає на світло.
Згідно з цим ефекту, світло, що проходить через екстремальне гравітаційне поле чорної діри, повинен втратити деяку енергію і сповільнюватися, в результаті чого світ з'являється в напрямку червоного кінця спектра. Гравітаційне червоне зміщення знаходиться в центрі нового дослідження, де вчені спостерігали скупчення зірок, що обертаються навколо надмасивної чорної діри Стрільця A *, виявленої в ядрі Чумацького Шляху. Чорна діра в 4 мільйони разів більша за масу Сонця і знаходиться на відстані близько 26 світлових років від Землі.
Для дослідження команда спеціально стежила за зіркою S0-2, оскільки вона зробила повну орбіту в трьох вимірах навколо чорної діри. Коли S0-2 наблизився до SgrA * в 2018 році, Гез і інші дослідники виявили, що зірка сповільнюється приблизно на 125 миль в секунду. Ці числа відповідають рівнянням Ейнштейна, що вказує на те, що гравітація ближче до теорії загальної теорії відносності Ейнштейна, ніж до ньютонівської моделі, яка не враховує гравітаційне червоне зміщення. Однак астрономи продовжують шукати докази того, що загальна теорія відносності не працює в екстремальних гравітаційних ситуаціях, що дозволило б їм краще зрозуміти нові типи фізики, які можуть мати вирішальне значення для розуміння більш широких масштабів Всесвіту.
Хоча останні спостереження і аналіз узгоджуються з теорією загальної теорії відносності Ейнштейна, автори визнають, що є деякі причини поставити 100-річну теорію під сумнів. Теорія відносності Ейнштейна не може повністю пояснити гравітацію всередині чорної діри, тому колись потрібно буде вийти за межі теорії Ейнштейна і перейти до більш всеосяжної теорії гравітації, яка пояснює, що таке чорна діра, – заявили вчені.