Дослідники винайшли мережу, за допомогою якої читання думок неможливо науковою фантастикою. Завдяки їй, люди зможуть особисто обмінюватися уявними сигналами між собою.
Раніше проводилися досліди з передачею думок між двома людьми, результати яких продемонстрували, що передача думок по дроту цілком реальна. Американські вчені вирішили вдосконалити таку технологію. Так, було створено мережу з підключених людей, у яких була можливість обмінюватися думками один з одним.
Для участі в експерименті відібрали трьох бажаючих. Принцип експерименту розробили на основі гри в «Тетріс»: одна людина мав повертати фігури, не бачачи екрану, а два інших, які бачать екран, давали першому підказки, передаючи їх своїми думками. Варто відзначити, що всі три людини перебували в різних кімнатах і спілкувалися за допомогою підключеного до мізків системи.
Секретом розробленого методу є використання електроенцефалограми, фіксуючу електричну активність мозку. Для того, щоб інформація надходила в мозок, була використана транскраніальна магнітна стимуляція. У поточному варіанті експериментальної установки тільки одна людина могла відправляти і приймати інформацію. Він не бачив усього ігрового поля – учаснику була відкрита тільки його верхня частина. Нижня частина була закрита, щоб він не бачив, як повернути блок.
Двоє інших учасників могли передавати свої команди в приймач, для чого їм необхідно було сфокусувати увагу на миганні світлодіодів, що дозволяло змінити свої мозкові сигнали. Одержувач цих мозкових команд не тільки знав, як потрібно повернути блок, але і відчував, коли інші учасники хотіли його обдурити.