У п’ятницю, 25 жовтня, у Національному центрі Олександра Довженка відкриється виставка переможців і фіналістів міжнародного конкурсу документальної фотографії World Press Photo 2024.
Серед фотографій, які побачать глядачі виставки у Києві, переможець у категорії Світлина року Палестинська жінка обіймає тіло загиблої племінниці фотографа Мохаммеда Салема та серія світлин Війна це особисте української фотографки Юлії Кочетової, яка отримала нагороду у категорії Відкритий формат. А також проєкт німецької фотографки Йоганни Марії Фріц Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій, зроблених під час порятунку людей на Херсонщині.
<p “margin-top:14.0pt;margin-right:14.55pt;margin-bottom:=”” 14.0pt;margin-left:0in;text-align:justify;line-height:normal”=””>Всього на виставці будуть представлені 129 фотографій, які документують війну, протести, міграційні та кліматичні кризи та інші важливі події 2023 року. Усі фото, які можна буде побачити на виставці – це переможці регіональних конкурсів у номінаціях Довгостроковий проєкт і Відкритий формат, а також володарі двох спеціальних ознак. Загалом в експозиції будуть представлені роботи кожного з 31 регіонального переможця з 24 країн світу: Аргентини, Австралії, Азербайджану, Бразилії, Канади, Китаю, Демократичної Республіки Конго, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Ірану, Японії, М’янми, Держави Палестина, Перу, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Іспанії, Тунісу, Туреччини, України, Сполучених Штатів та Венесуели. На конкурс 2024 року було представлено 61 тис. робіт від 3851 фотографа зі 130 країн світу.
<p “margin-top:14.0pt;margin-right:14.25pt;margin-bottom:=”” 14.0pt;margin-left:0in;text-align:justify;text-indent:-.25pt;line-height:normal”=””>«Ці відібрані роботи є свого роду гобеленом нашого сучасного світу, зосередженим на зображеннях, які, на нашу думку, створені з повагою та чесністю, здатні говорити універсально та відгукуватися далеко за межами їхнього походження. Це можливість віддати належне роботі фотожурналістів і документальних фотографів усього світу — зробленій із мужністю, інтелектом і винахідливістю — та підкреслити важливість історій, які вони розповідають, часто в неймовірних обставинах», — розповіла Фіона Шилдс, керівник відділу фотографії The Guardian та голова глобального журі конкурсу World Press Photo 2024.
<p “margin-top:0in;margin-right:14.55pt;margin-bottom:=”” 0in;margin-left:-42.5pt;margin-bottom:.0001pt;text-align:justify;line-height:=”” normal”=””>Виставка триватиме у Музеї кіно Довженко-Центру до 17 листопада.<p “margin-top:0in;margin-right:0in;margin-bottom:0in;=”” margin-left:-42.5pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal”=””>Нагадаємо, Фундація World Press Photo — незалежна організація, яка займається підтримкою фотожурналістів, фотографів-документалістів та сприяє розвитку світової фотожурналістики. Організація має власну академію, проводить майстеркласи та семінари. Співорганізатором виставки у Києві став міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo, заснований 2015 року як реакція на війну на сході України та анексію Криму.