Ухвалення нової системи працевлаштування значно збільшить потік трудових мігрантів з України
Слідом за Польщею Німеччина планує спростити процедуру працевлаштування для громадян держав, які не є членами Євросоюзу.
Обговорення цього питання ведеться німецькими чиновниками вже давно. Остаточне рішення про зміни міграційного законодавства очікується в наступному році, однак уже сьогодні стали відомі деякі подробиці ініціативи.
Суть їх зводиться до того, що влада Німеччини готові істотно полегшити доступ іноземців на ринок праці країни. Громадянам держав, що не входять в ЄС, новий порядок дозволить отримати робочу візу соком на півроку, в'їхати до Німеччини, вибрати роботодавця, зареєструватися на біржі праці в його супроводі почати роботу. Після закінчення терміну візи Німеччину треба покинути, через півроку за такою ж схемою можна буде повернутися.
В даний час претендентові необхідно знайти роботодавця і визначитися ос спеціальністю завчасно. При цьому спеціальність повинна бути такою, по якій роботодавець не зміг знайти в Німеччині кандидата протягом двох місяців. Для багатьох спеціальностей потрібне знання німецької мови. На думку експертів, прийняття спрощеної системи працевлаштування перерозподілить українських мігрантів в Європі. Передбачається, що багато залишать Польщу. До них приєднаються мігранти, що працюють в Росії. В кінцевому підсумку загальний потік українців, які виїжджають на заробітки в Європу, збільшиться. Можливість заробити в Німеччині вище, ніж в Польщі: оклади відрізняються в 2-3 рази, особливо за некваліфіковану працю і сезонну роботу.