У Верховній Раді прозвучала ідея запровадження так званого «податку на вдячність» — додаткового збору з доходів українців, кошти з якого мали б спрямовуватися на користь військових після завершення війни.
Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. За його словами, йдеться про відрахування у розмірі 2–3% від доходів громадян.
Ключова ідея полягає в тому, що ці кошти не вилучатимуться одразу, а накопичуватимуться на спеціальних депозитах, відкритих на ім’я кожного військовослужбовця. Скористатися ними захисники зможуть після завершення війни.
Нардеп пояснив, що такі заощадження могли б стати фінансовою підтримкою для військових у мирний час — для погашення кредитів, навчання дітей чи придбання житла або автомобіля. На його думку, це могло б бути формою суспільної подяки тим, хто воює.
Водночас Костенко визнав, що його ініціатива не знайшла підтримки серед колег у парламенті, попри схвальні відгуки на словах.