Стрічка новин
Сьогодні

Учені створили наноелектрогенератор

no image

Група вчених з Массачусетського технологічного інституту розробила новий метод отримання невеликої кількості енергії, у якому використовується тепло, що виділяється при спалюванні спеціального палива, нанесеного на поверхню вуглецевих нанотрубок.

News-127-800x445
Ця технологія, що не вимагає використання металів і токсичних матеріалів, заснована на відкритті, зробленому 2010 року групою професора Майкла Страно (Michael Strano). Тоді вченим вдалося створити провідник з вуглецевих нанотрубок, що перетворювався на генератор електричного струму в момент, коли нанотрубки нагрівалися в певній ділянці і ця ділянка переміщалася від одного кінця нанотрубки до іншого.

Для того щоб перетворити нанотрубку на самодостатнє джерело енергії, учені вкрили її зовнішню поверхню шаром горючого матеріалу, який підпалюється біля одного з кінців нанотрубки імпульсом електричного струму. У момент, коли це відкриття тільки було зроблено, дослідникам вдалося отримати крихітну кількість енергії, та зусиллями групи професора Страно та інших учених ефективність цього процесу була збільшена більш ніж у тисячу разів. І тепер такі елементи з укритими паливом вуглецевими нанотрубками можуть виробити енергію, порівнянну з енергією, що виробляють хімічні батареї порівнянних розмірів.

На жаль, поки що рано говорити про появу “нанотрубкових батарейок” на комерційному ринку. До цього вчені мають вирішити деякі проблеми, головною з яких є нестабільна робота нанотрубок як генераторів енергії. Учені помітили, однак поки що не розуміють причин, через які одноразове сильне нагрівання нанотрубки іноді може створити один сильний імпульс електричного струму, а в інших випадках – два імпульси меншої потужності і різного рівня напруги.

Рівень ефективності перетворення теплової енергії на електричну становить у нанотрубкового пристрою всього 1 відсоток. На перший погляд це мізерно мало навіть щодо не особливо ефективних сонячних батарей і термоелектричних генераторів, однак це в тисячу разів більше, ніж попередньо досягнутий показник ефективності.

На цей час паливом, яким укривають поверхню вуглецевих нанотрубок, є сахароза, але вчені вважають, що використання інших горючих речовин допоможе підняти загальну ефективність перетворення до прийнятного рівня. А розміри такого нанотрубкового джерела енергії легко можуть бути зменшені до такого рівня, що його можна буде використовувати як джерело живлення портативної електроніки і навіть нанорозмірних електронних пристроїв.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті