Європейський Союз прокоментував ракетний удар Росії по Київській області на тлі візиту африканської делегації до української столиці 16 червня.
“Я думаю, що це змусить їх (африканських лідерів) дуже чітко усвідомити, хто є агресором і як агресор поводиться, які його наміри”, – заявив на прес-конференції речник Єврокомісії Пітер Стано.
Делегація африканських країн на чолі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою прибула в Україну вранці. Група має зустрітися з президентом Володимиром Зеленським у рамках Африканської мирної місії. Наступна зупинка – російський Санкт-Петербург, де лідери зустрінуться з російським диктатором Володимиром Путіним.
Окрім Рамафоси, до складу делегації входять лідери Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди, Коморських островів та Замбії. Через кілька годин після їхнього прибуття Росія випустила 12 ракет по Київській області, всі вони були збиті українською протиповітряною обороною.
За словами Стано, ЄС вітає будь-які серйозні та значущі зусилля для досягнення миру, оскільки “ніхто не хоче миру більше, ніж українці та європейці”.
Однак для того, щоб зусилля зі сприяння миру були успішними, необхідно говорити з жертвою агресії, “слухати, бачити з перших вуст позиції, перспективи і переживання жертви”, – сказав чиновник. Він підтримав візит делегації до Києва, але зазначив, що Африканська миротворча місія відбулася через рік після повномасштабного вторгнення Росії.
“Мир може настати негайно – коли Путін припинить тероризувати український народ і виведе свої війська, які вбивають, катують і мародерствують, з території України”, – підсумував Стано.
Агентство Reuters повідомило 15 червня, що африканська делегація запропонує Україні і Росії “заходи зі зміцнення довіри”, які можуть включати виведення російських військ з України, виведення тактичної ядерної зброї з території Білорусі і призупинення дії ордера на арешт Путіна, виданого Міжнародним кримінальним судом.
За повідомленням Associated Press, делегація також планує обговорити питання експорту українського зерна та російських добрив.
Хоча більшість африканських країн оголосили про нейтралітет у війні, Москва вже давно підтримує добрі відносини з урядами африканського континенту.