У 2025 році декларувати потрібно не все. Для службовців, які підпадають під фінансовий контроль НАЗК, держава встановила чіткий грошовий поріг — і якщо ви не перевищили ліміт, можете спати спокійно.
Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані держслужбовець має подати особисто у 10-денний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку шляхом заповнення відповідної електронної форми у персональному електронному кабінеті Реєстру.
Ця інформація подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.
Додатковий захід здійснення фінансового контролю у вигляді обов’язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані застосовується до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків , інформує НАЗК.
Згідно із Законом України, подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не потрібно, якщо: розмір доходу, вартість покупки, або обсяг витрат не перевищує 151 400 грн у 2025 році. Це рівно 50 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених на рік, інформує Експерт.
Якщо перевищили — треба повідомити
Якщо отримали більше за вказаний ліміт, маєте 10 календарних днів, щоб повідомити про це НАЗК. У цю категорію входять:
- заробітна плата,
- премії, гонорари,
- продаж авто чи квартири,
- будь-які інші доходи.
Навіть якщо гроші прийшли одним платежем — уже підпадає під декларування.
Що з подарунками, спадщиною та приватизацією
Якщо ви отримали майно у спадок, через приватизацію чи у вигляді подарунка — і в документах не зазначена вартість — додатково повідомляти НАЗК не потрібно. Такі дані можна внести до щорічної декларації, без окремого повідомлення.
Саме цей показник сума понад 151 400 грн у 2025 році визначає, з якого моменту чиновники мають повідомляти про доходи. Антикорупційні органи перевіряють витрати, звіряють із задекларованими сумами й шукають ознаки збагачення.
І якщо в декларації є щось, що не співпадає з офіційними доходами — питання будуть не лише в НАЗК.