Мобілізація в Україні з 1 вересня й надалі триватиме, тому громадяни отримуватимуть повістки, а у деяких випадках — відстрочки. Верховна Рада ухвалила закон №9342, що звужує перелік осіб, які зможуть уникнути призову до лав ЗСУ.
У законі йдеться про те, що не підлягають дії загальної мобілізації в Україні військовозобов’язані, які мають дружину або чоловіка з-поміж осіб із інвалідністю. Також це стосується тих, у кого є батьки дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи. Відстрочка надається в тому разі, якщо такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних, згідно з нормами законодавства, їх утримувати.
Згідно з цими нормами, відстрочку можуть надати лише тим, у кого в сім’ї більше немає інших осіб, здатних допомогти людині з інвалідністю. До ЗСУ військові строкової служби можуть мобілізуватися добровільно. До категорії мобілізованих мають право перевестися строковики.
Хто може отримати повістку у вересні, відомо, адже уряд не вносив змін чи правок до відповідного законодавства. Призвати на військову службу можуть:
- придатних і обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років;
- жінок, придатних за станом здоров’я (за власним бажанням);
- чоловіків віком у віці від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу або проходять військову службу в запасі чи резерві;
- призовників від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу (підписують контракт із ЗСУ);
- громадян інших держав, які висловили бажання захищати Україну;
- знятих і виключених чоловіків із військового обліку, які визнані ВЛК придатними або обмежено придатними під час дії воєнного стану в Україні;
- осіб із інвалідністю й тих громадян, які отримали право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами (добровільно, і служба проходить за місцем проживання).