Під час мобілізації в Україні повістки можуть вручити всім військовозобовʼязаним громадянам віком від 18 до 60 років. Проте не всіх їх можуть призвати до війська. Детальніше про це розповіли у NV.
Кого мобілізують до ЗСУ
Після зниження призовного віку з 27 до 25 років призвати до ЗСУ можуть чоловіків після проходження строкової служби чи досягнення 25 років. Крім цього, згідно з новим законом про мобілізацію, з 2025 року строкову службу замінять базовою загальновійськовою підготовкою, яку проходитимуть чоловіки від 18 до 25 років.
У цьому ж законі міститься перелік категорій українців, яких не можуть мобілізувати без їхньої згоди. Адже такі громадяни мають право на відстрочку.
Також в Україні скасували статус обмежено придатного до служби, тому визнані раніше такі особи повинні пройти повторну ВЛК до 4 лютого 2025 року.
Тоді як на військовий облік повинні стати жінки з медичними або фармацевтичними спеціальностями, їх примусово не призивають до армії.
Так, мобілізувати до лав ЗСУ у липні можуть:
За віком та досвідом:
- громадян від 18 до 60 років з досвідом військової служби;
- громадян від 25 до 60 років без досвіду.
За станом здоров’я:
- придатні громадяни;
- придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах, медичних підрозділах, логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони й непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі;
- тимчасово непридатні (потребують лікування, відпустки або звільнення від виконання службових обов’язків).
За військовим обліком:
- ті, хто підлягає взяттю на військовий облік;
- ті, чия підстава для зняття з обліку минула;
- виключені з військового обліку, які не засуджені за тяжкий чи особливо тяжкий злочин після добровільного проходження ВЛК й отримання постанови про обмежену придатність.