Стрічка новин
Сьогодні
21 Листопада 2024

«Не бути беззахисним Фомою»: Українцям розповіли, як розпізнати фейки в соцмережах і новинах

18 Лютого 2019, 14:49
no image

Як не попастися на фейки в соцмережах і новинах: українцям дали важливі поради

Будь-який читач, слухач і просто відвідувач Мережі може запросто потонути в океані інформації. Ті, хто володіє ЗМІ, вже давно використовують цей нескінченний потік фактів, новин, зображень і відео, щоб маніпулювати «беззахисним Фомою». Тому так важливо знати правила розпізнавання фейків, йдеться в повідомленні посольства США в Україні.

«Ця інформаційна війна не припиняється ні на мить, приносячи переваги зловмисникам, створюючи фантоми і міфи, змушуючи маси людей вірити в них. Ось чому зараз такої важливої є медіаграмотність, можливість протистояти атакам, виводячи авторів на чисту воду правди », – йдеться у відеозверненні.

Спираючись на досвід американських ЗМІ, автори ролика призводять шість важливих правил того, як розпізнати фейки в соцмережах і новинах.

1 Не вір довіряйте заголовку, читайте саму статтю

Дуже часто заголовок створюється для того, щоб перекрутити факти, звернути увагу на щось інше, переключити увагу на щось вигідне маніпуляторам. Або навіть «завантажити мозок нісенітницею», яка посилить образ ненависного ворога. Тільки зміст може з’ясувати правдивість заголовка.

2 Чи не довіряйте підозрілому джерела, особливо якщо він єдиний

Якщо провести нехитрі дослідження, можна встановити ступінь заангажованості автора інформації. Якщо джерело єдиний, підозра в маніпуляції має всі підстави. Як правило, важлива новина дублюється всіма визнаними джерелами.

3 Не вірте невідомим експертам

Насправді цих людей мало хто знає не тільки в широких колах, а й у «дуже вузьких». Ці так звані «аналітики» виконують завдання маніпуляторів і зазвичай зникають з поля зору через деякий час. Людей, чия думка має значення, в суспільстві добре знають і поважають.

4 Перевіряйте дату інформації

Досить поширеним способом маніпуляції є розміщення інформації, актуальність якої вже пройшла. І поява її в сьогоднішньому потоці новин має на меті, зрозумілу тільки маніпуляторам-хитрунам.

5 Не вірте очам своїм: не все, що на фото – правда

Наукою встановлено, що наш зір сприймає більше інформації, ніж наш слух. Справжнім «другом» фейк є фотошоп, за допомогою якого на фотографію додають все, що було знято не там, не в тому місці і не з тієї причини.

6 Пам’ятайте, що не всі, що рухається і звучить на екрані – реально

Можливо, що перед вами всього лише «створена» реальність чи «перемонтована» реальність. Дійові особи можуть бути реальними, а їх слова і дії – немає. Місце події може бути реальним, а сама подія – немає. І навпаки.

«Будемо більш уважні, не дамо недоброзичливцям зробити з нас покірних зомбі. Пам’ятайте, що інформаційна війна за наші голови і серця йде цілодобово. І тільки від нас особисто залежить протидія і опір цим атакам », – резюмують своє звернення автори ролика.

Джерело: Факти

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті