Стрічка новин
Сьогодні

Новини України: Українців переводять на платне ТБ

no image

Глядачам радять підготуватися до кодування супутникового ТБ заздалегідь, інакше пропадуть майже всі телеканали.

Коли людям відключать безкоштовні телеканали і скільки потрібно буде заплатити за нову послугу розповів член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.

Він підтвердив, що найбільші українські медіа групи повідомили, що вже приступили до фінальної стадії підготовки до кодування супутникового телебачення по всій країні. До цього терміни запуску кампанії неодноразово переносилися. Однак тепер сумнівів не залишилося – канали закодують орієнтовно в листопаді-грудні цього року.

«Вже є документальне підтвердження того, що це все ж станеться, оскільки багато каналів звернулися до Нацради, щоб ми внесли зміни в їх ліцензії і позначили як кодований спосіб супутникового поширення. За великим рахунком канали можуть почати кодування в будь-який момент», – зазначив Валентин Коваль.

85 main Економічні новини - головні новини України та світу

Телеглядачам потрібно бути готовим до того, що до кінця року під кодовим замком закриють порядку 15-16 популярних телеканалу з понад 100, що володіють ліцензіями на супутникове мовлення в Україні. Формально, це не дає підстав говорити про повне кодування телеефіру, каже експерт.

«Хоча з іншого боку складно не погодитися, що відсутність вільного сигналу найбільших каналів починаючи від 1 + 1, Інтер, СТБ і закінчуючи каналами другого ешелону, на кшталт М1, К1, ТЕТ, Плюсплюс тощо., все ж обмежить звичні можливості телеглядачів», – зауважив нам Валентин Коваль.

Таким чином, говорить він, кодування супутникових каналів так чи інакше торкнеться всіх. У тому числі і глядачів аналогового ТБ – його відключення почнеться вже цього літа і пройде в кілька етапів. А під кінець року всі канали повинні піти в «цифру».

«Таким чином, приблизно 20% телеглядачам належить поміняти звички телеперегляду», – вважає Коваль.

На сьогоднішній день, статистика по «супутниковим» користувачам приблизно така. В середньому по країні, якщо брати і міста, села, невеликі селища – до 34 % користуються супутником, як основним способом перегляду телепрограм.

Між міською та сільською місцевістю пропорції серйозно відрізняються. У містах порядку 10-11% людей віддають перевагу власній тарілці. А в селах супутник є основним способом прийому для 49-50% глядачів.

Як відомо, у великих медіа груп є свої супутникові платформи, на зразок Viasat Україна і XtraTV, через які вони будуть поширювати платну підписку на телеканали. Не виключено, що зволікання з кодуванням сигналу викликані складнощами у вирішенні ряду технічних нюансів: вибору оптимального варіанту кодування, рішення, які тюнери завозити і прорахунку економіки за новими пакетам.

Отже, глядачам потрібно буде або купити новий ТВ-тюнер самостійно, або вибрати відповідний пакет у провайдера, який надасть за окрему плату (або по акції) все необхідне обладнання.

Орієнтовно, за можливість дивитися улюблені канали потрібно буде заплатити мінімум 75 грн. в місяць. За більш розширені пакети – до 250 грн. Купівля ТВ-тюнера спустошить гаманець ще приблизно на $ 35-40.

Втім, бігти в магазин за останнім поки не варто. Краще дочекатися, коли телеканали почнуть пропонувати свої нові пакети. Не виключено, що тоді можна буде придбати його за умовну 1 грн., натомість підписавши річний договір на перегляд платних каналів. Рекламуватися вони можуть почати вже досить скоро, задовго до офіційного запуску, каже експерт.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті