З 1 серпня 2025 року надавачі соціальних послуг більше не сплачуватимуть ПДВ. Пільга діє для зареєстрованих у Реєстрі організацій.
Із 1 серпня 2025 року постачальники соціальних послуг звільняються від податку на додану вартість. Нововведення охоплює як державні, так і приватні організації, включені до спеціального Реєстру надавачів, – повідомляє Міністерство соціальної політики.
Рішення вже ухвалила Верховна Рада. Нові правила стосуються всіх форм власності. Щоб скористатися пільгою, організація має бути внесена до Реєстру надавачів соціальних послуг. Подати документи можна онлайн через Соціальний портал, у центрах надання адмінпослуг або в управліннях соцзахисту. До пакета входить заява та перелік надаваних послуг. Розгляд триває до п’яти робочих днів, відповідь надходить електронною поштою.
Після реєстрації організація отримує офіційний статус, може брати участь у держпрограмах, розширювати перелік послуг і працювати з громадами на законних підставах.
У Міністерстві соціальної політики наголошують: скасування ПДВ має зменшити витрати на адміністрування, полегшити роботу надавачів та сприяти розвитку соціальних послуг. Очікується, що це рішення також залучить нових учасників до сфери соціального захисту, підвищивши якість допомоги та рівень конкуренції в регіонах.