Стрічка новин
Сьогодні

На градирні Чорнобильської АЕС помітили рідкісного птаха з Червоної книги. ФОТО

19 Березня 2024, 14:12
Чорнобиль

Одну з найбільших сов України співробітники Заповідника помітили ще кілька років тому в недобудованій градирні 3 черги, яка мала охолоджувати 5 і 6 енергоблок ЧАЕС. Але зараз пугач знову дав про себе знати.

Про це повідомили на офіційну сторінку заповідника у Facebook.

Що відомо про пугача

Споруда, на якій тоді помітили пугача, величезна: діаметр основи 126 метрів, а висота, якби добудували, сягнула б 150 м.

“І пугачі чомусь облюбували це місце. Навіть облаштовували тут своє гніздо. На жаль, був зафіксований випадок, коли пташеня загинуло, впавши з висоти. Однак велику сову це не зупиняє. Чомусь їй подобається така височінь”, – написали під світлинами.

В Чорнобилі помітили рідкісного "червонокнижного" птаха на градирні ЧАЕС (фото)В Чорнобилі помітили рідкісного "червонокнижного" птаха на градирні ЧАЕС (фото)Пугач у Чорнобилі потрапив на фото (фото: Сергій Домашевський)

Пугач легко розпізнається за своїми розмірами, темним дзьобом, опереними до кігтів лапами та пір’євими “вушками”, які нахилені назовні.

У дорослого птаха верх темно-бурий з жовтуватими і білуватими плямами, низ вохристий з темно-бурими широкими поздовжніми рисками. Молодий птах має подібне забарвлення.

Голос у пугача потужний, звуки він видає гучні і оглушливі. Тихої безвітряної вночі голос пугача можна чути на відстані в 4 км. Птаха включено до Червоної книги України.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті