На українців, які наразі перебувають у Польщі та пересуваються по країні на автомобілях, чекає неприємний сюрприз. Так, з 1 липня держава підвищує штрафи для автомобілістів.
Про це повідомляє Naszemiasto.pl, пише progroshi.news
Зазначається, що платити більше доведеться у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати у Польщі.
Як зміняться штрафи
Якщо у власника легкового автомобіля не буде страхового поліса, сума штрафу може скласти майже 7 тисяч злотих. Але Кінцева сума залежатиме від загальної кількості днів, коли не було полісу.
Передбачається, що розмір штрафу за відсутність страхування за період в 1-3 дні становитиме 40% мінімальної зарплати, яка з 1 липня становитиме 3,4 тис. злотих (31 767 гривень). Якщо перерва у страхуванні становитиме понад 14 днів — 200% від “мінімалки”. Відповідно, штрафи будуть такими:
- 1 369 злотих (12 тисяч гривень) — від 1 до 3 днів;
- 3 490 злотих (30,71 тис. грн) — від 4 до 14 днів;
- 6 980 злотих (61,42 тисячі грн) — 14 днів і більше.
Відповідно до польських правил, поліс страхування цивільної відповідальності потрібно оформлювати усім власникам легкових автівок. Виняток поширюється лише для тимчасово вилучених з руху авто, які перебувають на ремонті.
За що ще можуть оштрафувати у Польщі
- Через недогляд за дітьми
Викласти від 50 до 2 000 злотих (від 413 до 16 540 грн) доведеться батькам, які гулятимуть з дитиною по проїжджій частині, велосипедній доріжці чи залізничній колії.
Також діти до 10 років не можуть користуватися електросамокатом, кататися на скейтборді на велодоріжках чи дорогах. Якщо дитина порушить ці заборони – її батьків можуть оштрафувати на понад 200 злотих (від 1 654 грн).
- За вигул собаки
Вигулювати домашнього улюбленця у Польщі не можна без намордника та повідця, якщо порода собаки належить до переліку агресивних. А що стосується заборони на вигул тварин, то такі правила діють в багатьох прибережних містах.
Порушення правил обійдеться громадянам у 500 злотих (до 4 132 грн).
- Фарбування фасадів та вікон
Будинки в Польщі мають певний зовнішній дизайн. Якщо людина захоче його змінити, потрібно отримати дозвіл громади, інакше нічого не вийде.