Стрічка новин
23 Листопада 2024
Сьогодні

“Чи настав початок кінця паролів?”: чому старі методи кіберзахисту втрачають ефективність

9 Серпня 2022, 21:37
dreamstime s 70952744 Економічні новини - головні новини України та світу

Однією з основних проблем, пов’язаних із паролями, є те, що вони більше не вважаються надійним засобом безпеки.

Паролі мають важливе значення в цифровому житті та світі кібербезпеки. Вони забезпечують першу лінію захисту від несанкціонованого доступу до особистих даних на технологічних пристроях. Але незважаючи на те, що паролі протягом багатьох років були відносно “міцною барикадою”, у користувачів почали виникли певні проблеми і не всі змогли успішно захистити свою конфіденційну інформацію. Про це інформують Економічні Новини з посиланням на FUTUREBUSINESS.

Згідно зі звітом Verizon про розслідування порушень за 2022 рік, найпоширенішим об’єктом атаки шпигунських програм-вимагачів було викрадення облікових даних. З огляду на те, що природа кібератак розвивається та адаптується внаслідок постійного розвитку технологій, дуже важливо, щоб засоби захисту робили те саме, адаптувалися та вдосконалювалися.

Однією з основних проблем, пов’язаних із паролями, є те, що вони більше не вважаються надійним засобом безпеки. Паролі можна вгадати або вкрасти, а це означає, що вони небезпечні та є популярним шляхом для кібератак. Чим слабкіші та базовіші паролі, тим більший ризик злому. Джозеф Карсон, головний науковець із питань безпеки та головний консультант із інформаційної безпеки компанії Thycotic, сказав: «Якщо ви продовжуєте повторно використовувати старі паролі, це все одно, що залишити вхідні двері відчиненими та запросити кіберзлочинців у свій дім».

fbimg Економічні новини - головні новини України та світу

Вже деякі технологічні гіганти оголосили, що перестануть використовувати паролі, а нещодавно експерти LastPass анонсували систему входу без пароля за допомогою автентифікатора. Автентифікація без пароля — це багатофакторна автентифікація (MFA), зокрема у формі фактора володіння об’єкта, який унікально ідентифікує користувача, наприклад апаратного токена або зареєстрованого мобільного пристрою, та внутрішнього автентифікатора, такого як FaceID або TouchID.

Стає очевидним, що тепер більше не можна покладатися виключно на ім’я користувача та пароль як на єдину форму кіберзахисту. Оскільки технології розвиваються, то і хакери роблять те ж саме, і тому вкрай важливо вдосконалювати кібербезпеку.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті