Стрічка новин
Сьогодні
15 Листопада 2024

Die Welt: Росія використовує Чехію в якості бази для операцій спецслужб в ЄС

20 Лютого 2019, 13:31
no image

Die Welt: Російське посольство як плацдарм для операцій спецслужб в Євросоюзі?

“Росія імовірно використовує Чехію в якості бази для операцій спецслужб в ЄС – на це вказує чеська служба внутрішньої розвідки. Відвертий тон її звіту незвичайний. Але ще більш незвичайною є реакція президента Земана”, – пише німецьке видання Die Welt.

“Посольство Росії в якості основи для операцій спецслужб в країні, резидентура, як то кажуть на російському шпигунському жаргоні – на це вказувалося в грудні в річному звіті чеської служби внутрішньої розвідки BIS, представленому членам уряду і президенту. Мова в ньому йде про” незареєстрованих офіцерів спецслужб під дипломатичним прикриттям “, – передає журналіст Філіп Фрітц. – Далі російські дипломати позначаються як” істотний ризик “для чеських громадян і, зокрема, йдеться про російських хакерських угрупованнях Turla і APT28”.

Такий прямий тон незвичайний для звіту, в якому найчастіше йдеться в цілому про глобальні процеси. “Але ще більш незвичайна реакція президента Мілоша Земана, – зазначає автор статті. – Лише через три дні після отримання звіту він заявив в інтерв’ю телеканалу Barrandov, що звіт не дає конкретних доказів присутності російських агентів в країні. Земан казав про” дурною балачки “і назвав співробітників своєї власної служби BIS дилетантами. (…) Політика країни саботує співробітників власних спецслужб і Чехія перетворюється в слабка ланка ЄС? “.

За словами Ондрея Кундрю, журналіста, кілька років займається вивченням діяльності російських служб, “частини політичних еліт мають зв’язки з Москвою”, причому “мова йде не тільки про Земаном, а й про людей з його оточення”. Крім того, прокремлівськими вважаються праворадикальна партія “Свобода і пряма демократія” (SPD) і Чеська соціал-демократична партія (CSSD).

“Великий східний сусід ЄС більш популярний в Чехії, ніж в інших країнах Центрально-Східної Європи, що входили до кінця соціалізму в радянську зону впливу, наприклад, таких, як Польща”, – вказує видання.

“Польща історично отримала інший досвід з Росією і розташована ближче географічно, – каже Кундрю. – Тому люди більш усвідомлено ставляться до Дезінформаційна кампанія Кремля і російська активність має менший успіх”.

“Під” активністю “Кундрю увазі агентів, які часто маскуються під дипломатів. (…) Експерт Ондрей Кундрю переконаний в тому, що російське посольство часто використовується як база для операцій не тільки в Чехії, але і в решті Європи”, – передає видання.

“Під” активністю “сьогодні розуміється і надання впливу на населення як частина гібридної війни.” З’являється все більше проросійських інформаційних каналів на чеською мовою, тисячі акаунтів в соцмережах і сотні “листів щастя”, за допомогою яких робиться спроба керувати громадською думкою в інтересах Кремля . Я бачу значне зростання “, – розповів Die Welt Якуб Каленський, експерт по Дезінформаційна кампаніям з аналітичного центру Atlantic Council. Так само, як і BIS, Каленський підкреслює роль російського посольства.

“Повідомляється, що мінімум третина празьких дипломатів є співробітниками ГРУ, російської військової спецслужби. Сюди варто додати і” нелегальних резидентів “, осіб, які приховано проживають в країні і іноді навіть є громадянами Чехії”, – йдеться в публікації.

“Росіяни просто ніколи не йшли, – заявляє журналіст Кундрю. – Наша країна – найзахідніша серед країн колишнього Східного блоку і тому була першою, де була відкрита резидентура КДБ”. Після розпаду Радянського Союзу Росія не відкликала свій персонал.

“У 1990-ті роки дипломати використовували свої контакти з діловими і політичними колами Чехії і збагачувалися. А сьогодні, після того, як Росія знову почала робити ставку на інструменти розвідки, вони використовують ці зв’язки для своїх операцій. Саме про вплив окремих росіян на чеську економіку, зокрема, на енергетику, і володінні частками в підприємствах підставними особами попереджає звіт BIS “, – пише Die Welt.

Джерело: Inopressa.ru

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті