Стрічка новин
Сьогодні

В Україні військові частини тепер можуть самостійно закуповувати дрони і засоби РЕБ

дрон

Закупівлі безпілотників стануть простішими та швидшими.

У Міністерстві оборони України повідомляють, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує порядок здійснення закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин.

Рішення уряду переводить закупівлю безпілотників та засобів РЕБ із експериментального режиму на постійну основу. Це має забезпечити системність і передбачуваність даного процесу. Раніше закупівля безпілотників здійснювалася в межах експериментального проєкту, започаткованого в березні 2023 року. Для його продовження уряду потрібно було щороку приймати відповідні рішення.

«Це створювало невизначеність для виробників, ускладнюючи їхні плани. Відтепер уряд забезпечив стабільність закупівель безпілотників та засобів РЕБ, що сприятиме розвитку вітчизняної промисловості та підвищенню обороноздатності країни. Завдяки цьому військові зможуть ефективніше планувати свої потреби, а виробники – зосередитися на вдосконаленні технологій та розширенні виробництва»‎, – наголосив міністр оборони України Рустем Умєров.

Крім того, затверджений порядок спрямований на підвищення оперативності та ефективності децентралізованих закупівель на рівні військових частин, що особливо важливо в умовах воєнного стану.

Ключові нововведення:

  • Спрощення процедур. Командири військових частин отримали можливість закуповувати безпілотні системи та засоби РЕБ ближньої дії без погодження з Генеральним штабом ЗСУ та органами військового управління вищого рівня, в тому числі службами постачання. Це дозволить значно скоротити час на отримання необхідної техніки.
     
  • Розширення доступу до рамкових угод. Військові частини зможуть приєднуватися до рамкових угод, укладених закупівельною агенцією Міноборони АОЗ або Держспецзв’язком. Це забезпечить військових швидшим доступом до сучасних безпілотників та засобів РЕБ за конкурентними цінами.

«У командирів військових частин обмаль часу для бюрократичних процедур. Впевнений, що спрощення механізму закупівель дозволить нашим захисникам та захисницям швидше отримувати передові технології для виконання бойових завдань, а вітчизняні виробники отримають додаткові замовлення»‎, – додав заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Міністерство оборони України висловлює подяку всім сторонам, які долучилися до розробки цього порядку, та підкреслює, що його впровадження сприятиме підвищенню обороноздатності країни.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті