Путінська війна в Україні: депутат Держдуми підтвердив спроби Росії нав’язати міф про громадянську війну

3 Листопада 2021, 20:53
donbass Економічні новини - головні новини України та світу

Міністр закордонних справ Росії у понеділок дорікнув українським лідерам у тому, що вони нібито «намагаються втягнути Москву в конфлікт на сході України ескалацією бойових дій».

Це повідомлення схоже на майстер-клас кремлівської дезінформації, але насправді воно було опубліковане міжнародним інформаційним агентством Reuters 1 листопада 2021 року, більш як через сім із половиною років після початку російської військової агресії в Україні. У першому ж абзаці, що складається всього з 33 слів, у своїй новині міжнародне агентство Reuters примудряється підкріплювати велику брехню, яка лежить в основі путінської війни в Україні, а саме, що цей конфлікт є виключно внутрішньою справою України, а Росія — лише безневинний сторонній спостерігач. Як інформують Економічні новини, про це пише The Atlantic Council.

Ця нещодавня новина агентства Reuters аж ніяк не є унікальною. Навпаки, це просто яскравий приклад можливості Росії маніпулювати міжнародними ЗМІ, щоб вони стали мимовільними співучасниками її війни проти України.

З тієї самої фатальної ночі у лютому 2014 року, коли Володимир Путін вперше віддав наказ про окупацію Криму, а також зусилля Кремля замаскувати свою участь в ескалації конфлікту не залишають байдужими багатьох міжнародних кореспондентів, які намагаються підібрати правильну термінологію. В результаті розгорілася словесна війна, яка йде паралельно зі звичайними бойовими діями. Репортерів часто звинувачують у тому, що вони не можуть правильно сформулювати роль Росії як агресора.

Це невдоволення легко зрозуміти. Докази російської військової присутності на сході України є очевидними. Країни Великої сімки визнали Росію «стороною конфлікту на сході України, а не посередником», а Міжнародний кримінальний суд у Гаазі визнав військову участь Росії на сході України ще 2016 року, що призвело до виходу Росії з МКС. Попри все це, багато міжнародних ЗМІ продовжують використовувати посилання на «проросійські сили» і «повстанців», які вводять в оману, помилково називаючи конфлікт «українською громадянською війною».

Неприпустимість таких формулювань нещодавно підкріплена достовірним джерелом. В інтерв’ю каналу Youtube «Зірка Live», пов’язаному з пропагандистським телеканалом «Зірка» Міністерства оборони Росії, 19 жовтня російський депутат Олександр Бородай виступив на захист «російських сил», що воюють на сході України, і нагадав подробиці попередніх спроб Кремля ввести в оману міжнародні. та приховати відповідальність Москви за війну.

Бородай – не звичайний російський депутат. До того як потрапити до Думи на парламентських виборах у Росії у вересні 2021 року як представник партії Володимира Путіна «Єдина Росія», він був найбільш відомий тим, що влітку 2014 року обіймав посаду прем’єр-міністра так званої ДНР, фейкової республіки, створеної Кремлем. на сході України.

Після свого від’їзду зі східної України Бородай продовжував бути тісно пов’язаним із військовими діями, обіймаючи посаду голови Спілки ветеранів Донбасу та часто роблячи гучні публічні заяви про необхідність більш агресивного підходу до України.

На запитання у своєму недавньому інтерв’ю, чому він так різко залишив свою посаду в Донецьку в серпні 2014 року, Бородай відповів, що його відхід був необхідний для того, щоб підкріпити вигадані кремлівські твердження про «громадянську війну в Україні». «На той час керівництво Донецької народної республіки було дивним видовищем», — заявив Бородай. “Я з Москви. Мій перший заступник був із Москви. Силові міністерства контролювалися москвичами, і міністр оборони Ігор Стрєлков (Ігор Гіркін) теж був із Москви. Це було надто кричущою картиною з погляду пропаганди».

Той факт, що лідери нібито українського сепаратистського руху практично всі були громадянами Росії, створював очевидні проблеми з іноземними ЗМІ та міжнародною думкою, пояснив Бородай. “З внутрішньою аудиторією в Росії та на Донбасі пропагандистських проблем не було”, – зазначив він. «Але ситуація у міжнародному інформаційному просторі у цьому контексті була складнішою. Було ясно, що необхідно буде визначити нових лідерів для республік із місцевого населення».

Новому російському парламентарію також було що сказати про ширший російський характер конфлікту. У той час, як більшість російських чиновників лояльно повторюють стандартні спростування Кремля по Україні, Бородай не виявив особливого інтересу до таких тонкощів. Натомість він відкинув заклики інтерв’юера «Зірки Live» бути «обережнішим» у виборі мови та заявив, що так звані сепаратисти на сході України — це «російські сили». “Я вважаю це принциповим моментом”, – прокоментував Бородай. «Вони [на сході України] – це російські сили, і збройні сили Російської Федерації – це також російські сили. І ті, й інші – російські сили. В чому різниця?”

Останні коментарі Бородая є абсолютно безпрецедентними одкровеннями. Справді, той факт, що війна була розв’язана російськими громадянами та велася російськими військами, відомий давно, а сам Бородай відомий своєю імперіалістичною риторикою і раніше говорив про бажання Москви замінити його та інших росіян на місцеві жителі, щоб переконати Захід у тому, що повстання на сході. Україна була нібито низовим явищем.

Міжнародні кореспонденти, котрі прагнуть дати точне уявлення про конфлікт в Україні, мають уважно вивчити заяви Бородая. Він не намагається приховати той факт, що це російська війна, і охоче розповідає про спроби обдурити міжнародну аудиторію та змусити її повірити у міф про внутрішній український конфлікт. Це має змусити будь-якого сумлінного репортера подумати, перш ніж безоглядно повторювати чергові кремлівські хибні твердження під приводом журналістського балансу.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті