Стрічка новин
Сьогодні

“60-річні неефективні”: вік мобілізованих чоловіків пропонують знизити до 45 років

9 Липня 2024, 21:10
mobylyzatsyya2 768x480 1 Економічні новини - головні новини України та світу

У суспільстві активно обговорюють можливість зниження мобілізаційного віку з 60 років до 50 або навіть нижче. Нещодавно відповідна пропозиція прозвучала у Верховній Раді, проте поки питання перебуває на рівні обговорення, а законодавчої ініціативи немає.

Головним аргументом названо стан здоров’я, адже молодшим військовослужбовцям простіше витримувати фізичні навантаження в армії, ніж їх старшим побратимам.

Олександр Єрьомін зазначив, що молоді бійці не завжди більш ефективні. Проте, на його думку, критично важлива мотивація, а не вік. Він вважає, що слід підвищувати рівень соціального захисту військових. Чоловіки повинні знати, що родини захищені у разі їхньої загибелі, а також що вони отримають пільги та грошове забезпечення.

“80% хлопців, які проходять у мене реабілітацію (а це люди хтось без руки, без ноги), зараз невмотивовані зовсім. Вони питають: “Навіщо я це зробив? Я зараз нафіг нікому не потрібен”. Так, є медійні азовці, яким подарували протези, поводили на інтерв’ю, а більшість інших просто списані. Вони отримують якихось 700-2000 гривень і все”, – наголосив лікар.

Що стосується старших чоловіків, у них високий рівень відповідальності за свої сім’ї, є розуміння обов’язків. Проте фізично вони зазвичай не такі витривалі як молоді.

“Людина у 60 років неефективна. Я вважаю, що мобілізувати треба до 45 років. З 25 до 45 років”, – цитує експерта “Телеграф”.

Олександр Єрьомін наголосив, що організм перестає рости у 25 років. Чоловіки з цього віку більш стійкі та стабільні, вони легше будуть переносити навантаження, ніж у 18-20-річному віці.

Разом з тим українці старшого віку, які стежать за здоров’ям, займаються спортом будуть більш корисними у війську ніж ті, які “не тримали у руках нічого важче за бокал пива”.

А ось стосовно реабілітації, то молодий організм швидше відновлюється. Але важливим є психологічний стан та бажання повернутися до повноцінного життя.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті