Станом на зараз радіаційна ситуація на території Київщини, зокрема в Чорнобилі, залишається стабільною.
Такі дані отримані на радіометричній мережі спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС
Рівень гамма-випромінювання перебуває в межах норми та становить в Чорнобилі (ЧАЕС) – 0,157 мк3в/год. Поточні значення не перевищують фонових показників, характерних для цих районів, повідомляє ТК Реальний Київ з посиланням на службу ДСНС
Нагадаємо, Росія нанесла удар по електропідстанції міста Славутич. Без електроенергії залишився «Конфайнмент» – гігантська захисна арка, яка закриває зруйнований четвертий енергоблок та стримує викид радіації.
Виникла надзвичайна ситуація, через стрибки напруги без електропостачання опинився новий безпечний конфайнмент, який є ключовим об’єктом, що ізолює зруйнований четвертий енергоблок ЧАЕС та запобігає викиду радіоактивних матеріалів у довкілля.
Наразі фахівці проводять роботи з відновлення електропостачання.