Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Путіним керує небезпечна одержимість

20 Травня 2016, 9:00
no image

Російський президент силою "вибиває" своїй країні статус "супердержави", але краще б зайнявся економікою.

США і Росія зараз пропонують скидати з повітря продукти і іншу необхідну допомогу містам Сірії, які перебувають в облозі, у разі якщо президент Башар Асад не відкриє наземні шляхи для вантажівок.

Така повітряна доставка дуже ризикована, оскільки не можна гарантувати, що ящики нікого не вб’ють чи поранять. Однак допомога потрібна людям, і це може спрацювати. На перший погляд цей гуманістичний крок може здатися результатом патнерства двох країн, які прагнуть закінчити сирійську криваву війну. Але насправді він лише викриває дволикість режиму Володимира Путіна в Росії, Сирії чи будь-де інде. Про це йдеться в редакційній статті New York Times.

Асад лишається при владі лише завдяки військовій підтримці Росії. Навряд чи Путін, який вважає себе людиною, яка отримує все, що захоче, не зміг би домовитися з Асадом про пропуск вантажівок з допомогою в обложені міста. Обіцяючи Держсекретарю Джону Керрі співпрацю з Америкою у роботі над завершенням війни, яка вже забрала життя 470 тисяч людей, Путін водночас не хоче зупинити Асада, який обстрілює артилерією мирних сирійців, про що свідчать звіти.

Тимчасове перемир’я, яке дало надію на встановлення більш тривалого і довгострокового миру, провалилося. Переговори між Асадом і опозиціонерами також зазнало невдачі, а плани змусити сторони домовитися про політичний процес передачі влади до 1 серпня тепер навряд чи вдасться втілити. І Сірія – це лише одна з арен, на якій Путін намагається довести, що Росія “знову велика держава”, спричиняючи нестабільність і атмосферу політичної ворожості, яка зникла після розпаду СРСР. Видання нагадує, що через рік після вторгнення в Україну і анексії Криму Росія “підписала угоду в Мінську, яка повинна була покласти край війні”. І саме вона ж порушує угоду зараз. Сутички між українськими і російськими силами в Донбасі досягли найвищого рівня з дня початку перемир’я у 2015 році.

Росія також постійно влаштовує небезпечні і агресивні провокації в повітрі і морі. Минулого тижня британські винищувачі перехопили російський військовий транспортний літак над балтійськими країнами. А 29 квітня російські бойові літаки впритул наблизилися до американського авіаносця в Балтійському морі. Видання зауважує, що це могло призвести до прямої конфронтації Росії з США. Стривоженість через Росію серед членів НАТО в Східній Європі привела до того, що Альянс відправить чотири бойові батальйони по 1000 солдатів у Польщу, Литву, Латвію і Естонію. Два з них будуть американські, один німецький і один британський. Ці сили не зможуть захистити чотири країни від можливої агресії Росії. Однак НАТО сподівається, що вони змусять Москву відмовитися від планів щодо можливого вторгнення.

Путін завжди вважав загрозою НАТО, який став дуже демілітаризованим після закінчення Холодної війни. І його агресивна поведінка може призвести до того, що Альянс стане саме таким, як він боявся: з більшими військовими витратами і посиленими позиціями в Європі.

Видання зауважує, Путін міг би досягти значно більшого успіху у втіленні своєї мрії про Росію в статусі “світової держави”, якби диверсифікував економіку і більш конструктивно працював із Заходом.

Відео
Всі статті