Німецькі та російські вчені запустили космічний телескоп, який може пролити світло на багато загадок щодо Всесвіту. Запуск 2,7-тонного телескопа спочатку планувався на 21 червня, але його відклали двічі через проблеми з батареєю.
Обсерваторію «Спектр-РГ», нарешті, запустили з космодрому Байконур в Казахстані о 18:31 за місцевим часом в суботу 13 липня на борту ракети «Протон-М». Місія була вперше запропонована більш 30 років тому як частина амбітного плану Радянського Союзу по запуску «великих обсерваторій», але тоді на це не вистачило фінансів. Робота була відновлена в 2005 році, хоча Spektr-RG був перероблений, щоб бути простіше, менше і дешевше.
Вартість проекту еквівалентна наукової місії Європейського космічного агентства середнього класу, яка оцінює вартість телескопа в 600 мільйонів доларів. Російські та німецькі вчені спільно працювали над створенням телескопів на борту космічного корабля. Німецькі вчені працювали над рентгенівським телескопом eROSITA, а російські вчені створили телескоп ART-XC. Місія Spektr-RG спрямована на відображення всіх приблизно 100 000 видимих скупчень галактик по цілому світові.
Ці скупчення, маса яких еквівалентна 1 мільйону мільярдів сонць, містять до 1000 галактик. Обстеження обсерваторії за 6,5 років може привести до відкриття сотень тисяч активних зірок і близько 3 мільйонів надмасивних чорних дір. Надаючи більш детальну карту космосу, Spektr-RG міг пролити світло на еволюцію Всесвіту, утворення чорних дір і природу темної енергії, яка прискорює розширення космосу.