Стрічка новин
Сьогодні

Експерт розповів, чим відрізняється платне і безкоштовне тестування у ВНЗ

18 Лютого 2019, 13:47
no image

Чим відрізняються платне тестування і безкоштовне, яке пропонують вузи

Для абітурієнтів пробне ЗНО є можливістю не тільки випробувати свої знання з предметів, а й ознайомитися з процедурою його проведення.

Про те, що таке тестування платне (його організовує Харківський центр оцінювання якості освіти – ХРЦОКО), знають і батьки, і випускники. Наприклад, в цьому році вартість одного предмета становить 132 грн. Зареєстровані на сайті ХРЦОЯО складатимуть тести 16 березня (українська мова та література) і 23 березня (один з інших обраних десяти предметів). Також перевірити свої знання 11-класники можуть безкоштовно – сумські вузи організовують пробне ЗНО 23 лютого і 2 березня.

– Навіщо ж витрачати гроші, якщо є можливість пройти пробне ЗНО в вузах? – запитує наша читачка Юлія Андріївна. – У мене син випускник, так що кожна копійка на рахунку. Як на мене, якщо хочеш ознайомитися з тим, що тебе чекає на ЗНО в кінці навчального року – можна з’їздити в СумДУ або педуніверситет. Якби ми знали, що є безкоштовний варіант, швидше за все, вибрали б його, а не реєструвалися, як все його однокласники, на платні тести. Цікаво, в чому різниця?

Як уточнив директор ХРЦОКО Олександр Сидоренко, пробне ЗНО (на відміну від основної сесії) не є обов’язковим. Брати участь в ньому можуть всі, хто хоче пройти тренувальне випробування: нинішні 11-класники, випускники минулих років, студенти технікумів і коледжів, які будуть здавати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

– Пробне ЗНО, яке організовують регіональні центри оцінювання якості освіти з України, повністю відтворює всю процедуру – за сценарієм основної сесії (починаючи від прибуття на пункт тестування, заходу в аудиторію, написання роботи в чітко регламентований час і т.д.), – повідомив Олександр Сидоренко. – Тобто учасники проходять через всі режимні моменти. Вони знайомляться з порядком доступу до пункту ЗНО і робочого місця, структурою і змістом тестового зошита, заповнюють бланки відповідей тощо. До того ж ми пропонуємо завдання, за методикою і змістом наближені до тестів, які будуть використовуватися в 2019 році. Правильні відповіді потім розміщуються на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – кожен учасник зможе отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу. Отримана оцінка за пробне ЗНО юридичної сили не має, але абітурієнт побачить, як з нею співвідносяться його знання і на що потрібно звернути увагу.

Ніхто інший відтворити всі ці складові тренувального тестування не може. Те, що проводять сумські вузи, безумовно, сприяє підготовці до ЗНО. Найголовніше – вони надають можливість учасникам попрацювати з тестом. Як правило, використовуються завдання минулих років, які вже були в роботі і розміщені на сайтах. З ними за великим рахунком можна попрактикуватися і самостійно. Для вузів – це один з елементів профорієнтаційної роботи, ну і, в тому числі, надання допомоги в підготовці до ЗНО. Ми зі свого боку тільки вітаємо їх ініціативу. Але батьки і випускники повинні розуміти, що пройти адаптовану процедуру проведення ЗНО можна тільки у нас. При бажанні – можна брати участь в пробному ЗНО, яке пропонують вузи. (До речі, багато хто з випускників обирають обидва варіанти. – Л.П.). Тренувальне тестування – справа добровільна. Ніхто не має права примушувати випускників брати участь в ньому.

Довідка: ХРЦОКО планує проведення ЗНО для 9469 учасників Сумської області. На пробне ЗНО зареєструвалися 5064 осіб, які обрали 7605 тестів (в минулому році було 4765 учасників). Найбільш затребуваними предметами 2019 року стали: українська мова і література – 4227 чол., Математика – один тисячі сто вісімдесят вісім, історія України – 897, англійська мова – 777.

Джерело: Ваш шанс

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті