Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

В Україні підскочили ціни на популярний овоч

11 Листопада 2024, 19:38
морква

В Україні зросли ціни на моркву.

Ціни на моркву в Україні зросли до 20-28 грн/кг, зробивши її найдорожчим овочем борщового набору. Порівняно з минулим роком, вартість моркви збільшилася в 3,7 раза через дефіцит і несприятливі погодні умови, повідомляє OBOZ.UA.

Як повідомляють аналітики EastFruit, ситуація є вкрай нетиповою, адже зазвичай у цей час, під час основного збору врожаю, ціни на моркву стабілізуються або навіть падають.

Цьогорічний сезон був складним для фермерів через несприятливі погодні умови влітку. Через посуху та інші кліматичні фактори обсяги врожаю моркви суттєво знизилися, і фермери повідомляють про втрати на рівні до 50% від запланованих обсягів. Це призвело до того, що основні якісні партії моркви вирушили на зберігання, і в продажу залишилися тільки надлишки продукції, яка часто має середню якість. Як наслідок, пропозиція на ринку значно скоротилася, що стимулювало зростання цін.

У жовтні фермери підняли відпускні ціни на моркву в середньому на 11%. Станом на сьогодні вони готові відвантажувати моркву за цінами від 20 до 28 гривень за кілограм, що є найвищим показником за останні 7 років. Ціни на моркву в Україні вже в 3,7 раза вищі, ніж на початку листопада 2023 року, що відображає серйозний дефіцит і підвищений попит.

Активізація закупівельної діяльності гуртових компаній та роздрібних мереж також відіграла важливу роль у зростанні цін. Попри подорожчання, попит на моркву не знижується, оскільки українські споживачі потребують цього базового продукту для приготування традиційних страв. Більшість фермерів утримуються від продажу високоякісної моркви, очікуючи ще більшого зростання цін, і пропонують для продажу лише надлишки.

Ситуація на ринку моркви в Україні суттєво відрізняється від ситуації в сусідніх країнах. За даними EastFruit, гуртові ціни на моркву в Польщі вже на 30% нижчі, ніж в Україні. Така різниця у цінах може призвести до активного імпорту моркви в Україну, особливо якщо місцеві виробники продовжуватимуть політику обмежених продажів.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті