Марсіанські метеорити розкрили таємницю іншого способу «побудови блоків життя»
У новому дослідженні вчені з’ясували, що органічні молекули всередині метеоритів з Марса, можуть утворюватися на Червоній планеті завдяки хімічним реакціям, які відбуваються і на Землі.
Дослідники попередили, що ці висновки не означають, що на Марсі є життя. Це відкриття може лише показати новий шлях для «будівельних блоків життя» на Червоній планеті.
Органічні молекули – це клас хімічних сполук на основі вуглецю, з яких створені, так звані, будівельні блоки життя – білки і ДНК. У минулому вчені виявляли органічні сполуки в марсіанських метеоритах, але не могли пояснити походження цих молекул.
У 2012 році вчені виявили докази того, що органічні молекули в ряді марсіанських метеоритів були занесені із Землі. Ці органічні сполуки мають не біологічне походження – дослідники припустили, що вони утворилися з вулканічних процесів.
Щоб пролити світло на походження цих органічних молекул, дослідники вивчили три марсіанських метеорита. Нахля, який впав у Єгипті в 1911 році; Тіссінт, який впав в марокканську пустелю в 2011 році; і НВА 1950 який був знайдений в Марокко в 2001 році.
Марсіанський метеорит Нахля, який впав у Єгипті в 1911 році. Фото: НАСА
Мікроскопічний аналіз показав, що органічні молекули в цих породах часто переплітаються з мінералами, такими як титаномагнетит, магнетит, пірит і пирротин. Види органічних сполук, виявлені в цих метеоритах, були дуже схожі на ті, які місія Curiocity виявила на Червоній планеті.
В цілому, «це не говорить про те, що на Марсі є життя, але показує новий спосіб створення будівельних блоків життя, прокоментував провідний автор дослідження Ендрю Стіл, астробіолог з Інституту Карнегі у Вашингтоні, округ Колумбія, – Ці дані можуть пролити світло на «хімічні процеси, які вплинули на зародження життя на Землі».