У Мінцифри повідомили, що будівельні послуги онлайн вже принесли державі 11,2 млрд грн антикорупційного ефекту.
Раніше будівельна сфера вважалася однією з найкорумпованіших. Люди роками не могли отримати дозволи на будівництво — паперові документи губили, підроблювали чи гальмували їх розгляд, щоб отримати хабарі. У 2020 році почалася цифровізація. Спочатку створили спеціальний реєстр і побудували Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Далі — запустили 13 будівельних послуг та кабінет Моє будівництво на порталі Дія, інформує Мінцифра.
Відтоді всі процеси відбуваються онлайн. Система логує кожен крок, будь-які спроби шахрайства одразу помітні та блокуються. Будівельні послуги онлайн вже принесли державі 11,2 млрд грн антикорупційного ефекту.
За три місяці до е-системи доєдналося 7,6 тисяч користувачів. Це архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники будівельної спільноти. За цей час на порталі Дія вони отримали 13,3 тисяч послуг у кілька кліків. Минулого року за цей період — 8,5 тисяч. Приріст у 36% показує суттєвий попит онлайн-послуг у будівельному секторі.
Завдяки системі українці за 3 місяці вже зареєстрували:
- 180+ тис. відомостей про технічну інвентаризацію об’єкта;
- 33+ тис. дозвільних документів для початку будівельних робіт;
- 8,1+ тис. будівельних паспортів;
- 6+ тис. проєктної документації об’єктів;
- 4+ тис. документів щодо містобудівних умов та обмежень.
Портал доступний і для журналістів, громадських активістів та простих громадян, які хочуть знайти інформацію про конкретне будівництво чи плани забудови в їхніх містах. Єдина державна електронна система у сфері будівництва — ключ до глобальної будівельної реформи. Цифровізуємо сферу, щоб українці й надалі отримували послуги зручно, прозоро й без хабарів.