Последние новости
8 ноября 2024
7 ноября 2024

Николаевская фармацевтическая ассоциация «Фармрада»: кто за ней стоит?

19 ноября 2014, 16:53
no image

Сайт «Медицинский контроль» уже не раз писал о деятельности общественной организации «Всеукраинское объединение «Николаевская Фармацевтическая ассоциация Фармрада» («ВОМФАФР»).

Представители этой организации были замечены в массовых публичных акциях в то напряженное время, когда фармацевтическая и пациентская общественность боролась за отставку руководства Гослекслужбы (прежде всего, Алексея Соловьева и Инны Демченко, к которым накопилось больше всего претензий). Акции эти были такого характера, что «Фармрада» и ее руководитель Елена Прудникова сразу подверглись ряду обвинений. У многих, в том числе у нас, возникли подозрения, что общественную организацию просто используют отстраненные чиновники Гослекслужбы для встречного давления на тогдашнего министра здравоохранения Олега Мусия.

Этими подозрениями мы не замедлили поделиться. Как и другие общественники. Например, глава правления Киевской областной ассоциации аптечных работников Л.Г. Горюнова направила Премьер-министру Украины Арсению Яценюку письмо с рядом вопросов и замечаний к ГО «ВОМФАФР». Письмо выражало сомнения в добросовестности работы организации и указания на некоторые подозрительные вещи:

1. Об общественной деятельности ГО «ВОМФАФР» в предыдущий период ничего не известно широкому фармацевтическому сообществу.

2. Выступления ГО «ВОМФАФР» проводились в интересах Алексея Соловьева и Инны Демченко, что само по себе крайне подозрительно. (Примечание МК: Протестные акции ГО «ВОМФАФР», являющейся объединением аптечных работников в регионах Украины, проходили на «чужом поле», в Киеве. Стоит отметить, что местные аптечные работники в нормальной ситуации не контактируют с центральным аппаратом Гослекслужбы, потому что есть областные отделения службы. Соответственно, они не могут знать о честности/нечестности отдельных сотрудников столичного офиса Гослекслужбы. Это не говоря о том, что основная коррупция, в которой обвиняли Гослекслужбу, связана не с давлением на аптеки, а с допуском/блокировкой лекарственных средств на украинском рынке. Поэтому тревогу общественников по поводу ГО «ВОМФАФР» можно понять).

3. Резкая смена регистрации ГО «ВОМФАФР» с местной на всеукраинскую в разгар «борьбы за сохранение Соловьева», несовпадение реквизитов на бланке и печати.

4. Наличие в Севастополе депутата горсовета Нины Прудниковой, которая ведет активную сепаратистскую деятельность, и наличие в риторике Елены Прудниковой сепаратистских выпадов вызывают серьезные подозрения.

Полный текст письма – в Приложении 1.

Однако недавно к нам обратилась сама Елена Прудникова с просьбой развеять некоторые мифы и подозрения о ее организации. Из информации, которую нам предоставила руководитель ГО «ВОМФАФР» (Приложение 2), вытекает следующее:

1. Николаевская областная ассоциация «Фармацевтическая ассоциация Фармрада» (ВОМФАФР) существует уже давно, а не создана только что для лоббизма, и защищает интересы малого аптечного бизнеса в ряде регионов Украины.

2. Сама Елена Прудникова, хотя и не является дипломированным фармацевтом, имеет большой бэкграунд общественной работы (18 лет) в интересах малого аптечного бизнеса, представителем которого и является.

3. Елена Прудникова не только не является сепаратисткой и сторонницей отпадения от Украины регионов, но, напротив, пытается предостеречь от этого.

Чтобы соблюсти объективность, мы предоставляем нашим читателям оба письма. Второе из них во многом отвечает на вопросы, поставленные в первом.

Приложение 1.

Громадська обласна організація

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ АПТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

09117 Київська область, м. Біла Церква, вул. Надрічна, 52

Тел./факс (8-263)5-95-91

р/р 26003385096131, МФО 321013 Білоцерківське відділення

Київська обласна філія АКБ «Укрсоцбанк»

Ідентифікаційний код 06375401

Прем’єр – міністру України

Яценюку А.П.

Шановний Арсеніє Петровичу!

Громадська організація «Київська обласна асоціація аптечних працівників» звертається до Вас із наступного приводу.

Сьогодні у фармацевтичній галузі склалася ситуація, коли існує небезпека повернення на керівні посади Держлікслужби представників влади часів президенства Януковича. Мова йде про колишніх керівників Держлікслужби О. Соловйова та І. Демченко, репутація яких вкрай заплямована причетністю до непрозорих схем провадження діяльності в межах загальнодержавного фармацевтичного ринку.

Активним прихильником повернення колишнього керівництва Держлікслужби, а разом з ним і налагодженої роками системи тотальної корупції є пані Олена Пруднікова, яка очолює громадську організацію «всеукраїнське об’єднання Миколаївська фармацевтична асоціація ФармРада» (ГО «ВОМФАФР»).

Діяльність пані Пруднікової помітно активізувалася ще після вступу на посаду нині відстороненого від виконання своїх обов’язків Міністра охорони здоров’я О. Мусія. Саме міністр з Майдану та його команда помічників стали новими обличчями у владі, не пов’язаними із давно запровадженими і в МОЗ корупційними схемами, та взяли курс на подолання корумпованої системи у вказаному Міністерстві

Викриття та знищення мільйонних корупційних схем у цій галузі вочевидь дуже занепокоїла активного «захисника фармацевтів» О. Пруднікову.

Так, на початку червня 2014 року пані Пруднікова організувала акцію протесту під стінами Кабінету Міністрів України, ключовими тезами якої були вимоги про відставку тодішнього Міністра О.Мусія та залишення на посадах О.Соловйова та І.Демченко та підконтрольних їм службовців.

Не меншої уваги заслуговує і звернення очільниці ГО «ВОМФАФР» до О.Мусія, яке було опубліковано на шпальтах спеціалізованих Інтернет – видань у березні 2014 року, в якому вона не тільки відкрито вдалася до шантажу, а й взяла на себе сміливість висловлюватися від імені всіх фармацевтів південного регіону України з погрозами про їхній перехід до Росії. Такі заяви викликають особливе занепокоєння не тільки серед фармацевтичної спільноти, а й серед широкого кола простих громадян особливо на тлі порушення територіальної цілісності України. Більше того загальновідомим є факт, що в анексованому Росією Криму активною сепаратистською діяльністю займається особа, яка носить таке ж прізвище – Пруднікова Ніна, депутат Севастопольської міської ради. Важко не провести паралелей та не задати питання, чи це випадковий збіг та чи не пов’язані дві пані Пруднікові однією метою – підірвати територіальну цілісність держави та розповсюдити сепаратистські настрої серед суспільства.

Крім того, фармацевтичній громаді, інтереси якої так віддано захищає пані Пруднікова, вкрай мало відомо інформації про неї. В свої відкритих листах Вона неодноразово зазначала, що чинні посадовці Держлікслужби не мають відповідної освіти і є недостатньо кваліфікованими та непрофесійно виконують завдання і функції на своїх посадах. В той же час сама О.Пруднікова постійно і активно виступає з ініціативами щодо регулювання діяльності усіх суб’єктів фармринку, одночасно піддаючи нещадній критиці усі починання теперішнього керівництва галуззю, що потребує неабиякої професійної кваліфікації та спеціальних галузевих знань.

У зв’язку з викладеним фармацевтичну спільноту турбує той факт, що перед органами влади та іншими організаціями фармацевтів представляє особа, щодо якої немає хоча б загальних особистих данних.

Так, на сайті ГО «ВОМФАФР», головою правління якої є Олена Пруднікова, та в загальному доступі відсутні будь-які відомості про неї, крім того, що вона входить до складу Громадської ради при Держлікслужбі України.

Невідомо, чи має відданий поборник інтересів фармацевтів спеціалізовану фармацевтичну освіту і яку саме, чи має власний бізнес і які його обсяги? Зазначимо, що ці питання були поставлені пані Прудніковій, але, на жаль, залишилися без відповіді.

Відомо, що пані Пруднікова позиціонує себе захисником малого аптечного бізнесу, особливо аптекарів-ФОПів, що діють у сільській місцевості, відстоюючи пільги та преференції для них. І це дуже добра ініціатива, коли за нею не стоїть якийсь інший власний інтерес. Так, у загальнодоступному Реєстрі вказано, що одним з трьох членів правління ГО «ВОМФАФР» є Прудніков Олександр Євгенович. Знову збіг, чи за цим збігом прихований якийсь сімейний бізнес, для якого і просуваються пільги під прикриттям ФОПів-спрощенців? Неможливо не додати, що є відомості про перерахування коштів на особисті рахунки за послуги, що надавала ГО «ВОМФАФР», і це знову ж таки викликає сумніви у некорисливості та прозорості намірів та дій О. Пруднікової та очолюваної нею ГО «ВОМФАФР», на жаль.

У серпні 2014 року ГО «ВОМФАФР» набула всеукраїнського статусу. Але офіційна назва цієї організації має розбіжності в написанні на бланку та на печатці. Така неоднозначність може бути наслідком поспішної та недобросовісної реєстрації громадської організації або неповного виконання усіх формальних юридичних процедур, і тоді знову ж таки постає питання про легітимність діяльності вказаного об’єднання.

Сьогодні вся фармацевтична громада спостерігає вкрай бурхливу і жваву діяльність О. Пруднікової та ГО «ВОМФАФР», що відображається в численних вимогах до усіх вищих органів влади про відставку чинного голови Держлікслужби та закликах ліквідувати ініціативи з прозорого регулювання фармацевтичної діяльності, запроваджені відстороненим міністром О. Мусієм.

Проте, враховуючи все викладене вище, фармацевтична громада звертається до Вас, шановний Арсенію Петровичу, з проханням не піддаватися сумнівним закликам не менш сумнівних «представників громадськості» та допустити до зайняття високих посад у фармацевтичній галузі старої корумпованої верхівки.

Без перебільшення усій фармацевтичній спільноті відомо, що повернути до влади тандем «Соловйов-Демченко» означає не дати реформувати систему забезпечення населення лікарськими засобами згідно з європейськими стандартами та залишити в силі систему тотальної корупції в Держлікслужбі та МОЗ.

Приложение 2

Я, Пруднікова Олена Євгенівна, голова Громадської Організації «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «МИКОЛАЇВСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА АСОЦІАЦІЯ ФАРМРАДА». В останні місяці в окремих Інтернет ЗМІ з’явилися критичні статті щодо мене та діяльності ГО, яке я очолюю. Я пов’язую це із спробами дискредитувати ГО та мене особисто, у зв’язку із позицією, яку ми займаємо по захисту малого підприємництва та критику, яку ми висловлюємо по відношенню до керівництва Держлікслужби України. У багатьох статтях лунає теза, що про мене достеменно нічого невідомо. Не думаю, що серед фармацевтичної спільноти, яка цікавиться перебігом подій в галузі знайдеться багато людей ,що не знали про наше ГО. Але для тих, хто недавно долучався до спостереження, або участі у фармацевтичному житті я вирішила особисто розповісти про себе та ГО, яке я очолюю.

Я народилася у м. Вознесенськ Миколаївської області. Одружена, маю доньку та сина. У фармацевтичному бізнесі вже 18 років. У 1996 році разом із чоловіком створила приватне підприємство «Авіцена», на базі якого відкрила аптеку у м. Вознесенськ. Наприкінці 1999 року отримавши кредит, викупила у м. Вознесенськ неприбутковий ресторан, та у середені 2000 року переобладнала його (100 кв.м.) під аптеку. Після цього, тодішній очільник Держлікінспекції у Миколаївській області Щербакова С.І. здійснила спробу встановити щомісячну данину для себе у розмірі 500 долларів США. Я не погодилася з цим та звернулась по допомогу до відділу по боротьбі з корупцією УБОЗ УМВС у Миколаївській області. Хабарницю було затримано на гарячому , а згодом вона понесла судове покарання. Проте, протягом двох років, я та мої працівники витримували шалений тиск з боку контролюючих органів області, у якості помсти за небажання платити хабарі. Були спроби й позбавити ліцензії на право роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Не вийшло, вистояли, хоча ПП «Авіценна» згодом прийшлося закрити. Надалі, розпочався мій шлях приватного підприємця. З 1999 по 2002 рік я очолювала асоціацію підприємців м. Вознесенська. У зв’язку з народженням другої дитини та переїздом до м. Миколаєва в 2002 році я склала з себе ці повноваження. Відкрила аптеку у Миколаєві. Крім аптеки, у м. Миколаєві реалізували із чоловіком свою давню мрію – відкрили шинок «Диканька» із національними стравами та щирим українським колоритом! Маю дуже приємні спогади від тих часів. Пам’ятаю як приймала у «Диканьці» Національну капелу бандуристів України імені Г.Ш Майбороди разом із народним артистом України, лауреатом Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Анатолієм Паламаренком та Бурмакою Марічкою Бережу до сих пір їх вірші та слухаю музику…..

У Миколаєві увійшла до складу Миколаївської фармацевтичної асоціації, яку згодом очолила. Взимку 2004 року виводила підприємців під стіни Уряду з вимогою збереження єдиного податку для ФОП у фармацевтичній галузі. Права ФОП відстояли. У 2004 році увійшла до складу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Відстоювала права ФОП у складі Ради при КМУ під головуванням, спочатку Ксенії Ляпіної, а з 2008 року Оксани Продан. Того ж 2008 року за активну громадську діяльність визнана людиною року у фармацевтичній сфері. З приходом до влади В.Януковича , Раду при Кабінеті Міністрів України очолили інші люди та був змінений весь склад. Громадську діяльність продовжила у Миколаєві створивши ГО «Миколаївська фармацевтична асоціація «ФармРада», яку і очолила. ГО «МОФАФР» постійно відстоювала права ФОП на ринку лікарських засобів, витримувала шалений тиск аптечних мереж та асоціацій – лобістів їх інтересів. З 2012 року, як представник малого підприємництва, стала членом Громадської Ради при Держлікслужбі України, де продовжувала реалізовувати програму ГО «МОФАФР» по захисту прав ФОП. Прийняття більшості дискримінаційних по відношенню до ФОП законопроектів вдалося не допустити, завдяки активній громадській позиції ГО. До лав ГО входили ФОП інших регіонів країни. У 2014 році створено 15 озареєстровано ГО в інших областях України, у зв’язку з чим вона реорганізована у Всеукраїнське об’єднання та отримала нову назву. За рішенням членів ГО у назві збережено миколаївське коріння, оскільки саме з Миколаївщини розпочався рух по захисту малого підприємництва. У 2014 році ФОП пікетували Уряд у зв’язку із критикою політики міністра охорони здоров’я Олега Мусія по відношенню до малих підприємців у фармацевтичній сфері, лобізму інтересів великого бізнесу на ринку лікарських засобів.

Не маю власності та рахунків за межами України.. У якості фізичної особи – підприємця, утримую одну аптеку та один аптечний пункт у м. Вознесенську Миколаївської області Пишаюся своїм маленьким, але кваліфікованим та дружним колективом.

У 2009 році, син пройшов конкурсний відбір в одну з київськиї гімназій, був зарахований до першого класу, у зв’язкуз чим ми переїхали до столиці. Донька вийшла заміж, залишилася у м. Миколаєві, має 10 річний фармацевтичний стаж, вже понад 4 роки працює провізором у одній з аптек м. Миколаєва.

Натепер продовжую бути членом Громадської Ради при Держлікслужбі України, маю 18 річний досвід організації фармацевтичного малого бізнесу, маю практичний досвід боротьби із корупцією та 15 річний досвід громадської діяльності. Не перебувала у жодній з політичних партій. Не претендую на займання керівних посад у органах державної влади. Я вдячна своїй сім’ї та людям, які підтримують мою громадську діяльність та позицію. Моя діяльність відзначена Подякою Прем’єр Міністра України «За особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку підприємництва» (2009), Почесною грамотою Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва «За вагомий внесок у розвиток підприємництва в Україні», Почесною грамотою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва «За вагомий внесок у реформування національної економіки, розвиток підприємництва та формування ринкової інфраструктури в Україні» (2009), подячним листом Миколаївського міського голови «За високу професійну майстерність, громадську діяльність» (2008), Почесною відзнакою МОГО «Полтавське земляцтво «Ворскла»: «За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, продовження Полтавських народних традицій» (2008).

Оставить комментарий:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Все статьи