Стрічка новин
Сьогодні
21 Листопада 2024

Комітет ООН визнав численні досягнення України у сфері гендерної рівності

11 Листопада 2022, 22:50
630 360 1668186841 805 Економічні новини - головні новини України та світу

Комітет ООН визнав досягнення України у сфері гендерної рівності.

Комітет ООН із ліквідації дискримінації щодо жінок на своїй жовтневій сесії у Женеві визнав досягнення України у сфері гендерної рівності. Про це інформують Економічні Новини із посиланням на Укрінформ.

Обговоренню цієї події була присвячена панельна дискусія “Результати розгляду Комітетом ООН дев’ятої періодичної доповіді в Женеві”, що відбулася в Укрінформі. Учасники дискусії констатували, що за останні два місяці Україна вже вдруге доповідає у сфері прав людини.

“У вересні доповідали про захист прав людей, а в жовтні ми доповідали про Конвенцію щодо ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Це черговий раз свідчить, що права людини для нас важливі, незважаючи на те, що в країні триває війна. Ми багато говорили про те, як порушуються права жінок у зв’язку з розв’язаною росією повномасштабною війною. Підготовкою доповіді займалося міністерство соціальної політики України за участю урядової уповноваженої з питань гендерної рівності Катерини Левченко, а також міністерств, дотичних до виконання цієї Конвенції», – зазначила заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.

Вона додала, що також у Женеві були підготовлені 10 альтернативних звітів від громадських об’єднань України з прав людини. Тобто Комітет мав можливість розглянути як урядовий документ, так і незалежне бачення громадських правозахисних організацій.

«Той факт, що участь у представленні доповіді брали представники багатьох міністерств, прокуратури, секретаріату Кабміну, свідчить, що на сьогодні політика забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків стосується абсолютно всіх сфер державного управління», – наголосила Левченко.

Комітет ООН визнав численні досягнення України у сфері гендерної рівності: це й ухвалення законів про запобігання домашньому насильству, внесення змін до законодавства щодо кримінальної відповідальності стосовно домашнього насильства, це і введення у законодавстві поняття гендерно зумовленого насильства, прийняття низки державних стратегій та національних планів, ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнього насильства. Учасники панельної дискусії підкреслили: усе це свідчить, що, незважаючи на війну, Україна не нехтує соціальною сферою та гендерною політикою.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті