Стрічка новин
Сьогодні
17 Грудня 2024

Чи матиме чоловік, який має батьків з інвалідністю, право на відстрочку згідно зі змінами в законодавстві

мобілізація

Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон №10449 щодо посилення мобілізації. Документ у другому читанні підтримали 283 депутати. Він передбачає низку суттєвих змін.

Юристка Галина Токмач пояснила, чи матимуть тепер право на відстрочку особи, що мають батьків з інвалідністю. Вона нагадала, що законом 10449 передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

  • зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або батьками, якщо людина сама потребує постійного догляду за медичним чи лікарським висновком;
  • які мають одного із батьків із інвалідністю І чи ІІ групи за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати.

Тобто у деяких випадках особа ​​буде мати право на відстрочку одночасно за двома підставами.

Для отримання відстрочки за першою підставою (здійснення постійного догляду) потрібно буде подати в ТЦК:

  • письмову заяву на відстрочку;
  • документи, які підтверджують родинні зв’язки з одним з батьків (свідоцтво про народження та паспорт особи з інвалідністю);
  • документи, які підтверджують потребу особи у постійному догляді (відповідний висновок МСЕК, також у разі наявності можна додати індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю);
  • документи, які підтверджують здійснення чоловіком постійного догляду за батьком (акт встановлення факту здійснення догляду, також можете додати нотаріально завірену заяву від батька/матері про те, що чоловік є його доглядальником).

Для отримання відстрочки за другою підставою (наявність у батьків інвалідності I чи II групи) потрібно буде подати в ТЦК:

  • письмову заяву на відстрочку;
    документи, які підтверджують родинні зв’язки з батьком (ваше свідоцтво про народження та паспорт батька/матері);
  • документи, які підтверджують інвалідність (пенсійне посвідчення, відповідний висновок МСЕК);
  • документи, які підтверджують відсутність інших осіб, що мають доглядати за ним.

Заява на відстрочку подається в оригіналі, всі інші документи – у звичайних копіях (без нотаріального засвідчення). При цьому, під час подачі документів з собою потрібно мати оригінали всіх документів.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті